Skocz do zawartości
thug

30 września kurs Euro

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kurs

danield28    33
Co to jest ten " ON dla rolnika dla celów gospodarczych "?

@Jaro MECHANIZATOR ci to wytłumaczył w prosty sposób...

Teraz moje wyjaśnienie:

"Jest to mieszanina pewnych węglowodorów otrzymana wyniku rektyfikacji ropy naftowej, która jest przystosowana to spalania w odpowiednich silnikach Diesl'a stosowanych wyłącznie w maszynach rolniczych"

Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

jaro    163

Niech i tak będzie-ale wolałbym widzieć bardziej precyzyjne sformułowania niż owe "ON dla rolnika dla celów gospodarczych ".

Wiadomość z agroFakt.pl

zmija2a    1

Zmieni napewno ;)

Cudem by było gdyby zmienił na biało/sory ew. przezroczysto.

Edytowano przez zmija2a

MECHANIZATOR    156

andrzeju a dlaczego niby miał bym zmienić ??

żyjemy w wolnym kraju i mam prawo do wyrażania swoich poglądów - a "czerwony sztandar" (to nie flaga to sztandar) nie łamie akurat obowiązującego w RP prawa - tak że prędzej zmienię tapete w pokoju niż avatar - a poza tym jeśli nie wiesz do końca co on (sztandar) symbolizuje to radzę ci nie wdawać się ze mną w polemikę na jego temat OK ?

zmija2a    1

No to Mechanizator napisz co oznacza ten czerwony sztandar.

Wiesz, ja narazie siedze na jabłoni i spijam sfermentowany sok z jabłek ;)

MECHANIZATOR    156

Czerwony Sztandar - Symbol Proletariatu czyli robotników walczących o swoje prawa i o tzw sprawiedliwość społeczną, symbol partii socjalistycznych - "...a kolor jego jest czerwony bo na nim robotnicza krew..." jak głosi hymn PPS-u o tym samym tytule, z której to partii moje poglądy są w duzej mierze zbieżne - coś jeszcze ? bo nie chce być posądzony o agitację

wróćmy moze do ON rolniczego bo o tym jest temat

zmija2a    1

OK, to już wiem o co chodzi z tym czerwonym sztandarem/flagą (historie trochę lizam), a czy było dobrze/źle to mogę powiedzieć, że jeszcze za małe "jajka" - więc się nie wypowiadam.

A co do ON rolniczego to jest wg mnie UTOPIA (przynajmniej po tym jak nie ma Leppera).

A teraz wykład czemu obalili Libie (nie Kadafiego bo on może żyje).

Zyski z ropy popłyną m.in. przez Francję do UE - celem łatania "dziury".

MECHANIZATOR    156

powiem wam że z ropą - jest jak z tytułowym misiem z filmu Barei "im ten miś jest droższy to my więcej zarabiamy" więc kraje które najwięcej zarabiają na transferze ropy (USA itd) będą robić dużo żeby była cena wysoka

Zmij2a - wracajac do kwestii sztandaru - to nie chodzi o to czy było dobrze czy źle (domyslam sie ze chodzi ci o PRL) tylko o to że wciąż jest tak że robotnik jest kopany w d.. przez władze - wiekszośc obecnych działaczy PPSu w czasie stanu wojennego była internowana albo więziona - nie mylcie socjalizmu z komunizmem

agromatik    182

@daniel. @qazi próbował Tobie to wytłumaczyć post niżej, niestety nie dotarło ;[. Rolasy mają stałą stawkę zwrotu akcyzy, i stały limit litrów na ha od której ją odliczają. Ustalaną przez RM na początku roku z budżetem i od 3 lat się nie zmieniła, więc nie będzie to 50% i podniesienie akcyzy uderzy w nas tak samo.

Jeżeli chodzi o te kamienie , ON kupuję kilka ton więcej niż mam limitu, więc dlaczego mam nie jeździć na tym ON i tak 100% akcyzy dostał fiskus.

zmija2a    1

Czasami mam przerwy w "transferze", ale jak coś to reklamacja do Orange Made in France Telecom.

A miałem jeszcze o czymś napisać. Nauczono nas żeby materiał siewny wymieniać co x lat.

Materiał z sejmu jest nie wymieniany od x lat - zmanipulowano?

A co ciekawsze materiał z sejmu ma się tym lepiej im więcej o nim mówimy (sondaże) - jakieś UFO?

Edytowano przez zmija2a

Sadek    448

Ale czy jadąc autem do miasta jest tak że nic nie załatwiamy/kupujemy wysyłamy do gospodarstwa.

To tak jak z KRUS odszkodowanie złamana noga w drodze z domu do budynku gospodarczego i mamy odszkodowanie, ta sama sytuacja w tym samym miejscu tylko idziemy do sąsiada na goście (ani jednego słowa o gospodarstwie, tylko jak to sprawdzić ??) i odszkodowanie nam nie przysługuje.

danield28    33
@daniel. @qazi próbował Tobie to wytłumaczyć post niżej, niestety nie dotarło . Rolasy mają stałą stawkę zwrotu akcyzy, i stały limit litrów na ha od której ją odliczają. Ustalaną przez RM na początku roku z budżetem i od 3 lat się nie zmieniła, więc nie będzie to 50% i podniesienie akcyzy uderzy w nas tak samo.

Jeżeli chodzi o te kamienie , ON kupuję kilka ton więcej niż mam limitu, więc dlaczego mam nie jeździć na tym ON i tak 100% akcyzy dostał fiskus.

No niestety drogi kolego stwierdziłeś w jednym poście:

@daniel żeby o czymś pisać to trzeba się najpierw trochę, chociaż orientować, inaczej jest się narażonym na ironię i kpiny.

Więc moje pytanie brzmi czy wiesz, że od przyszłego roku czyli 2012 ma wzrosnąć zwrot akcyzy z 85 gr/l do 95 gr/l...? Bo jakby nie patrząc wzrost akcyzy o 20 groszy na litrze w takim wypadku oznacza tylko wzrost o 10 groszy czyli tylko 50%... Pozdrawiam

MECHANIZATOR    156

Ale czy jadąc autem do miasta jest tak że nic nie załatwiamy/kupujemy wysyłamy do gospodarstwa.

To tak jak z KRUS odszkodowanie złamana noga w drodze z domu do budynku gospodarczego i mamy odszkodowanie, ta sama sytuacja w tym samym miejscu tylko idziemy do sąsiada na goście (ani jednego słowa o gospodarstwie, tylko jak to sprawdzić ??) i odszkodowanie nam nie przysługuje.

zgoda - wszystko rozumiem - ale na zakupy do miasta i na msze w niedziele to rozumeim że tankujesz na stacji bez odliczenia akcyzy ?

zmija2a    1

No dobra jak już jedziemy to jedziemy.

Nie wiem czy wiecie, ale Nasz Papież Jan Paweł II, mógł zostać otruty - celem wywołania Parkinsona, Alzhaimera.

Odpowiedź krótka: nie mogli Go zabić to chcieli Go zmanipulować.

Edytowano przez zmija2a

zmija2a    1

Nie wiem, czy ma czy nie ma, wspólnego z kursem euro/dolar/ropa. Hmm, tzn. ma bo Jan Paweł II stawiał opór "wojnom". A wojna dzisiaj tj. na dzień 21.10.2011r. - np. Libia = ropa.

brzozak2    236

@MECHANIZATOR nikt nie jezdzi autem paliwe ze zwrotu z akcyzy, bo jest to tak pomyslane, aby do takiej sytuacji nie dopuscic. nie ma opcji, zeby obrobic wszystko na przyslugujacym limicie - czaisz? w ogole sami ta nagonke miasto - wies potegujecie, nie wiedziec czemu.

b0gdan    85

w mojej okolicy są "rolnicy ekolodzy" mający po kilkaset ha ekologicznych jedno kośnych łąk i tacy maja tyle zwrotu, że mogą firmę budowlaną tym paliwem napoić ze zwrotem akcyzy :)

MECHANIZATOR    156

Brzozak - ale ja nie poteguje żadnej nagonki - przynajmniej nie mam zamiaru - jeślin tak to odebrałeś to sory - co do tego co piszesz to znam różne przypadki i wiem że ludziska jeżdżą na tym paliwie samochodem

agromatik    182

Dobra @daniel kto mieczem wojuje ten...dostało mi się B) . A tak poza tym to gratuluję, iście GUS-owskiej, zręczności w operowaniu % :lol:

Gago    0

O kurde ale się temat rozwinął :P według mnie jeszcze jeden taki rok i ludzie całkiem rzuca rolnictwo albo wróca na konie z ciagników bo przy tych cenach paliwa nawozu to cena za zboże rzepak trzode i mleko to jest jakaś smieszna bajka <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni