pati

Hodowla Jeleni, Danieli i innych dzikich zwierząt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pati    12

Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni. ;)

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje!!! :(:(


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

jak wpuścisz daniele do lasu co niema ogrodzenia na min 2m to będziesz je widział jak świnia niebo, sarna przy danielu to żółw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Troche sie tym interesowalem. Popiewsze musisz miec zbyt na nie. Wiec abo jakas knajpa ( restauracja ) serwujaca dziczyzne, jakies parki przyrody ozywionej i wogole cos w tym klimacie. Druga sprawa to trzeba dbac o ,,swiezy" dolew krwi, aby je nie krzyzowac wsobnie. Problem jest dosc duzy, bo moda na nie przyszla glownie z Niemiec, a teraz oni je przewaznie od nas kupuja ( i moga wystapic podobne problemy jak z zubrami, ktore sa podatne na gruzlice i inne choroby). A ogolnie sie troche zniesmaczylem tym tematem jak zobaczylem pare ogloszen typu ,,sprzedam 100sztuk", co raczej oznacza ze jakiegos strasznego zbytu na nie niema ( chyba ze sie jest hobbysta... to inna bajka), bo jak ktos takiej parti nie moze opchnac to co dopiero parenascie sztuk. Ale do odwaznych swiat nalezy...

 

Zobacz : http://www.dobrybiznes.eu/

 

i na forum ppr: http://www.agrofoto.pl/forum/viewtopic.php?t=4508

 

Wszystkie inforamcje, ktore tu przedstawilem to wiesci internetowe, najlepiej pogadc z jakims hodowca, bo wtedy wiadomo co i jak. Pozdrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Dzięki wielkie. To że płot wysoki to ja wiem. Znalazłam z tatą hodowcę w koło Borek Wielkich to jest jakieś 15km ode mnie. Ma taki sam obszar hodowli, jaki zamierzamy mieć. ;) W przyszłym tygodniu się tam wybieramy.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Wie ktoś jak i z kąd można uzyskać pozwolenie na hodowle dziczyzny? Chodzo mi konkretnie o hodowle saren, żeby później nie mieć żadnych kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

No właśnie zalazłem tą samą stronkę z kolegą i myślimy nad podjęciem takiego biznesu jak myślicie ? http://www.dobrybiznes.eu/ co powiecie na ten temat? czy można by wieżyć tak kolesiowi na wszystko moze i tak ? co powiecie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Dzięki wielkie. To że płot wysoki to ja wiem. Znalazłam z tatą hodowcę w koło Borek Wielkich to jest jakieś 15km ode mnie. Ma taki sam obszar hodowli, jaki zamierzamy mieć. ;) W przyszłym tygodniu się tam wybieramy.

i co kolezanko ruszyła ta Twoja hodowla? w tych borkach to chodziło Ci o Pana który oprócz danieli chowa konie zimne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prze80    0

Trochę się wtrącę ale nawiązując do wcześniejszego posta @MarekG, każdy kto poważnie podchodzi do hodowli zwierzyny płowej, może zapomnieć o sarnach. Po pierwsze, sarny nie nadają się do hodowli zamkniętej (ze względu na ich dużą wybiórczość pokarmową). Po drugie, gatunki które można utrzymywać w hodowli zagrodowej to: Daniel (Dama dama), Jeleń szlachetny (Cervus elaphus), Jeleń sika (Cervus nippon).

Jeśli pojawią się dalsze pytania związane z hodowlą jeleniowatych, z chęcią odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prze80    0

Ustawa o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, uznaje jelenie i daniele za zwierzęta gospodarskie, obok innych gatunków, zwyczajowo hodowanych dotychczas.

jeleniowate - zwierzęta gatunków: jeleń lub daniel utrzymywane w warunkach fermowych, w celu pozyskania mięsa i skór,

Nie potrzeba więc specjalnej zgody na rozpoczęcie hodowli tych zwierząt. Należy natomiast, zgłosić swoją działalność do właściwego rejonowo Powiatowego Lekarza Weterynarii.Dużym plusem uznania jeleniowatych utrzymywanych na fermach za zwierzęta gospodarskie jest to, że w przypadku likwidacji stada, np. przy wystąpieniu choroby zakaźnej podlegającej zwalczaniu, hodowca ma prawo do odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przyjedźcie do mnie do wielkopolski to tu lata u mnie pełno danieli po lasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prze80    0

Nie rozumiem, co powyższa odpowiedź ma wspólnego z tematem hodowli jeleniowatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Może ma coś wspólnego, nie wiem jak u was u mnie jest dużo Danieli w lasach i poprostu powoli na polach robi się spustoszenie, jeżdżę trochę po okolicy, do lasów również bo mam firmę przerobu drewna to widzę ile jest zwierzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prze80    0

Myślę że należy rozróżniać zwierzęta dzikie, hasające sobie po lasach od tych utrzymywanych przez człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ma ktoś z ta hodwla doczynienia?? Jakie pieniądze można z ego wyciagnać?? I gdzie to sprzedawaC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie... czy ktoś z was hoduje daniele? Na wiosnę będę miał 3 zacielone matki. Jakie mają wymagania, ile potrzebują terenu na jedną sztukę? Czy potrzebna jest jakaś wiata do schronu przed wiatrem i opadami? Mają u mnie żyć na łące, około 35 arów ogrodzonej siatką leśną. Rośnie tam kilka drzew. Co jeszcze muszę im przygotować? Jest to mój pierwszy kontakt z tymi zwierzętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy hodowla około 150-200 danieli jest opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No jak tam Panowie.. i Panie? Założyliście hodowle dziczyzny? U mnie juz prawie rok jak biega stadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechu1977    1

Każdy mówi, ze założył i jest, ale czy ktos powie cos na temat opłacalności tej hodowli. Jako rolnik liczę na zyski. Może ktos się wypowie gdzie można sprzedac daniele z małych stad i za jaką cene. Czy jet na to popyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Tematy połączone.

 

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie tych zwierząt.Ciał bym się dowiedzieć jak się to chowa.Czy bardzo urzędnicy to sprawdzają. Ile to zwierze trzeba hodować żeby miało małe.Co to je tak ogólnie:D W jakich warunkach się to chowa.Ogólne takie informację na ich temat.Chał bym założyć jakąś hodowlę i tak wpadłem na pomysł żeby to były Daniele.Dlatego piszę do was z poradą :)

Ps.Pozdrawiam z góry dziękuje za info :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paspartou    140

Tak więc niedaleko mnie koleś wykupił kilka łąk ogrodził i wpuścił tam daniele :D

Karmił je chyba tylko sianem a w lecie miały trawki jeszcze :)

Z tego co wiem to on trzymał je tylko na dopłaty a 2 lata temu powystrzelał je i trzyma tam krowy.

Sama hodowla nie jest wymagająca ale o opłacalności i treściwszych informacje na ten temat ci nie udzielę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Paspartou

A znasz kogoś kto by mógł mi udzielić ?? A czemu je powystrzelał ?? i ile dopłaty jest do nich ?? nie wiesz przypadkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paspartou    140

Niestety nie znam :(

A powystrzelał je bo się dopłaty skończył. Miał je chyba z 5 lat.

Nie wiem jak duże są dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

Paspartou

 

Co masz namyśli przez słowa "dopłaty skończył".To te dopłaty są tylko na jakiś czas czy ??

Edytowano przez prorok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez TomaszNowak
      Witam Koledzy tak jak w tytule tematu może ktoś wie jak założyć siłowniki w drzwiach w Zetorze 7211. Dziś założyłem siłowniki w tylnej szybie ale jak zrobić w drzwiach nie mam pomysłu może ktoś podpowie albo najlepiej prześle fotkę. Pozdrawiam
    • Przez kubamako66
      witam jak założyć zapalniczkę w t25 i gdzie się podłączyć + pod bezpieczniki czy pod to skrzyneczkę z przodu po lewej stronie dachu ?
      Z góry dziękuje .
    • Przez bydlo123
      Przed chwilchwilą założyłem konto wiec witam wszystkich. Jestem młody (18 lat) i od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje gospodarstwo. Jak narazie jest oczywiście szkoła, ale gdy ją tylko skończę chciałbym się zająć gospodarką. Najgorsze jest tylko to, że musiałbym zaczynać wszystko od zera. To znaczy mieszkam na wsi i moi rodzice mają trochę pola oraz wujek który ze mną mieszka ma gospodarkę ale małe, około 10 krów, stare maszyny (traktor itp), stara obora. Ale ja bym chciał się już zająć rolnictwem na poważnie. Jeszcze mam trochę czasu ale juz bym chciał zacząć powoli planować. Chciałbym, żeby mi tu państwo trochę doradzili, coś podpowiedzieli. Jako, że jestem młody to postarałbym się może o jakiejś dofinansowania np o to 100 tysięcy na start dla młodego rolnika. Moim marzeniem jest zbudowanie obory na głębokiej ściółce dla bydła mięsnego (dla około 50 krów mięsnych i około 50 byków), kupienie sobie traktoru z turem, kombajna na zboże oraz belownicy. Oczywiście mi chodzi o kombajn czy traktor jakis tańszy, nie za duży. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Jakie by były pańskie propozycje? Co do pola to po już na pewno bym miał 25-30 h a resztę bym wydzierżawił a z tym myślę, że problemu bym nie miał. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepiej w rolnictwie oraz dużo zdrowia.
    • Przez Szymon8
      Witam czy da sie zalozyc drugi siłownik do mtz 82 dokladnie chodzi mi zeby ten silwnik byl na podnosniku co by trzeba bylo tam przerabiac i jaki moze byc tego koszt
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj