thug

30 września kurs Euro

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danield28    35
Co to jest ten " ON dla rolnika dla celów gospodarczych "?

 

@Jaro MECHANIZATOR ci to wytłumaczył w prosty sposób...

 

Teraz moje wyjaśnienie:

 

"Jest to mieszanina pewnych węglowodorów otrzymana wyniku rektyfikacji ropy naftowej, która jest przystosowana to spalania w odpowiednich silnikach Diesl'a stosowanych wyłącznie w maszynach rolniczych"

 

Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niech i tak będzie-ale wolałbym widzieć bardziej precyzyjne sformułowania niż owe "ON dla rolnika dla celów gospodarczych ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Zmieni napewno ;)

 

Cudem by było gdyby zmienił na biało/sory ew. przezroczysto.

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

andrzeju a dlaczego niby miał bym zmienić ??

 

żyjemy w wolnym kraju i mam prawo do wyrażania swoich poglądów - a "czerwony sztandar" (to nie flaga to sztandar) nie łamie akurat obowiązującego w RP prawa - tak że prędzej zmienię tapete w pokoju niż avatar - a poza tym jeśli nie wiesz do końca co on (sztandar) symbolizuje to radzę ci nie wdawać się ze mną w polemikę na jego temat OK ?


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

No to Mechanizator napisz co oznacza ten czerwony sztandar.

 

Wiesz, ja narazie siedze na jabłoni i spijam sfermentowany sok z jabłek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Czerwony Sztandar - Symbol Proletariatu czyli robotników walczących o swoje prawa i o tzw sprawiedliwość społeczną, symbol partii socjalistycznych - "...a kolor jego jest czerwony bo na nim robotnicza krew..." jak głosi hymn PPS-u o tym samym tytule, z której to partii moje poglądy są w duzej mierze zbieżne - coś jeszcze ? bo nie chce być posądzony o agitację

 

wróćmy moze do ON rolniczego bo o tym jest temat


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

OK, to już wiem o co chodzi z tym czerwonym sztandarem/flagą (historie trochę lizam), a czy było dobrze/źle to mogę powiedzieć, że jeszcze za małe "jajka" - więc się nie wypowiadam.

 

A co do ON rolniczego to jest wg mnie UTOPIA (przynajmniej po tym jak nie ma Leppera).

 

A teraz wykład czemu obalili Libie (nie Kadafiego bo on może żyje).

 

Zyski z ropy popłyną m.in. przez Francję do UE - celem łatania "dziury".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

powiem wam że z ropą - jest jak z tytułowym misiem z filmu Barei "im ten miś jest droższy to my więcej zarabiamy" więc kraje które najwięcej zarabiają na transferze ropy (USA itd) będą robić dużo żeby była cena wysoka

 

Zmij2a - wracajac do kwestii sztandaru - to nie chodzi o to czy było dobrze czy źle (domyslam sie ze chodzi ci o PRL) tylko o to że wciąż jest tak że robotnik jest kopany w d.. przez władze - wiekszośc obecnych działaczy PPSu w czasie stanu wojennego była internowana albo więziona - nie mylcie socjalizmu z komunizmem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@daniel. @qazi próbował Tobie to wytłumaczyć post niżej, niestety nie dotarło ;[. Rolasy mają stałą stawkę zwrotu akcyzy, i stały limit litrów na ha od której ją odliczają. Ustalaną przez RM na początku roku z budżetem i od 3 lat się nie zmieniła, więc nie będzie to 50% i podniesienie akcyzy uderzy w nas tak samo.

Jeżeli chodzi o te kamienie , ON kupuję kilka ton więcej niż mam limitu, więc dlaczego mam nie jeździć na tym ON i tak 100% akcyzy dostał fiskus.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Czasami mam przerwy w "transferze", ale jak coś to reklamacja do Orange Made in France Telecom.

 

A miałem jeszcze o czymś napisać. Nauczono nas żeby materiał siewny wymieniać co x lat.

Materiał z sejmu jest nie wymieniany od x lat - zmanipulowano?

 

A co ciekawsze materiał z sejmu ma się tym lepiej im więcej o nim mówimy (sondaże) - jakieś UFO?

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

bo to nie jest materiał siewny - to są przetrwalniki :D


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale czy jadąc autem do miasta jest tak że nic nie załatwiamy/kupujemy wysyłamy do gospodarstwa.

 

To tak jak z KRUS odszkodowanie złamana noga w drodze z domu do budynku gospodarczego i mamy odszkodowanie, ta sama sytuacja w tym samym miejscu tylko idziemy do sąsiada na goście (ani jednego słowa o gospodarstwie, tylko jak to sprawdzić ??) i odszkodowanie nam nie przysługuje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
@daniel. @qazi próbował Tobie to wytłumaczyć post niżej, niestety nie dotarło . Rolasy mają stałą stawkę zwrotu akcyzy, i stały limit litrów na ha od której ją odliczają. Ustalaną przez RM na początku roku z budżetem i od 3 lat się nie zmieniła, więc nie będzie to 50% i podniesienie akcyzy uderzy w nas tak samo.

Jeżeli chodzi o te kamienie , ON kupuję kilka ton więcej niż mam limitu, więc dlaczego mam nie jeździć na tym ON i tak 100% akcyzy dostał fiskus.

 

No niestety drogi kolego stwierdziłeś w jednym poście:

 

@daniel żeby o czymś pisać to trzeba się najpierw trochę, chociaż orientować, inaczej jest się narażonym na ironię i kpiny.

 

Więc moje pytanie brzmi czy wiesz, że od przyszłego roku czyli 2012 ma wzrosnąć zwrot akcyzy z 85 gr/l do 95 gr/l...? Bo jakby nie patrząc wzrost akcyzy o 20 groszy na litrze w takim wypadku oznacza tylko wzrost o 10 groszy czyli tylko 50%... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Ale czy jadąc autem do miasta jest tak że nic nie załatwiamy/kupujemy wysyłamy do gospodarstwa.

 

To tak jak z KRUS odszkodowanie złamana noga w drodze z domu do budynku gospodarczego i mamy odszkodowanie, ta sama sytuacja w tym samym miejscu tylko idziemy do sąsiada na goście (ani jednego słowa o gospodarstwie, tylko jak to sprawdzić ??) i odszkodowanie nam nie przysługuje.

 

zgoda - wszystko rozumiem - ale na zakupy do miasta i na msze w niedziele to rozumeim że tankujesz na stacji bez odliczenia akcyzy ?


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

No dobra jak już jedziemy to jedziemy.

 

Nie wiem czy wiecie, ale Nasz Papież Jan Paweł II, mógł zostać otruty - celem wywołania Parkinsona, Alzhaimera.

 

Odpowiedź krótka: nie mogli Go zabić to chcieli Go zmanipulować.

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a co to ma do cen ropy i kursu euro ?


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Nie wiem, czy ma czy nie ma, wspólnego z kursem euro/dolar/ropa. Hmm, tzn. ma bo Jan Paweł II stawiał opór "wojnom". A wojna dzisiaj tj. na dzień 21.10.2011r. - np. Libia = ropa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@MECHANIZATOR nikt nie jezdzi autem paliwe ze zwrotu z akcyzy, bo jest to tak pomyslane, aby do takiej sytuacji nie dopuscic. nie ma opcji, zeby obrobic wszystko na przyslugujacym limicie - czaisz? w ogole sami ta nagonke miasto - wies potegujecie, nie wiedziec czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w mojej okolicy są "rolnicy ekolodzy" mający po kilkaset ha ekologicznych jedno kośnych łąk i tacy maja tyle zwrotu, że mogą firmę budowlaną tym paliwem napoić ze zwrotem akcyzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Brzozak - ale ja nie poteguje żadnej nagonki - przynajmniej nie mam zamiaru - jeślin tak to odebrałeś to sory - co do tego co piszesz to znam różne przypadki i wiem że ludziska jeżdżą na tym paliwie samochodem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dobra @daniel kto mieczem wojuje ten...dostało mi się B) . A tak poza tym to gratuluję, iście GUS-owskiej, zręczności w operowaniu % :lol:


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

O kurde ale się temat rozwinął :P według mnie jeszcze jeden taki rok i ludzie całkiem rzuca rolnictwo albo wróca na konie z ciagników bo przy tych cenach paliwa nawozu to cena za zboże rzepak trzode i mleko to jest jakaś smieszna bajka <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj