thug

30 września kurs Euro

Polecane posty

thug    236

jak myślicie czy utrzyma się powyżej 4 zł czy może spadnie a może każdy rolnik powinien wymienić po 200 zł przed 3o września to kurs trochę drgnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Też jestem ciekawy jak to będzie. Przeważnie na 30 września kurs "nagle" spadał niby przyczyny były inne ale każdy wie o co chodzi. Jesli będzie powyżej 4 zl to będziecie widzieć jak będą nagłaśniać w tv, radiu i gazecie ile to rolnik dostanie więcej pieniędzy z uni. Za tym napewno pójdą podwyzki nawozów, materiału siewnego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Kurs raczej na pewno utrzyma się powyżej 4 zł a po "trzech wiedźmach" na GPW ( rozliczenie kontraktów terminowych na WIG20) niektórzy oczekują spodków na giełdach, co by oznaczało osłabienie złotówki. Na 30 września obstawiam kurs w przedziale 4,20-4,40.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Też jestem ciekawy jak to będzie. Przeważnie na 30 września kurs "nagle" spadał niby przyczyny były inne ale każdy wie o co chodzi. Jesli będzie powyżej 4 zl to będziecie widzieć jak będą nagłaśniać w tv, radiu i gazecie ile to rolnik dostanie więcej pieniędzy z uni. Za tym napewno pójdą podwyzki nawozów, materiału siewnego itp.

kolega nie plecie głupot, tylko sprawdzi jakie były kursy walut na dzień 30 września na przestrzeni ostatnich 6 lat :P i wyjdzie mu na to, że średni kurs tydzień w przód i w tył nie odbiega od tezgo z dnia 30 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja w sumie się nie dziwie czytając wypowiedzi domorosłych ekonomistów doprawione szczyptą wiecznego spisku wokół. Kursów tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, ani tego co bedzie na giełdach. Rynki kapitałowe bardziej opierają się w czasach dzisiejszych na emocjach niż na faktycznym odzwierciedleniu w gospodarce. Nawozy czy inne rzeczy do produkcji rolnej nie drożeją dla tego, że ktoś knuje i chce zabrać rolnikowi jego pieniądze. Tylko dlatego, że niestety drożeje wszystko wokół.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

rzuć na rynek troche gotówki i zobaczysz że kurs złotówki leci a to kurs euro leci (to nie spisek, zwykła operacja na której rolnika wydoją).

Szkoda że nasza złotówka nie została zastąpiona EURO.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Trochę to pojęcie względne. Pozatym normlanie zadziałają prawa popytu i podaży czyli podstawa gospodarki rynkowej. A rolnik no cóż nie jest pępkiem świata jak się niektórym wydaje. Zasada jest prosta niepokoje na świecie odstraszaja inwestorów na giełdzie. Kapitał nie lubi niepewności więc zmierza do pewnych lokat, np złoto czy popularny ostatnio frank szwajcarski. Złotówka jako lokata mniej pewnma traci na wartości. Jak już mówiłem rynki to często psychologia. Pozatym dpłaty przelicza się z euro na złote więc wysoki kurs euro powinien byc akurat na ręke. Chociaż gdy ktos kupuje np maszyny wyprodukowane za granicą straci. Rolnik spotyka się z takimi samymi zasadami jak każdy mieszkaniec naszego kraju. Nie ma lepiej ani gorzej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tylko kilka spółek może ładnie zagrać na rynku i kurs euro spadnie.

 

Ciekaw jestem który z polityków obieca znowu szybkie wprowadzenie euro zamiast złotego ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście możliwa jest zmowa kilku podmiotów na rynku. Co do wprowadzenia euro pewnie szybko odważni się nie pojawią. Sama euro grupa ma problemy a i Polska nie spełnia kryteriów inie wiadomo kiedy je spełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zobaczymy jutro wieczorem jaki będzie kurs Euro w EBC... mam nadzieje że jakieś 4,40 :) a może ciut więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

moim zdaniem spadnie jutro max do 8 groszy i powoli bedzie spadac z ceny a dopiero w październiku bedzie znowu się umacniać. Najważniejsze jest to żeby złoty zyskał bo rolnicy najbardziej przez to po d*pie dostają <_<


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

sytuacja jest jak zawsze złożona :) Drogie euro większy eksport, czyli wyższe ceny w skupach (teoretycznie) i drozsze importowane środki do produkcji (praktycznie) tańsze Euro: spadki cen w skupach (praktycznie) niższe ceny importowanych towarów, ale już tylko teoretycznie, bo pośrednik zawsze cenę obniży dużo później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Stawki płatności bezpośrednich za rok 2011 będą przeliczane wg kursu 4,4050 zł za euro

 

Europejski Bank Centralny ogłosił 30 września br. oficjalny kurs euro, zgodnie z którym będą przeliczane i wypłacane dopłaty bezpośrednie za 2011 rok. Kurs ten wynosi 4,4050 złotych za euro. Kursy przeliczeniowe obowiązują we wszystkich państwach członkowskich, w których oficjalną walutą nie jest euro. W tym roku przyjęty kurs jest bardziej korzystny niż w roku ubiegłym, kiedy wynosił on 3,9847 zł za euro, ponieważ jest on wyższy o ponad 42 grosze.

 

Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2011 r. wynosi ponad 3,3 miliardy euro, co po przeliczeniu na walutę narodową daje ponad 14,5 miliarda złotych. 80% tej kwoty rolnicy otrzymają z budżetu UE a pozostałe 20% sfinansowane zostanie z budżetu krajowego. W stosunku do roku ubiegłego kwota na dopłaty bezpośrednie jest wyższa o ponad 1,5 mld zł.

 

Szacowane maksymalne stawki poszczególnych płatności przedstawiają się następująco:

 

jednolita płatność obszarowa (JPO) - 710,26 zł/ha;

uzupełniająca płatność podstawowa - do powierzchni innych roślin i do powierzchni gruntów ornych, na których nie jest prowadzona uprawa roślin - 274,56 zł/ha;

płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 r. (płatność niezwiązana z produkcją) - 1 391,43 zł/ha;

płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce) - 396,49 zł/ha;

oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) - 172,48 zł/tonę;

przejściowe płatności z tytułu owoców miękkich - 1 762 zł/ha;

płatność cukrowa - 55,60 zł/tonę;

płatność do krów - 627,71 zł/sztukę;

płatność do owiec - 132,15 zł/sztukę;

specjalna płatność obszarowa do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych - 264,30 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Tak bardzo kocha rolników PSL i PO, że wczoraj nawet NBP interweniował by obniżyć kurs do przeliczenia dopłat Będzimy pamiętać przy urnach

Edytowano przez adamj24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Stawki płatności bezpośrednich za rok 2011 będą przeliczane wg kursu 4,4050 zł za euro

 

specjalna płatność obszarowa do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych - 264,30 zł/ha.

a miało być 100 euro za strączkowe czyli by wychodziło 440 zł :(


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

No właśnie też tak słyszałem że miało być 100 euro w agrobiznesie o tym mówili :mellow:A czy mając 2 hektary łąki mogę dostać dopłaty bez trzymania rogacizny

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mozesz otryzymać dopłaty pod warunkiem złożenia wniosku skoszenia i zebrania przynajmniej raz w roku siana czy trawy otrzymasz płatność jpo czyli w tym roku jakieś 700 zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Dzięki za info :) no ma się rozumieć że w dobrej kulturze rolnej bo oto mi chodzi bo trochę szkoda tej łąki a się pytam bo nie mam zamiaru dokładać a tak przynajmniej dostane na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Stawki płatności bezpośrednich za rok 2011 będą przeliczane wg kursu 4,4050 zł za euro

 

Europejski Bank Centralny ogłosił 30 września br. oficjalny kurs euro, zgodnie z którym będą przeliczane i wypłacane dopłaty bezpośrednie za 2011 rok. Kurs ten wynosi 4,4050 złotych za euro. Kursy przeliczeniowe obowiązują we wszystkich państwach członkowskich, w których oficjalną walutą nie jest euro. W tym roku przyjęty kurs jest bardziej korzystny niż w roku ubiegłym, kiedy wynosił on 3,9847 zł za euro, ponieważ jest on wyższy o ponad 42 grosze.

 

Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2011 r. wynosi ponad 3,3 miliardy euro, co po przeliczeniu na walutę narodową daje ponad 14,5 miliarda złotych. 80% tej kwoty rolnicy otrzymają z budżetu UE a pozostałe 20% sfinansowane zostanie z budżetu krajowego. W stosunku do roku ubiegłego kwota na dopłaty bezpośrednie jest wyższa o ponad 1,5 mld zł.

 

Szacowane maksymalne stawki poszczególnych płatności przedstawiają się następująco:

 

jednolita płatność obszarowa (JPO) - 710,26 zł/ha;

uzupełniająca płatność podstawowa - do powierzchni innych roślin i do powierzchni gruntów ornych, na których nie jest prowadzona uprawa roślin - 274,56 zł/ha;

płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 r. (płatność niezwiązana z produkcją) - 1 391,43 zł/ha;

płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce) - 396,49 zł/ha;

oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) - 172,48 zł/tonę;

przejściowe płatności z tytułu owoców miękkich - 1 762 zł/ha;

płatność cukrowa - 55,60 zł/tonę;

płatność do krów - 627,71 zł/sztukę;

płatność do owiec - 132,15 zł/sztukę;

specjalna płatność obszarowa do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych - 264,30 zł/ha.

skąd masz te informacje??

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Witam wszystkich

czy zauważyliście że dopłaty mimo wysokiego kursu euro, zmalały w porównaniu z 2010 r.

uzupełniająca płatność podstawowa z 327 zł do 274 zł

płatność zwierzęca 439 zł do 396 zł

Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Nie liczcie na duże zwiększenie dopłat bo:

-stawka JPO wzrosła z 569,09 zł/ha do 710,26 zł/ha

ale stawka UPO spadła z 327,28 zł/ha (2010) do 274,56zł/ha (2011)

podobnie jest z płatnością do łąk (zwierzęcą) która też spadła z 439,03 do 396,49 zł/ha

wzrosła tylko płatność do strączkowych z 207,28 na 264,30

;)

reszty nie analizowałem....

ha fabian to samo pomyśleliśmy....

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj