thug

30 września kurs Euro

Polecane posty

jaro    166

Wiesz-stare przysłowie głosi że jak nie wiadomo o co chodzi to z reguły chodzi o pieniądze :D -ja od paru lat boki zrywam ze śmiechu jak słyszę o zrównaniu dopłat, 100 procentach dopłat i różnych tam...dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Część chyba właśnie UPO to składka krajowa chociaż mogę się mylić więc ze względu na kryzys obniżyli. I mają nadzieje, że do wyborów nikt sie nie połapie.

A co do kursu euro jak zwykle sa plusy i minusy. W piątek fajnie bo dopłaty przeliczają. W poniedziałek źle bo akcyzę na paliwa będą liczyć. Ponoć od nowego roku ma być wyrównana akcyza na on i przeliczą ja po kursie z poniedziałku. Zaowocuje to wzrostem cen on po 1 stycznia o około 20 gr.

Nie wiem po co tak uparcie te strączkowe lansują. Najpopularniejszy jest łubin żółty. Zabiegi chroniąc go przed antraktozą kosztuja tyle, że mogą sobie te 260 wsadzić gdzieś.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

stawka UPO została zmniejszona ponieważ wzrosła JPO, z każdym wzrostem JPO (które co dwa lata wzrastało chyba o 5%) malał dodatek krajowych srodkw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

to ja już nic z tego nie wiem :( ile w końcu dostaniemy dopłat??? jeśli ktoś mieszka na terenach górzystych ??? i ile do krowy ??? w rozporządzeniu piszą 627zł a Fabian 777 że 396 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Wiesz-stare przysłowie głosi że jak nie wiadomo o co chodzi to z reguły chodzi o pieniądze :D -ja od paru lat boki zrywam ze śmiechu jak słyszę o zrównaniu dopłat, 100 procentach dopłat i różnych tam...dopłat.

Nie no oni zrównają, dostaniemy 100% i to będzie 250ojro, a u greka też 100% i ma 400ojro. :lol:Procentowo będzie po równo. :lol: Ja to myślę że szybciej nam zrównają do poziomu Litwy. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

100% dopłat mieliśmy już w tamtym toku i więcej euro nie dostaniemy, teraz tylko zmienia się udział środków UE czyli JPO (to rośnie)i udzial płatości dodatkowych UPO PZ (to spada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Tu nie chodzi o 100% dopłat a o równe dopłaty w UE, Niemcy zarządzą że potrzebujemy jeszcze okresu 100 lat a dopłaty może się zrównają. ;[


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurs Euro brany do dopłat to średni kurs z półrocza, informacja zaczerpnietą podczas praktyk w agenturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Tu nie chodzi o 100% dopłat a o równe dopłaty w UE, Niemcy zarządzą że potrzebujemy jeszcze okresu 100 lat a dopłaty może się zrównają. ;[

 

ale równych dopłat nie ma nawet w starej UE każdy kraj ma inne stawki

 

 

a co do kursu to brany jest z 30 .09 i nie jest kursem srednim z półrocza to w takim przypadku byłby znacznie niższy jak obecnie

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/stawki-platnosci-bezposrednich-za-rok-2011-beda-przeliczane-wg-kursu-44050-zl-za-euro.html

http://www.tvr24.pl/wiadomosc-Stawki_doplat_bezposrednich_w_Polsce_w_2011_r-605.html

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Podzielam zdanie @qazi, miałem o tym pisać ale kolega wyżej pisał, każdy kraj ue ma inne stawki dopłat, a to wszystko zawarte jest w traktacie akcesyjnym, jeżeli w ogóle wiecie co to jest.....

http://www.infoue.website.pl/traktata.html

 

chyba poprostu jakiś tępy pisowiec namieszał wam w głowach


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A Ty chyba jesteś fanem twórczości Orwella a w szczególności "Folwarku zwierzęcego" :D -postaraj się przeczytać ów traktat akcesyjny z uwzględnieniem tego co jest napisane między wierszami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Podzielam zdanie @qazi, miałem o tym pisać ale kolega wyżej pisał, każdy kraj ue ma inne stawki dopłat, a to wszystko zawarte jest w traktacie akcesyjnym, jeżeli w ogóle wiecie co to jest.....

http://www.infoue.website.pl/traktata.html

 

chyba poprostu jakiś tępy pisowiec namieszał wam w głowach

Zgadzam się z tobą, to na pewno wina pisU. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Dobrze powiedziane

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

@ bobytempelton widzę że z ciebie wielki znawca traktatu akcesyjnego tylko go jeszcze nie przeczytaleś, ale to taki mały szczegół :lol: Chyba sam jesteś taki bystry jak ów pisowiec. :lol:


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To, że rózne kraje mają różne dopłaty obszarowe to też zależy od tego jak dany kraj dzieli środki z ue. Ktos może więcej przeznaczyć na dopłaty obszarowe a ktos inny więcej na progrtamy pomocnicze takie jak prow. Jedno rośnie kosztem drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Tak jak pisze hubertuss po przeliczeniu Polak dostaje około 320 euro/ha, Niemiec 330 euro/ha Francuz 350 euro/ha więc te różnice się zacierają... Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie czytałem tematu, post napisałem z marszu. ;) Fakt, patrząc na wielkość kursu średnioroczny to to nie jest. tongue.gif Kiedyś w jednej z gazet opisywali ciche korekty kursu € przez NBP, teraz nawet się z tym nie kryją. laugh.gif

 

@hubertuss ma racje każdy kraj dostaje pulę pieniędzy i to od niego zależy jak podzieli środki. Dopłaty obszarowe to I filar, a PROW itp. to II filar, dla wielu to może krzywdzące, ale trzeba wybrać albo większe obszarówki albo więcej kasy na rozwój. smile.gif

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Tak jak pisze hubertuss po przeliczeniu Polak dostaje około 320 euro/ha, Niemiec 330 euro/ha Francuz 350 euro/ha więc te różnice się zacierają... Pozdrawiam

Tylko że w innych krajach pieniądze są rozdzielane bardziej sprawiedliwie. Chciał bym dostać te 320€ do hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Wysokość dopłat to dobra wiadomość dla właścicieli ziemi którą dzierżawicie ,cwaniaki pewnie szybciej przeliczyli kurs euro od min.finansów.Dzierżawcą w nowych umowach proponuje; oddajcie oprócz wszelakich dopłat także czynsz w kwintalach żyta a nie pszenicy :rolleyes: :lol: :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kurs Euro brany do dopłat to średni kurs z półrocza, informacja zaczerpnietą podczas praktyk w agenturze.

to msz zła agenturę chłopie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj