Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pozostają zatem tradycyjne słupki z włókna celulozowego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Włókna szklane i żywice są drogie, a jak wejdzie w nocy dzika zwierzyna lub wędkarz też może połamać więc szkoda, a paliki drewniane odpadają, bo muszę często przestawiać ogrodzenie i byłoby to zbyt pracochłonne, zwłaszcza, że stawiam je w takim terenie, iż tylko wózkiem ręcznym mogę dowieźć (duże nachylenie terenu).

Które plastiki zatem warto wziąć:

http://olx.pl/oferta/nowy-slupek-palik-10-szt-elektryczne-ogrodzenie-pastuch-elektryczny-CID757-ID7wWFw.html#d868ef70e7

http://www.panfarmerek.pl/product-pol-444-Palik-polipropylenowy-slupek-bialy-105cm.html   (te mam, bez rewelacji)

http://allegro.pl/slupek-105-cm-mocny-slupki-do-pastucha-100-sztuk-i5583652567.html

http://allegro.pl/paliki-slupki-105-cm-10-szt-na-pastuch-i5967509789.html

 

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Te z włókna szklanego naprawdę są bardzo mocne. Tylko cena

www.pastuchy.pl/i653_Slupek_pastucha_z_wlokna_szklanego_115_cm.html

I do tego trzeba dokupić izolatory które też nie są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Te z linków to jeden i ten sam badziew, tylko chłodniej się robi (nawet bez mrozu) i staja się kruche jak szkło, natomiast w upały miękną niczym masło. Najlepsze były by paliki o przekroju rury z PE, lub PCV. Czy ktoś próbował może z żółtą rurą PE od gazu? Te gazowe,1calowe mają grubszą ściankę więc będą sztywniejsze.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Dzieki za info. Też tak podejrzewałem, że te z linków będą słabe więc muszę kupić w Agromie. W zeszłym roku kupiłem ich trochę i są na prawe przyzwoite, aczkolwiek cena oscylowała w okolicy 4,5zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Tworzywa sztuczne mają to do siebie, że bardzo im szkodzi ultrafiolet - zarówno polietylen jak i polichlorek winylu są na niego wrażliwe, więc nie ma co liczyć na ich długowieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam taśmy od pastucha z 1999r i się nie sypią ;)

 

Po to ktoś wymyślił taśmę bo chodzi o widoczność, uważam że lepsza jest od drutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Przynajmniej dwa pręty ocynkowane wbite w ziemie.Oczywiście nie obok siebie tylko ok 2m od siebie,połączone razem.Nie muszą wystawać nad ziemie.

Przy suchej ziemi dziennie na każdy palik wylejesz wiadro wody i masz uziemienie jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam, mam pytanie.

Otóż czeka mnie kupno eletryzatora do bydła miesnego, i tu pojawia sie pytanie, jaki wybrac? jest tak duzy wybór ze juz sam niewiem, moze cos polecicie?

co powiecie o tym:

http://panfarmerek.pl/product-pol-678-Bardzo-silny-elektryzator-sieciowy-na-dziki-Koral-N60LCD-6-5-Jula-.html

Edytowano przez Filipo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mam 3 takie. Puki co się sprawdzają
Teraz muszę dokupić sieciowy.
Na stronie producenta olko.com.pl masz parę groszy taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To policz siebie cena netto razy 1.23 wychodziło mi rok temu deczko taniej.być może teraz ceny się zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

rolostudent - otrzymales juz ten elektryzator? Jak twoje pierwsze wrazenia? Musze kupic drugi elektryzator pelniazy funkcje back-up u i zasatanawiam sie wlasnie nad tym ktory podales wyzej.Dzieki z gory za wszelkie twoje refleksje


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dziś przyszły. I hmm jaka cena taka jakość
Koral po wetknieciu drutów w ziemniaka to aż to smazyl A ten robi to słabiej. Jak będzie na ogrodzeniu powiem jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja korala miałem ale wrażliwy na wilgoć. po roku ścieżki na płytce skorodowały. Teraz mam Dla krów Lacme Bison 10J sieciówkę a dla jałówek ATVA 4 J akumulatorowy. Kiedyś miałem Lacme secur bateryjne ale za duże i złodzieje się interesowali. A 2-3 razy w roku po tysiącu płacić za pastuch trochę słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zobaczymy jak te mega6j będą się sprawować wydają się szczelnijsze niż korale.no i plus taki ze można i z zasilacza i z akumulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Na wilgoć jest sposób, saszetki pochłaniające wilgoć jakie można znaleźć w butach, RTV i spożywce. Wystarczy co jakiś czas podmienić na nowe, a te regenerować na piecu czy kaloryferze.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Atva jest już 3 sezon i działa a koral skorodował w 2 lata. Atva jest tańsza tylko, że nie ma żadnych "bajerów". Najbardziej byłem zadowolony z Lacme. Duży pastuch ze skrzynką na aku i bardzo oszczędny w zużyciu baterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Możecie polecić jakiś pastuch dla jałówek po około 150 kg? W ogrodzeniu chodziły by pierwszy raz w dodatku to straszne wariatki  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj