Kondzioo

łożyska odrzutnika anna z644

Polecane posty

Kondzioo    3

Witam

 

tak jak w temacie, jak zdjąć łożyska z odrzutnika w annie? bo się rozsypały.... Odkręciłem te 3 śrubki zdjołem tą blaszke i zabezpieczenie łożyska. A łożysko ani drgnie... jak go zdjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

które łożysko odrzutnika?

pewnie jest samoustalające i trzeba w pierścieniu odkręcić śrubkę na imbus, a poza tym to te łożyska pracują w piachu, więc rzadko które podda się bez walki... młotek, cola nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Mozesz wyjac caly ten wałek na zewnątrz będziesz miec wtedy lepsze dojscie nastepnie zalozyc spowrotem i ponabijac lozyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

tak,jak mówicie,ja dzisiaj to rozbierałem ,są tam malutkie śrubki na imbus,jedna odkreciłem,a potem porozcinałem łożyska szlifierka wyjąłem całosc na zewnątrz i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzioo    3

hmm jak tam podejść z szlifierką? O_o ja mam inny sposób własnie dziś wymieniłem ^^ a więc tak odkręcamy pierscień który zabezpiecza łożysko następnie zdjołem blache a później spawarka w ruch ;d wypaliłem łożysko później wybiłem je młotkiem i przecinakiem. Poczekałem aż ostygnie i założyłem nowe łożysko najlepszy sposób tylko trzeba uważać aby nie uszkodzić tych blaszek i ośki odrzutnika ;)

Edytowano przez Kondzioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Te małe śrubki na imbus mają za zadanie zabezpieczyć pierścień ustalający przed obrotem a nie przed przesuwaniem się po osi. Łożysko ma na wewnętrznej bieżni mimośród na który zakłada się pierścień ustalający i przekręca się go chyba w prawo klinując w ten sposób łożysko na osi. Dopiero wtedy zabezpiecza się pierścień ustalający imbusem. Więc aby zdjąć łożysko należy odkręcić imbus i poluzować pierścień ustalający obracając go chyba w lewo. Wtedy łożysko da się zsunąć albo nie :) - wiadomo w jakich warunkach pracuje...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

@wlamaj, wszystko mowisz dobrze, ale:

pierścień ustalający da się odkręcić w obie strony :) zależy w którą stronę był pierwotnie zakręcony.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

hmm jak tam podejść z szlifierką?

opuściłem kosz do końca,zdjąłem pierscienie ustalajace i obudowy łozysk a potem nacinałem łożyska małą szlifierką,troche pomogłem młotkiem,reszte dokończyłem po wyjęciu całości na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja rzadko bawie sie w ten sposob. nie mam na to czasu.

jak widze ze nie ma opcji zdjecia łozyska sciagaczem, przecinam wałek i zakladam nowy. Raz na 4-5 lat styknie. Oszczednosc czasu, nerwów, ale nie pieniędzy :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

witam a ja mam problem jak odkrecic rolke wstrząsacza tylniej tasmy jak ją zablokowac by ja odkrecic bo musze łozyska wymienic bo straszne luzy mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj