CBMarek

Jaka firma przejeła Mengele czy produkuje jeszce maszyny pod swoją banderą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CBMarek    4

Czy Firma mengele podukuje maszyny pod swiją banderą czy jakaś inna firma ją przejeła. Firma mengele na rynku wtórnym ma bardzo duzo ciekawych i dobrych maszyn lecz na rynku polskim nie widze w sprzedazy nowych maszyn czy ta firma jeszczxe produkuje maszyny?? Pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Z moich obserwacji wynika, że już nie produkują pod swoją nazwą ale ze 2 lata temu widziałem jeszcze nowy rozrzutnik obornika Mengele w Agromie Białystok. Wiem że teraz przyczepy samozbierające i sieczkarnie ciągnikowe sprzedawane są w kolorach Lely. Wcześniej były też "mammuty" w kolorach case i massey ferguso.

 

Edit:

dzięki farmersNHtd95d cofam słowa że nie są produkowane ;)

Edytowano przez karpik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Lely przejęło Mengele Agrartechnik AB i wszystkie produkty są teraz oferowane pod obiema markami (głównie pod marką Mengele w Niemczech a Lely pozostałe kraje). Nowych sieczkarni Mengele ani Lely niestety nie zobaczymy ponieważ CaseIH przejęło w 1997 roku fabrykę Karl Mengele & Soehne Maschinenfabriken w Neustadt od Bidell Gruppe (gdzie od dawien dawna były produkowane sieczkarnie jeszcze za NRD pod nazwą Fortschritt) produkującą sieczkarnie Mengele Mammut wraz ze wszystkimi patentami i niewprowadzonymi jeszcze produktami (CaseIH Mammoth 8790 który podobno był pierwowzorem sieczkarni Krone BigX) ale po połączeniu z NH w 1999 zaprzestała produkować słynne Mamuty i zaczęła sprzedawać pod swoją marką i kolorem sieczkarnie NH.Jakoś to tak było ;)

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Firma rodzinna Mengele wyprodukowała coś takiego jak Josef Mengele,anioł śmierci z Oświęcimia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Volvo o co Ci dokładnie chodzi? Wg tego co mam na tabliczce znamionowej sieczkarni to tam jest Karl Mengele a nie Josef, więc to nie jest chyba ta sama osoba. Czytałem już na tym forum opinie, że Mengele to zła firma bo jest powiązana z Josefem. Wytłumacz mi jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

O ile mi wiadomo ale mogę sie mylic to Karl Mengele był ojcem Josefa Mengele. I to własnie Karl miał firme produkujaca sprzet rolniczy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekD    0

Byłem w Ginzburg w fabryce Mengele jak komornik prowadził licytacje to był chyba 2001 rok o ile pamiętam dobrze. Kupiłem kilka spawarek i szlifierek kątowych. Maszyny robili takie sobie ale dobił ich kredyt na budowe nowej hali zaciągnięty w latach siedemdziesiątych i jak mi jeden znajomy niemiec powiedział na łapówke dla policji za to by Jozef Mengele mógł uczestniczyć w pogrzebie ojca..Teraz prawdopodobnie przenieśli się do starej hali w mieście i robią przyczepy rozrztniki wozy samozbierające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj