Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685

Miał ktoś do czynienia z elektryzatorem ATVA - 4? Co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

6fd874541e699b26.jpg

Koledzy szukam takich przyłączy do pastucha bo muszę w swoim zrobić podmianę, widział ktoś gdzieś w jakimś sklepie internetowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Roki a w czym problem? zwykly zacisk śrubowy

Bartek nie wiem jak te nowe ,ale ten co ja mam ,trzepał niemiłosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Co  lepsze  na ogrodzenie  pastwiska  dla mamek  Drut  plecionka  czy  taśma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Strasznie słabiutki jak dla bydła mięsnego.Energia impulsu tylko 0,5J. Nie wiem czy bydło go w ogóle poczuje.

Szukaj czegoś co ma przynajmniej 4J i do tego dwa uziomy. Zresztą do pastuchów o dużej mocy producenci sami zalecają min 2 uziomy.A latem gdy ziemia jest sucha dobrze jest wylać pod każdy uziom wiadro wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . czy mogą być słupki zrobione z drutu zbrojeniowego i do niego przyspawane izolatory takie co drzewa ? nie będzie przebicia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Na słupki z drutu są specjalne do tego izolatory.Nakładasz tylko,przykręcasz i nic nie musisz spawać.

Ale jak masz te zwykle juz kupione to też mogą być.

0_0_productGfx_872762bddf394ee78c024cd3b

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Newbee    0

witam . czy mogą być słupki zrobione z drutu zbrojeniowego i do niego przyspawane izolatory takie co drzewa ? nie będzie przebicia ? 

 

Ja tak zutylizowałem stare izolatory i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Witam.

Proszę o rade bo mam już dość dziś od 4 rano latałem za bydłem po wiosce. Mam stary elektryzator taki co się z 2 skrzynek składa i tam jest na bydło i na owce oczywiście ustawiony na owce ale w tym roku krowy ciągle uciekają. pastuch niby bije ale widocznie nie wystarczająco.. ile on może mieć tych dżuli?? Pytam bo może jest dobry ale wiek też swoje robi. Po dzisiejszym dniu chcę kupić nowy. Będzie ogrodzone 4 ha łąk (z kwaterami więcjej drutu). Chcę kupić już dobry pastuch dobrej firmy i wpadł mi w oko ten:

http://allegro.pl/pastuch-elektryzator-secur-2600-hte-10j-gratisy-i6802892118.html

Także czytałem troche o firmach CORRAL i KORAL (niby słabiej zrobiony)

Limit finansowy to te 700 zł..

Chyba że trzeba więcej to trudno ale mam nadzieję ze do tej kwoty mozna już kupić coś konkretnego.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sztuk ja mam stary elektryzator z lat 90tych ,na baterie i na 220V jak chcesz to tobie odsprzedam mi juz nie potrzebny bo hodowle zlikwidowalem ,kopal ze w krzyżu czułem,jak chcesz to go wyśle tobie ,gdyby nie spelnil twoich oczekiwań ,odesli ,ja kasę wrócę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Witam.

Proszę o rade bo mam już dość dziś od 4 rano latałem za bydłem po wiosce. Mam stary elektryzator taki co się z 2 skrzynek składa i tam jest na bydło i na owce oczywiście ustawiony na owce ale w tym roku krowy ciągle uciekają. pastuch niby bije ale widocznie nie wystarczająco.. ile on może mieć tych dżuli?? Pytam bo może jest dobry ale wiek też swoje robi. Po dzisiejszym dniu chcę kupić nowy. Będzie ogrodzone 4 ha łąk (z kwaterami więcjej drutu). Chcę kupić już dobry pastuch dobrej firmy i wpadł mi w oko ten:

http://allegro.pl/pa...6802892118.html

Także czytałem troche o firmach CORRAL i KORAL (niby słabiej zrobiony)

Limit finansowy to te 700 zł..

Chyba że trzeba więcej to trudno ale mam nadzieję ze do tej kwoty mozna już kupić coś konkretnego.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje..

U mnie jest firmy Corral za jakieś 400 zł kupiony 3 lata temu i dziękuję bardzo ,ale mocniejszego kopnięcia ani moje krowy ,ani ja nie potrzebujemy . :unsure:  :D

Poważnie natomiast ,nie piszesz jakie to bydło że tak ucieka ,ale po pierwsze drut nie żadne plecionki ( chyba że nowa ) i sprawdź uziemienie .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Z innej beczki: co sądzicie o wypasaniu samych byków? Jak na razie trzymałem krowy i sprzedawałem odsatki ale chce się przerzucić na półintensywny opas. Zastanawia mnie tylko czy wpuszczenie byków na pastwisko nie stanowi za dużego niebezpieczeństwa. Byczki miałby usuwane rogi. Ma ktoś jakieś doświadczenia? Byk chodzący z krowami jest łagodny jak baranek i nigdy nie było z nim problemów ale nie wiem jak się będą zachowywały w większej grupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Dnia 24.04.2016 o 21:49, rolstudent napisał:

http://allegro.pl/elektryzator-ogrodzeniowy-epu-6j-mega-12kv-6j-i6137228452.html

 

Zakupiłem coś takiego bo korala lcd90 narazie nigdzie nie ma a reszta droga. Zobaczymy jak to sie sprawdzi przy dzikach

Witam , możesz powiedzieć jak sprawdza się ten z linku , ja używałem ATVA 4 ale zazwyczaj tylko rok wytrzymywały  ,ale trzeba przyznać że trzepią nie miłosiernie 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mam atva2 i atva4 i jak na razie działaja 3 sezony bez problemu. Na akumulator atva2 lepszy bo na dłużej prądu starcza. Cały rok na plecionce i plastikowych słupkach pasły się byki i za bardzo nie wyłaziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja tam gdzie jest akumulatorowy i wewnętrzne części kwater mam pogrodzone 1,2. Ale zewnętrzne ściany pastwisk zmieniam na 2mm tam gdzie mam podłączony elektryzator sieciowy, u mnie bardzo dużo dzików i jeleni a krowy tylko czekają aż coś wleci i druty rozerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Potrzebuje kupić jakiś pastuch na lisa. Mam ogrodzone kury i kaczki siatką ogrodzeniowa metalowa i chciałem podłączyć do tego ogrodzenia pastuch gdyż lis w biały dzień przeskakuje po nim i zabiera drób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suwada    9

Witam. Czy pastuch o mocy wyjściowej 0.4 j wystarczy na niedużą kwaterę dla bydła mlecznego i jaki polecilibyście na zasilanie bateryjne lub akumulatorowe? ( sieciowe niepotrzebne)

Ma ktoś taki?  

pol_pl_Uniwersalny-elektryzator-Redyk-AB200-zasilacz-12V-akumulator-7AH-z-ladowarka-na-bydlo-konie-male-psy-i-koty-14640_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj