Polecane posty

wildbream    0

@jaro no właśnie bydło potrafi być strasznie cwane i tak jak mówię obowiązuje je zasada że trawa po drugiej stronie płotu jest zawsze bardziej zielona

 

@drViohman trochę off topic pójdzie ale co tam

rasa Salers 100%, nie dokupuję cieląt, co do zastąpienia to moim zdaniem tak(zaznaczam że z mlecznymi miałem styczność tyle o ile - sam nie hodowałem nigdy), ale trzeba brać pod uwagę kilka czynników,

najbardziej oczywiste to kasa - z mleka jednak masz teoretycznie w miarę stały dopływ kasy, z mięsnych co byś nie robił to nie jest to stały regularny dopływ raz w miesiącu, tylko raz na jakiś czas (zależnie co ci się tam uchowa)

 

z drugiej strony jest jednak wygoda, ja obsługiwałem stado 70 szt praktycznie sam (z pomocą zetora z turem i psa), a teraz mam 40 także to już pestka, biorę pomocników tylko do ustawiania czy przeróbek ogrodzeń i innych prac dodatkowych w gospodarstwie a brat (już nie związany z rolnictwem) jak potrzebuję to pomaga mi przy jakichś specjalistycznych działaniach ;) (wyłapywanie sztuk na sprzedaż, pobieranie krwi)

karmienie tych moich jest proste - robi się to tylko zimą i jedzą praktycznie tylko siano i sianokiszonkę - tu dodam że ja nie robię w tej chwili u siebie siana ze względu na brak maszyn (póki co), ale mam dostęp do względnie taniego siana dość blisko mnie więc nie narzekam, latem chodzą po pastwiskach i tam sobie jedzą - tak jak mówiłem ogólnie są cały rok pod chmurką

Salersy są dobre dla mnie ze względu na to że mają bardzo małe wymagania- jedzą wszystko, moim zdaniem tylko kozy są w stanie je przebić, pod względem jedzenia różnych dziwnych rzeczy,

cielą się same (przez 8 lat 2 poważniejsze przypadki problemów z wycieleniem)

odkarmią cielaka bardzo dobrze - bo w części 5% bodajże jest to typ użytkowy mleczny (z tego mleka Francuzi robią niesamowite sery)

praktycznie zerowe problemy zdrowotne - naprawdę przez ten czas cały czas miałem chyba ze dwa jakieś ciężkie przypadki (raz porażenie po porodowe, drugi raz nieznanej przyczyny wzdęcie)

 

wady - no nie da się ukryć że przyrostów najlepszych nie mają, byczki w okolicach 20 miesięcy największe miałem 500-600kg, ale mięso jest bardzo dobre (mało tłuszczu, krwiste) dość żeby powiedzieć że Francuzi (ja znowu o żabojadach) chwalą je bardzo, a oni niby się znają na kuchni, jest tam uznawane za specjał, ale w polskich warunkach opłacalne przyzwoicie zarabiające na siebie stado krów tej rasy to zaczyna się od 40 matek w górę (od około 70 szt średniorocznie)

oczywiście u mnie takie przyrosty wynikają ze stylu hodowli, bo można je bardziej tuczyć i jakieś tam 800kg przy 20 miesiącach jest osiągalne bez trudności, ja tego nie robię, bo póki co nie mam możliwości i trochę nie chcę

 

to jest rasa prymitywna, także są dzikie- niektórzy mówią że to wada ja nie mam problemu czasem nawet jest to cenne (np jak ktoś chce ci zwinąć z pola krowę a krowa robi mu dziurę w brzuchu i nie daje się zwinąć), wymagają naprawdę specyficznego podejścia, z wyraźnym zaznaczeniem kto tu rządzi, ale dogadujemy się bez większych kłopotów, muszę dodać że ja lubię to co robię, także to też wiele spraw ułatwia

uff starczy rozpisałem się i off topic straszny wyszedł, pewnie mam po uszach za to (więcej pytań na privie )

żeby było coś o ogrodzeniu to dodam że ja używam słupków modrzewiowych co 6m a w punktach newralgicznych co 4m


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batee    0

Witam. Poszukuję schematu elektryzatora sieciowego ET-2A lub jakiegokolwiek innego zasilanego bezpośrednio z sieci 220V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie

Mam problem z pastuchem a ogolnie mowiac generuje 7-10impulsow (kopniec) po czym zanika

 

Zasilanie to 5-6V a podłaczyłem rozładowany akumulator z ciągnika poprzedni sezon dzialal doskonale a obecnie cos nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naładuj akumulator i będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy do czego ma być zastosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Dla bydła mlecznego

 

pastwiska o powierzchni ok. 16ha niewiem dokladnie jaka bedzie długosc linii ale ok. 3km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to musisz wybrać taki o dość wysokim napięciu i dużej energii impulsu, żeby nie było strat na takiej długości linii. Tutaj masz przykłady dobrych elektryzatorów. Dla Ciebie najodpowiedniejszy byłby Secur 200 jeśli chodzi o bateryjne, lub sieciowy Secur 2005.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerEU    0

Witam wszystkich. Godnymi polecenia są urządzenia z tej firmy . Elektryzatory posiadają bardzo dobre parametry pracy i wystarczają na duże areały. Sam używam horiSMART N140 i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

Coś mi tu śmierdzi reklamą firmy horizont


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Jezeli sieciowe to zdecydowanie polecam Pomelac.

Dla przykładu - posiadam

 

TAKI

 

i jestem bardzo zadowolony.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich. Godnymi polecenia są urządzenia z tej firmy . Elektryzatory posiadają bardzo dobre parametry pracy i wystarczają na duże areały. Sam używam horiSMART N140 i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Skąd wiesz, że mają dobre parametry pracy? Badałeś laboratoryjnie ten elektryzator? Oni podają maksymalną długość ogrodzenia 200 km. Dla mnie to jest po prostu śmieszne, bo ten parametr nic nie mówi. Chciałbym wiedzieć jakiej pojemności kondensator montują, bo myślę że energia impulsu nie wynosi nawet połowy zadeklarowanej przez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerEU    0

Witam ponownie. Do Kolegi "atakwares": nie jest to żadna reklama firmy horizont. Używam już tak naprawdę drugiego urządzenia od tego producenta i jestem bardzo zadowolony. Aktualnie posiadam ogrodzenie o obwodzie kilkunastu kilometrów i elektryzator, który mam w zupełności mi wystarcza. Dodam jeszcze, że grodzę bydło mleczne. Z własnego doświadczenia wiem, że podstawą jest prawidłowa budowa ogrodzenia oraz dodatkowe linie uziemienia. Do Kolegi "Elektrotechnik": nie mam możliwości aby zbadać laboratoryjnie to urządzenie. Nie chcę odkręcać obudowy aby nie stracić gwarancji (zerkając przez plexi koło wskaźnika napięcia widać chyba dwa kondensatory ale nie jestem pewien). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Mam pastucha, który zasilany jest z sieci ale przez zasilacz. Na obudowie pisze także: zasilanie baterią, ale po podłączeniu baterii pastuch nie działa. Nie działa także po podłączeniu akumulatora. Co może być przyczyną że nie działa z bateria a przez zasilacz działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A zasilacz na jakie napięcie podaje, jeżeli takie same jak ma akumulator to podłącz przez gniazdo zasilacza ( jak podłączasz akumulator to odłączasz zasilacz ?).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Baterie i akumulator podłączasz bez zasilacz w osobne miejsce. Jaki mas ten pastuch??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zgadza się w oddzielne miejsce ale jeżeli zasilenie bateryjne nie działa to można sprawdzić poprzez złącze zasilacza (jeżeli napięcia zasilania są takie same).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Mam pożyczony zajeb... elektryzator http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/7653

Lecz muszę go oddać, szukałem po necie identyczny i nigdzie nie mogę znaleźć. Potrzebuje elektryzatora na kilka kilometrów drutu, staramy się aby trawa nie dotykała druta. Bydło w miarę spokojne i za często to one nie ucieka.

Jaki kupić, czym się kierować?

Podajcie jakieś konkretne przykłady

 

Co sądzicie o takim ? http://allegro.pl/pastuch-elektryzator-corral-5-5j-super-mocny-dzik-i1606984804.html


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Zwracasz uwagę na:

-energię wyładowania

-max prąd pod obciążeniem

-długość linii ogrodzenia

Zwykle e. sieciowe są zdecydowanie mocniejsze, może coś z tego http://www.pastuchy.pl/88_Elektryzatory_sieciowe.html . U mnie pracuje podobny do tego http://allegro.pl/show_item.php?item=1619348630, a że mam pola blisko miasta, to po zastosowaniu tego elektryzatora ruch przez pola drastycznie się zmniejszył B) :lol:

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdż na www.horizont.com posiadam elektryzator N50 jest dosyć drogi ale wart tych pieniędzy zasila około 10km lini nie stosuje izolatorów mocuję bezpośrednio na drewniane paliki nie wymaga koszenia pod linią bo sam niszczy jak ktoś nie wierzy to zapraszam na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

Mam zamiar kupić pastuch, do ogrodzenia pastwiska gdzieś 1 km.Co muszę kupić , ile palików , jakiej firmy?Jak przesuwacie ogrodzenie żeby krowy nie chodziły po całym/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja paliki daję co 15 metrów i linkę plecionkę dookoła i w poprzek do przegrodzenia co 10 metrów paliki i przesuwam co 1 - 3 mtery jak wyjedza zależnie jaka trwa jakie pole i ile krów, wszytskie paliki różnych firm są dobre wystarcza takie 100 cm


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Ja dla koni paliki daje co 10m. robię je sam.. zwykłe cienkie kołeczki..

Natomiast mój pastuch w instrukcji ma: min. zagroda 100x200 czyli 2h.


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj