Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel20    49

A tak z poza tematu trochę trzeba jakoś specjalnie oznakowywać łąkę, która jest ogrodzona pastuchem? Bo mamy przyjezdnych nie za symaptycznych sąsiadów z miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

@Pawel20

 

są do kupienia tabliczki zaczepiane na dtut z napisem ogrodzenie elektryczne :rolleyes:

 

tam gdzie są mało przyjaźni sąsiedzi to trzeba raczej mieć takie oznakowanie obecności drutu :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A takie oznakowanie jest konieczne przy tak małym prądzie? Rozumiem jakby to była siatka ale drut? Jeśli tak to pierwsze słyszę o takim wymogu A co do przyuczenia to jak zrobisz już ogrodzenie to upaluj je na łańcuchu blisko prądu i obserwuj - my tak robimy i bardzo często cielaki badają drut nawet językiem Jak przerwą to napraw ogrodzenie i tak dzień lub dwa niech spędzą blisko drutu i się nauczą respektu Potem spuść te spokojniejsze i tak stopniowo My tak zawsze robimy z cielakami jak puszczamy na wiosnę to później jest problem zgonić je na zimę do chlewa bo za cholerę nie chcą przejść granicy gdzie był drut - trzeba kusić je wiadrem ze śrutą lub mlekiem bo inaczej nie ma szans żeby przeszły Co do pastucha to popytaj w sklepie ile wytrzyma aku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Przez kilka lat stosowałem "biegi pełzające i hamulce" to znaczy że miały spętane nogi i wiązane do opon "tirówek". Dzięki temu nie poruszały się szybko a w razie szaleństwa lub paniki opona skutecznie wyhamowywała i amortyzowała zbyt ruchliwego młodzieńca. Wtedy uczyły się też prądu w ogrodzeniach. Od trzech lat mam do dyspozycji na pierwsze wyjście ogrodzenie w drągach dla koni, dałem na środku między drągami drut z prądem i dodatkowo spętanie na pierwsze dwa-trzy dni wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

lacme ma pastuchy na baterie słoneczne. Ja mam sieciowy ttp://www.chapron.pl/elektryzatory-sieciowe/22-7-model-sec-15000.html. I przez to na pewno krowy by nie przeszły bo pole magnetyczne jest na 3 metry. Sprawdzone z dzikami :lol:

Drut to lepiej 2mm a jeszcze lepiej linka bo jest lepiej widoczna. Oznakowanie musi być(ja mam 4km i żadnego oznaczenia ale sąsiadów brak :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Za tą cenę to w markecie kupisz akumulator, do rozruchu one się nie bardzo nadają ale jako źródło napięcia do elektryzatora jak znalazł. Zawsze 12V da silniejszy impuls na wyjściu. Tej firmy posiadam 3, ale sieciowe i jakość podobna do ceny.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

wstępnie będzie kupiony elektyzator 7-8J, porządny akumulator taki ze 120 AH , kołki wszystkie drewniane (dębowe) drut 1,2-2mm, izolatory do drewna,

 

tylko zastanawiamy się czy dawać 2 druty? . W sumie byłoby mocniej na 2 druty, ale jak wpadnie sarna to napewno rozerwie, a pod 1 napewno się prześliznie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

My mieliśmy w tym roku 11 szt bydła na pastuchu (6 krów, 3 jałówki cielne, 2 jałówki niecielne-wiek ponad 1,5 roku). Chodziły one na polu po skoszonej qq i było trochę perzu przy łące i nie było problemów większych. Akumulator raz na 2 tyg się ładowało, drut był pojedyńczy, a słupki zrobione z rekieciny (na nieużytkach zalewowych rośnie)+ wkręty (40gr szt-jak całe pudełko to po 28 gr/szt). Było dobrze tylko one były sprowadzane do szopy na noc ok kilometr. A co do pętania nóg. My przyzwyczajaliśmy krowy kiedyś przy pastuchu na łańcuchach, ale w tym roku w zagrodzie i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

siemano ;D ja też w tym roku postanowiłem ogrodzić pastwiskio pastuchem elektrycznym . mam 20 krów . jaki areał trzeba ogrodzić dla tylu szt.bydła . ile to bedzie kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Na raz to ze 20 arów co najmniej muszą mieć żeby się nie przepychały. A ile na rok to już od ciebie zależy, czy będziesz zaraz za krowami saletrę siał czy w inny sposób szukał na zapas trawy. Ze 2ha musisz mieć żeby krowy miały ciągle trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniczek10    0

Ja kupowałem ostatnio w sklepie internetowym http://www.pastuchy.pl, taki zestaw na kilometr ogrodzenia wyniósł mnie 350zł. Ale to na krowy mleczne bo jak chesz na mięsne to już napewno za tyle nie kupisz bo pastuch dla mięsnego musi być bardzo mocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Ostatnio byłem w sklepie sieci grene i tu zdziwienie - wycofują elektryzatory ze sprzedaży o mocy powyżej 5J :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo81    0

pastuchy najlepiej opłaca się kupić w firmie http://www.panfarmerek.pl (bynajmniej my tam zakupiliśmy, taki mocny model jak na dziki , bo było najtaniej). maja duzy wybor elektryzatorów, a co najwazniejsze jak sie do nich zadzwoni , to jest tam taka miła kobitka , ktora wszystko wyjasni i pomoże wybrać dobry model. Ja znalazłem tą firmę na Allegro (tam sie ogłaszali) i ale dogadałem się i zamówiłem przez telefon.

Edytowano przez arturo81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Oferta elektryzatorów szeroka 0d 3,5-16J

 

O baterie pytałem, 120zł 9V 120AH, nic ładujesz, sezon przetrzymuje i wyrzucasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6
Napisano (edytowany)

j.w. nagminnie, codziennie zwiewają. zrywają sznurek i w zboża sąsiadów.tyle lat chodzą i nigdy nie uciekały tak często

 

jak temu zaradzić.

Edytowano przez marzencia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj