Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Deutz610    16

Zastanawiam się nad wyborem pastucha jednak nie wiem jaki wybrać budżet to ok 500zł jednak boję się wybrać pierwszego lepszego na allegro. Zauważyłem, że niektóre mają zasilanie na baterie , a inne na akumulator samochodowy. Pastwisko ma powierzchnie ok. 6ha jednak wiadomo nigdy całość nie będzie ogrodzona tylko kawałki po ok 1ha , dodam że ziemia to glina, która latem bardzo się zasycha i czy w takiej sytuacji pastuch będzie działał poprawnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Wbijesz ze dwa lub trzy solidne uziomy.Codziennie podlejesz ostro wodą i będzie grało.A daleko masz pastwisko od gospodarstwa? Jak "za stodołą" to zdecydowanie lepszy będzie sieciowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

Tak pastwisko jest za stodołą także może faktycznie lepiej wybrać sieciowy. Pozostaje jeszcze kwestia ile J najlepszy będzie dla krów.

Edytowano przez Deutz610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Zdecydowanie bierz sieciowy.Sam kiedyś bawiłem się w bateryjne teraz nawet nie chce patrzeć na nie. Tego używałem kilka miesięcy http://allegro.pl/elektryzator-mocny-lacme-secur-gwarancja-5-lat-i5058199597.html sprawdzał się super i ma  fajne i przydatne bajery.

Tego używam teraz http://www.panfarmerek.pl/product-pol-1145-Bardzo-mocny-elektryzator-sieciowy-na-dziki-owce-byki-JOULBOX-8-Juli-.html Też super działa,tylko to jest wersja ekonomiczna ( bez bajerów  :P  ) Obydwa są o takiej samej energii wyjściowej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

W takim razie zamówiłem pastucha joulbox. Jeszcze muszę kupić albo taśmę, drut, albo plecionkę tylko nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Trochę sie pospieszyłeś sprzedał bym Tobie takiego sieciowego za 200 stówki fakt używany ale konstrukcja polska z lat 90tych,dodatkowo można w niego wsadzić baterie i działa jak tradycyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Na pewno będziesz zadowolony.Tylko kup lub zrób przynajmniej dwa uziomy a i trzy też nie zaszkodzi.Raz dziennie wylejesz kilka wiader wody i będzie smigał aż miło.Co do ogrodzenia to już według zasobności portfela.Ja używam plecionki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja dziś zamowilem dwa takie
www.olko.com.pl/site/index.php?co=produkty&lang=pl&idprod=223

do budowy stacji www.agrofoto.pl/forum/topic/77987-stacja-fotowolaiczna-z-elektryzatorem/#entry1518763

ciekawe czy wystarczy na 6 km drutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Prosze o poradę. jestem na etapie zakupienia elektryzatora. Pracować będzie na minimum 2h a maximum 28 plus 14 h pastwisk podłączonych na raz dwa albo trzy druty zależy gdzie i kiedy. No i teraz moje pytanie który wybrać bo niby piszą o tych elektryzatorach ale jakoś tak wymijająco.

Podobno jest tak że niby piszą że ma 25J a w rzeczywistości to nie daje więcej niż 6J. A cena mają różną więc  coś mądrego wybrać? Podaje linki do takich co i się podobają i je wytypowałam. 

 

http://www.bentleypolska.pl/farmweb/produkty/ogrodzenia_elektryczne/elektryzatory/speedrite_6000i.html cena 1500zł 

http://www.bentleypolska.pl/farmweb/produkty/ogrodzenia_elektryczne/elektryzatory/speedrite_12000i.html cena 2500

http://www.bentleypolska.pl/farmweb/produkty/ogrodzenia_elektryczne/elektryzatory/speerite_15000i.html cena 2700 zł

http://www.pomelac.pl/pl/sieciowe/pl/ubison-15-j/0,-6,2,16 cena 1600zl

http://www.sklepagro.e.pl/elektryzator-gallagher-m700-230v.html cena 1700zl

 

no i na dziś to jestem totalnie głupia jakiego wybrać. proszę o pomoc kogoś kto się na tym zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mietek7520    0

Ja kiedyś początkowo szukałem pastucha na zabezpieczenie upraw przez zwierzyną leśna, głównie dziki, i potrzebowałem dużego uderzenia. Przy okazji przydał mi się potem na moim pastwisku z bydłem. Super się sprawdził na najbardziej rozrabiające byczki:) Już od kilku lat biorę z jednego sklepu. Ostatnio brałem również dla znajomego taki zestawik:

http://www.pastuchy.pl/i834_Pastuch_elektryczny__zestaw_do_ochrony_upraw_i_wypasu_bydla__SEC_Advance_1000_z_linka_stalowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Nie spokojnie można konie na takim puszczać i mocniejszym też bez obaw nic się koniom nie stanie. Ja puszczam swoje i na 20J i jest ok.  5 J to taki normalny pastuch nic specjalnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego pastucha zeby maił 20 J a przynajmniej ja takiego nie widziałem

jestes pewein ze te 5 J to nie za duzo bo on jest naprawde mocny i juz sie o tym kilka razy przekonałem 

myslałem o kupnie pastuch 1,1J ale jakby ten mógł byc top bym nie kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Przecież koń nie będzie stał cały czas oparty o linię ogrodzenia."Kopnie" go raz i nauczy się żeby nie podchodzić zbyt blisko.W pastuchu 5J chodzą u mnie cielaki i jałówki.Na początku nie jedna dostała impulsem w tyłek ale teraz nauczyły się i już wiedzą czym pachnie dotknięcie linii.

Lepiej jak pastuch jest mocniejszy niż gdyby zwierzę miało by go w ogóle nie poczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jałówki i cielaki to nie to co kon

kon jst bardzo wrazliwy na prad i dużo bardziej sie płoszy niz krowy

no ale jak mówici że moze byc to moze sprubuje tylko sie boje ze jak dostanie strzała to się spłoszy a wtedy juz nie bedzie wesoło

a jeszcze pytanie macie jakis sposub na nauczenie nowego konia chodzenia w pastuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

http://panfarmerek.pl/product-pol-1363-Bardzo-mocny-elektryzator-sieciowy-na-dziki-jelenie-zubry-lwy-niedzwiedzie-UBIson-ES-15000-25-Juli-.html

 

Taki np właśnie jest 25J kolego!!!

 

Co do pastuchów i koni to taki 1,1 to ja bym wogle nie kupowała gdyż konie może i są wrażliwe na prąd ale i piekielnie mądre i jeśli będziesz miał przy takim 1,1J spadek na ogrodzeniu np przez trawę a ogrodzenie większe niż 1h to generalnie dla konia tak jak byś wogle nie miał tego ogrodzenia. Ja najmniejszy jaki mam to właśńie taki 5J i to jest minimum. 

 

No ale zawsze możesz pobawić się w łapanie konia we wsi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Normalnie drut taki do ogrodzeń elektryczny dla zwierząt. Broń cię panie boże aby to był drut zbrojeniowy. Rozciągasz drut na dwóch wysokościach a na górnym drucie wieszasz razem z drutem sznurek od prasy aby koń go widział. Masz 50% szansy że za pierwszym razem pójdzie w ogrodzenia. Ale masz tak zrobić to ogrodzenie aby jak pójdzie przez ogrodzenie to tak aby z dwa razy go popieściło. Jak ci wyjdzie z ogrodzenia łapiesz delikwenta i spowrotem wkładasz go w ogrodzenie. I gwarantuje że max 3 razy powtórzysz i potem jak zobaczy sznurek albo drucik to będzie go zatrzymywało bardzo szybko. To samo dotyczy się krów jak i koni. 

Ważne aby pierwsze ogrodzenie było małe a pastuch kopał mocno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Możesz i na loży jak masz czas się bawić. 

A taśmy nie polecam ale spróbuj sam się przekonasz. 

Jak ci koń nie będzie szanował ogrodzenia to od razu ci mówię że to wina taśmy.  

 

 

Najlepsze  ogrodzenia jakie widziałam dla koni elektryczne oczywiście to w SK Nowe Jankowice . Było zrobione z gumy która przewodziła prąd super rozwiązanie. Z tego co się dopytałam masztalerzy to była ta guma robiona gdzieś na zamówienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna13    0

Witam , od razu przyznam się , czytam i czytam i nic nie rozumie :P Potrzebuje pastucha który będzie miał duży zasięg dla byków ( wredna większa połowa zawsze kombinuje ) Nie wiem jak ma to wyglądać , co trzeba kupić , jakie parametry i druty, taśmy, zasady np cielaki, krowy, byki czy jakies specjalne wymagania co do wieku.  Pastuchów jest dużo w róznych cenach , cena nie jest zbytnio istotna chce kupić cos co posłuży i sprawdzi się idealnie na długi czas a  nie sezonowy sprzęt. 

Mężczyźni na moim gospodarstwie nie ogarniają internetu na tyle by sami sobie poszukali a ja zwyczajnie idę od razu z pytaniami do doświadczonych osób, bo mi trzeba po chłopsku wytłumaczyć :) wybaczcie mi moja zieloność :P  

ogrodzenie na ok 10km drutu minimum 

Potrzebuje informacji na temat parametrów sprzętu by nie kopał za słabo ale zeby nie zabił :P 

jakie druty najlepsze grubość itp parametry  i taśmy - jeżeli są konieczne ( łąki są przy laskach gdzie biegają dzikie zwierzęta) 

jakie akcesoria ? ogrodzenie jakie mamy to siatka z drewnianymi kołkami , nie wiem czy to wystraczy czy trzeba dokupić jakieś inne kołki i co ile metrów czy kroków montować słupek 

Byki na razie sa srednie ale już im bije na głowę i uciekają tylko jak wyczają że da się  gdzieś przeskoczyć , uciekaja po kilka km od łąki i jak są wypuszczane to zawsze niszczą ogrodzenie tak , żeby je przeskoczyć. 

i jakies rady  co po założeniu pastucha , bo rozumie , ze trzeba im pokazać że ogrodzenie kopie tylko jak ? w róznych miejscach ?

Czy są jakieś wymogi co do budowy ogrodzenia , wnioskując z wyczytanych informacji ogrodzenie ma być widoczne dla bydła i dzikiej ziwrzyny 

Jeżeli ktos zna się na tym dobrze i wie jak na chłopski rozum babie wyjaśnić ( parametry prądu itd chłopaki sobie ogarną wiec nie trzeba mi tłumaczyć co to prąd itd :P ja jednak muszę zakup[ić im sprzętu a oni to sobie poskładają ) 

Jeżeli potrzebujecie jakiś informacji dodatkowych to piszcie tu albo na PW 

 

Będę Wam bardzo wdzięczna za wszelkie rady , chłopaki dopiero tak naprawdę poznają cały temat hodowli i rolnictwa a Tu na forum już nie raz pomogliście mi w trudnych sprawach tak , ze potem jak im wytłumaczylam to skorzystali na plus :) i Bydło i całe gospodarstwo :) 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Dużo opisywania więc pujdę na skróty i podam link http://www.pomelac.pl/  Na tej stronie masz konfigurator ogrodzenia,wystarczy krok po kroku wpisać wszystkie parametry.

W firmie Pomelac też napewno Ci doradzą jaki elektryzator wybrać,drut itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Najlepszym sposobem na młodzież jest siatka po zewnętrznej stronie pastwiska i ogrodzenie elektryczne od środka. Z drutu radzę zrezygnować najlepsza jest tama. Powód jest prosty, w nocy drutu bydlaki nie widzą i pomimo że pamiętają o nim, to zawsze znajdzie się jakiś inteligent który polezie za daleko. Taśma niemalże bez przerwy pracuje na wietrze, jest szeroka przez co nawet dla takiego ślepaka jak człowiek jest widoczna. W elektryzatorze bardzo ważny jest uziom, najlepiej wykonać go z materiału kupionego w hurtowni elektrycznej stosowanych do wykonania uziemień.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Mógłby mi ktoś polecić jakieś w miarę mocne słupki plastikowe o długości 105 cm? To co sprzedają u mnie w okolicy woła o pomstę do nieba. Mam i takie 10-o letnie i dalej dają radę, a z tych co teraz sprzedają po jednym sezonie została połowa. Łamią się jak zapałki. Stary się wyrwał, ale nigdy nie złamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj