Polecane posty

marzencia    6

no wiesz jak po tylu latach taki ewenement się trafia to już sił brakuje. nie od dziś wypuszczam krowy,nawet mama takich jaj nie pamięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
Napisano (edytowany)

u mnie chodził 2 lata bez problemu na jednym pręcie 50 cm. A w tym roku coś zaczęło się dziać. Pastuch poszedł do serwisu ale było wszystko ok. Drut sprawdzany z 5 razy. I na końcu uziom. I to była jego wina. Czym grubszy drut tym mniejszy opór a nie jak niektórzy uważają że wystarczy cienki. To tak jak straty na cieńszym przedłużaczu. Ja mam z początku 3mm a dalej 2mm. Długość ogrodzenia 3 km x 3 druty. I tego też nie wszyscy wiedzą że jak słaby uziom to pastuch powoli wysiada aż z czasem przestaje dawać napięcie na ogrodzeniu pomimo że działa

 

Zawsze można założyć obroże jak dla psa. Są też takie pastuchy. I nie odejdzie dalej niż centralka jej nie pozwoli. Ale to już jest większy koszt

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja rano jak wypuszczam krowy to sprawdzam na końcu ogrodzenia przez trawę czy dobrze kopie. Uziemienie to zwykły pręt wbity około 50cm w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

przez trawę sprawdzałam jak był elektryzator na baterie,bo przy tym to nawet przez trawę boli ;/

 

więc tak, wczoraj nie uciekły, dzisiaj wbiliśmy 1,5m rurki ocynkowanej w ziemię i napięcie z 7.3kV wzrosło do 10kV. brakło nam weny na drugą rurkę ale może jutro się uda ;)

w międzyczasie uruchomiłam znajomości z myśliwym ;) a jak to nie pomoże to idę do nadleśnictwa niech płacą za szkody.

a dlaczego tak myślę o tej dziczyźnie(sarny,a w nocy jelenie, co noc zrywają i trzeba co rano spr ogrodzenie). kiedyś jakiś km odemnie były sobie ugory po starym pgr/skr?.. jakieś kilkaset ha.chyba trzy lata temu poszło to na sprzedaż i wypłoszyli zwierzynę stamtąd.uprawiają zboże,kuku i rzepak. a że zwierzęta robiły szkodę, mają na ambonach ustawione jakieś straszaki, strzela to co 15 min tak głośno jak strzelba, czy co oni tam używają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Dla poprawienia uziemienia można na niego wylać kilka litrów BARDZO osolonej wody. Ogrodzenie masz w obwodzie zamkniętym? Bardzo możliwe że masz gdzieś uszkodzone druciki i jest odcinek na którym nie ma prądu. Nie wiem jak to krowy robią ale potrafią wyczuć kiedy prądu nie ma wąchając(dmuchając) na drut. Powodem ucieczek może też być kilka wrażliwych sztuk na ukąszenia owadów i najprościej w świecie szukają lepszego miejsca. Dwa lata temu była taka jałóweczka która nie chodziła na pastwisku jak było cieplej jak 25 stopni. Była tylko palma w górę i nie istniało dla niej żadne ogrodzenie które przeszkodziło by jej w ucieczce i moczeniu się w jeziorze ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może ta jałówka lubiła być czysta i codziennie chciała się kąpać :D

Co do praku napięcia to jest jeszcze jeden powód. NIe wiem jak jest u ciebie ale np u mnie na piaskach gdy długo deszcz nie pada po mimo napięcia w drucie nie będzie go czuć bo ziemia nie będzie przewodzić. Przekonałem się o tym na własnej skórze..


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam pastwisko ogrodzone ok 16 ha w jednym kawałku i to jakieś 2-2,5 km drutu... i miałem podobnie jak Ty tylko tyle, ze z opasami... z jednej strony las i sarny lubiły przerywać... nie stosujemy, zadnej taśmy, bo na złączki byśmy nie nadążyli kupować.. ;) bo wiesz, że jak łączysz taśmę lub plecionke to potrzebne sa specjalne złączki... Ale ja zastosowałem inny patent... kuiłem normalny drut w miare rozsądnej średnicy, do tego dobry pastuch sieciowy francuskiej firmy 8J , że jak jest źle złączony pastuch to potrafi go przespawać... ;) ale dalej... całość ogrodziliśmy tym drutem stalowym na wkręcanych izolatorach ( broń Boże folia po nawozach) a potem całosć jeszcze sznurkiem od prasy... do tego ten dobry pastuch dobre uziemienie, najczęściej zwykły pręt wbity na ile się da w ziemie... i nie ma ją prawa wyjść... a jak wyjdą, to jak sie wgania pojedyńcze sztuki to boją sie nawet wyłączonego druta , a nawet boja się przejść w miejscu gdzie było ogrodzenie jak sie przegania... polecam te rozwiązanie... na pewno tańsze od kupowania kilometrów taśmy, choć wiadomo estetycznie ładniej wygląda... :) I powiem że zanim tak nie zrobiłem to czasami miałem wędrówki 2 razy dziennie rano i wieczorem... a teraz to w ciągu roku wychodzą o 80% mniej , a jaka jeszcze jest tego zaleta, to ,że zwierzyna łowna jak wbije się na drut, to czasami drut peknie a sznurek nadal zostaje na swoim miejscu, a to dla bydlaka duzo daje, bo wie że tam jest ogrodzenie nadal.. no ale trzeba sprawdzać przynajmniej raz na tydzień czy nie jest przerwane... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

no i dobry patent mi sprzedałeś. czeka mnie ogradzanie 3,5 ha na stałe i zastanowię się nad tym Twoim drutem, bo kolczasty drogo wychodzi.

 

a tymczasem, muszę ogradzać plecionką, bo jestem zmuszona przenosić pastucha na kolejne łąki.. niestety łąki mam porozrzucane, nieraz podzielone grządkami sąsiadów, bądź zbożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Cieszę się, że pomogłem :) ja jak narazie nie narzekam, a w tym roku ogrodzilismy wszystkie pastwiska , poszło na to ok 2-3 kłębki takie po 2000m.... no tylko,że ja nie miałem takiego problemu, jak ty z tymi grzadkami, bo jak ogradzałem to jedno miało ok 16 ha a drugie ok 10ha... no i jedno najmniejsze 2 ha... ;)

kiedyś zastanawialiśmy się nad tym drutem kolczastym , ale jak zobaczyłem że za 200m było trzeba dać 150zł... a było potrzeba ogrodzić najmniej 2,5km... to wolałem kupić sznurek... i jak narazie spełnia swoja rolę... oststnio bydło chodziło bez prądu jakies pare dni to dopiero jak zawoziłem kiszonkę to zobaczyłem, że pastuch daje w ziemię, a bydło w zagrodzie ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

niestety drut kolczasty u nas to fortuna. We Francji jest połowe tańszy i dużo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian95545    0

j.w. nagminnie, codziennie zwiewają. zrywają sznurek i w zboża sąsiadów.tyle lat chodzą i nigdy nie uciekały tak często

 

jak temu zaradzić.

skruszała linka prądowa wymień na nową i po problemie miałem to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Uważam, że rozwiązanie jaki proponuje @FINN jest najtańsze i najlepsze tzn: mocny elektryzator + gruby drut + biały sznurek. Jeśli chodzi o sarny to one przyzwyczają się do tego ogrodzenia w parę dni i nie będą przerywały. Oczywiście uziemienie to w każdym przypadku podstawa. A jeśli chodzi o linki i taśmy to stawiają one tak duży opór, że powinny być stosowane tylko na przegrody wewnętrzne. Dookoła ogrodzenia powinien być zastosowany drut 2mm lub stalowa linka(linka stalowa stawia jeszcze mniejszy opór elektryczny), ale stalowe linki szybciej rdzewieją niż drut 2mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie ma skuteczniejszego ogrodzenia niż mocny elektryzator + drut. Przeriabiałem wszystko już: żerdzie, kolczasty, kilka drutów cienkich, plecionka. Teraz 1-2 druty z prądem do tego mocny elektryzator i spokój a mam bydło cały rok przez całą dobę na pastwiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

obecnie mam elektryzator 5,5J i daje radę jak do tej pory spokój, nawet na pojedynczej plecionce i plastikowych słupkach. wg porad zmieniłam tylko uziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deniss    0

Kupiłem Corral N3500. Jestem bardzo zadowolony, jałówki aż skaczą z bulu. W niektórych miejscach widać iskry i słychać na łączeniach drutu jak "kopie"

Ogrodziłem nim też QQ przed dzikami i puki co ani razu nie wlazły. Pie jak dotknął druta ogonem to aż prawie go z nóg ścieło blink.gif

 

Jak piszesz, że taki dobry, to chyba go wezmę. Bo żem znalazł taki sam w niskiej cenie: http://panfarmerek.p...5-5-Jula-.html. A do tej pory miaem dwa razy słabszy i nie bylem z niego zadowolony.

Edytowano przez deniss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mocny elektryzator 8j to koszt 1100zł ale warto.

 

Nie ma reguly. Są też tańsze i lepsze pastuchy.

Edytowano przez rolnikpoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony z niego. Tani i dobry elektryzator. Bydło się boi podejść do druta, bo ma mocne pier... :D

W tamtym roku oprócz łąk po ten sam elektryzator miałem podłączone ogrodzenie pola kukurydzy. Dziki ani razu nie weszły, a naprawdę potrafią nam ostro pola "przeorać" :(

Polecam :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslawik    0

Co prawda nie jestem samczyk, ale mogę odpowiedziec Ci na to pytanie. Ja co prawda mam inny model, ale moj brat dal za niego ok. 420 zł. Kupował w czerwcu, ale niestety nie pamietam gdzie.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek10    0

Zapytaj o certyfikat CE jak ma certyfikat to nie ma takiej mozliwości bo będzie zrobiony z normą ja mam ten elektryzator:

http://www.chapron.p...ger-magnum.html

ogrodzenie prawie 2km i dziaął bez problemów na połowie ustawionej mocy. Wali aż miło.

 

 

Jeszcze raz będziesz odkopywał tak stary temat to polecą ostrzeżenia.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj