gluchman512

Massey Ferguson 690-Problem ze wspomaganiem

Polecane posty

gluchman512    0

Witam. W moim Massey'u od wczoraj zaczęło szwankować wspomaganie kierownicy,tzn. kierownica obraca się bardzo ciężko a koła ledwo skręcają. Dopiero kiedy dodam gazu i mam obroty ok. 1000-1500/min to zaczynają skręcać. Przedtem można było obrócić kierownicom "jednym palcem" a teraz, układ działa jak w "ciapku z turem". Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną, to proszę o pomoc. dodam że traktor ma napęd na 4 koła i został złożony we Francji.

z góry dziękuję za odpowiedź. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Masz to samo co u mnie w 698. Też na małych obrotach nie działało. Winą tego była pompa. Pompa została zregenerowana i znów można kręcić jednym palcem na małych obrotach. Regeneracja pompy kosztowała 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho88    0

Moze sprawdz czy jest olej, u mnie w mf595 posieknął sie przewód i sie sączyło z deczka o potem to co u cb.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes84    0

Tak jak koledzy napisali wcześniej, miałem ten sam problem, najpierw sprawdź poziom olej w ukł. wspomagania, jak nie pomoże to pompę...ewentualnie może mieć przestrzał na siłowniku(uszczelniacz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gluchman512    0

Masz to samo co u mnie w 698. Też na małych obrotach nie działało. Winą tego była pompa. Pompa została zregenerowana i znów można kręcić jednym palcem na małych obrotach. Regeneracja pompy kosztowała 300zł.

A gdzie oddawałeś do regeneracji? Nie wiesz może, czy w łódzkim nie ma jakiejś firmy bądź zakładu świadczące takie usługi? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

witam w moim mf 690 jest wyciek oleju z orbitrola przy pedałach hamulca jest mokro , powiedzcie jak się dostać do orbitlora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal127    0

Witam wszystkich mam problem ze swoim mf690 mianowicie podczas jazdy na wprost dzieje się tak że jadę prosto a kierownica co jakiś czas ma skok w prawo co za tym idzie ciągle się kręci o 360 stopni oczywiście podczas jazdy. Dodam że filtr oleju wspomagania jest nowy i poziom oleju jest ok. Czy to może być wina uszkodzonego orbitrolu czy siłownik przepuszcza między uszczelniaczami??? proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Przyszedł czas, że i ja mam problemy ze wspomaganiem.

 

Pacjent: Massey Ferguson 397 - z tego co wiem wspomaganie rozwiązane tak samo jak w MF690.

 

Problem: Wspomaganie zaczęło piszczeć podczas skręcania- nie tylko w pozycjach skrajnych ale w całym zakresie. Płyn jest sprzed 2 lat więc stosunkowo świeży, poziom odpowiedni. Wspomaganie w dalszym ciagu w całym zakresie pracuje lekko oraz bez przycięć.

 

Co z tym fantem zrobić? Póki co piszczenie jest stosunkowo ciche ale pewnie bez reakcji z mojej strony wkrótce zacznie wzrastać.

 

Edit:

Zgodnie z przewidywaniami- pompa zaczęła cholernie rzęzić przy skręcaniu oraz gubi olej- minimalnie ale jednak. W zbiorniku nie ma opiłków.
Padła i do regeneracji?
Macie jakąś sprawdzoną firmę która się w to bawi?

 

Edytowano przez elmichalkw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Piotrpiotrek89
      Cześć,
      Gdzie znajdę dane dot. Dmc przyczepy z hamulcem? Niestety wymagają tego przy rejestracji, a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj