Skocz do zawartości
Kondzioo

łożyska odrzutnika anna z644

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzioo    3

Witam

tak jak w temacie, jak zdjąć łożyska z odrzutnika w annie? bo się rozsypały.... Odkręciłem te 3 śrubki zdjołem tą blaszke i zabezpieczenie łożyska. A łożysko ani drgnie... jak go zdjąć?

strd    4

które łożysko odrzutnika?

pewnie jest samoustalające i trzeba w pierścieniu odkręcić śrubkę na imbus, a poza tym to te łożyska pracują w piachu, więc rzadko które podda się bez walki... młotek, cola nie zaszkodzi.

sthil007    1

Mozesz wyjac caly ten wałek na zewnątrz będziesz miec wtedy lepsze dojscie nastepnie zalozyc spowrotem i ponabijac lozyska.

Wiadomość z agroFakt.pl

grala13    6

tak,jak mówicie,ja dzisiaj to rozbierałem ,są tam malutkie śrubki na imbus,jedna odkreciłem,a potem porozcinałem łożyska szlifierka wyjąłem całosc na zewnątrz i po kłopocie

Kondzioo    3

hmm jak tam podejść z szlifierką? O_o ja mam inny sposób własnie dziś wymieniłem ^^ a więc tak odkręcamy pierscień który zabezpiecza łożysko następnie zdjołem blache a później spawarka w ruch ;d wypaliłem łożysko później wybiłem je młotkiem i przecinakiem. Poczekałem aż ostygnie i założyłem nowe łożysko najlepszy sposób tylko trzeba uważać aby nie uszkodzić tych blaszek i ośki odrzutnika ;)

Edytowano przez Kondzioo

wlamaj1    34

Te małe śrubki na imbus mają za zadanie zabezpieczyć pierścień ustalający przed obrotem a nie przed przesuwaniem się po osi. Łożysko ma na wewnętrznej bieżni mimośród na który zakłada się pierścień ustalający i przekręca się go chyba w prawo klinując w ten sposób łożysko na osi. Dopiero wtedy zabezpiecza się pierścień ustalający imbusem. Więc aby zdjąć łożysko należy odkręcić imbus i poluzować pierścień ustalający obracając go chyba w lewo. Wtedy łożysko da się zsunąć albo nie :) - wiadomo w jakich warunkach pracuje...

pawelec    85

@wlamaj, wszystko mowisz dobrze, ale:

pierścień ustalający da się odkręcić w obie strony :) zależy w którą stronę był pierwotnie zakręcony.

grala13    6

hmm jak tam podejść z szlifierką?

opuściłem kosz do końca,zdjąłem pierscienie ustalajace i obudowy łozysk a potem nacinałem łożyska małą szlifierką,troche pomogłem młotkiem,reszte dokończyłem po wyjęciu całości na zewnątrz

pawelec    85

ja rzadko bawie sie w ten sposob. nie mam na to czasu.

jak widze ze nie ma opcji zdjecia łozyska sciagaczem, przecinam wałek i zakladam nowy. Raz na 4-5 lat styknie. Oszczednosc czasu, nerwów, ale nie pieniędzy :D

Scarface    2

witam a ja mam problem jak odkrecic rolke wstrząsacza tylniej tasmy jak ją zablokowac by ja odkrecic bo musze łozyska wymienic bo straszne luzy mają

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się