longerbycz

Zetor Proxima 7441 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek99    38

ale bez sprzęzaki nie mozna bylo by właczyc blokady i przedniego napedu.moze zetor powinien wymyslić inny patent??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ale bez sprzęzaki nie mozna bylo by właczyc blokady i przedniego napedu.moze zetor powinien wymyslić inny patent??

Jak już to chyba wyłączyć blokady i wyłączyć przedniego mostu, a podajecie przykład mf 255 że sprężarka cjodzi non stop, a jak to jest w dużych ursusach? tam też trzeba nabić ciśnienie i jak taki koleś w centrum wsi pracował na torfiarni na 1204 i o 5tej rano wyjeżdzał to go cała wieś przekleła czego tak rano gazuje 20 min te bydle, a on zawsze tłumaczył że jak nie nabije ciśnienia to blokady i chamulce trzymają, a dlatego tak długo bo już stary i nie trzyma ciśnienia, więc póki nowe to nowe ale po 15 latach może się uprzykrzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziknie    0

Jak już to chyba wyłączyć blokady i wyłączyć przedniego mostu, a podajecie przykład mf 255 że sprężarka cjodzi non stop, a jak to jest w dużych ursusach? tam też trzeba nabić ciśnienie i jak taki koleś w centrum wsi pracował na torfiarni na 1204 i o 5tej rano wyjeżdzał to go cała wieś przekleła czego tak rano gazuje 20 min te bydle, a on zawsze tłumaczył że jak nie nabije ciśnienia to blokady i chamulce trzymają, a dlatego tak długo bo już stary i nie trzyma ciśnienia, więc póki nowe to nowe ale po 15 latach może się uprzykrzać

co ty tu pier**lisz za kocopoły w zetorach nie chodzi o hamulce tylko faktycznie napęd przedniego mostu i blokada jest załączana pneumatycznie, a jeśli byś pytał skąd wiem to też mam nową proximę 65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

pomuzcie

zetor proxima bierze mi olej z silnika około 6 litrów na 100mtg czy to normalne w serwisie powiedzieli mi ze tyle ma prawo brac a wy co o tym myslicie

 

 

Kolego, pytałeś już w innym temacie. Nie rób zamętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Szukam odpowiedzi na pytanie co się dzieje z hamulcami w proximach, że nagle ich nie ma a dzieje się to w zimie, jakby nie było płynu, gdzieś wycieka choć w zbiorniczku nie ubywa. Czy to wina cylinderków że nie trzymają, wyciek zaś powoduje zapowietrzenie układu i miękki hamulec - zero hamowania. Jeśli miał ktoś taki problem, proszę niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nie zauważyłem u siebie takiego problemu, hamulce biorą równo i ostro, czy jest zimno czy ciepło, nie widzę też żeby użytkownicy Proxim którzy długo są na forum mieli takie problemy... dziwne... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Ja w lecie musiałem wymienić cylinderek przy jednym kole po 5 latach użytkowania. Po zimie zaczął przepuszczać i kapało na posadzkę. Jak zaś się wylał to układ się zapowietrzał i było zero hamowania. Po odpowietrzeniu i dolaniu płynu było dobrze przez chwilę dopóki się znów nie wylał. Po zdemontowaniu było ledwo wyczuwalne pod palcem zagłębienie w cylinderku. Nikt nie sądził że tu jest przyczyna, ale ponieważ wszystko inne było OK to daliśmy nowy cylinderek i było OK. Teraz po mrozach widzę że hamulca znowu nie ma i nie wiem czy to może drugi cylinderek bo wycieku nie widać. Może to coć innego niż cylinderki bo ten wymieniony naprawdę nie wyglądał na zepsuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj