andrejus

Stuk i dymek z rury

Polecane posty

andrejus    158

Świeżo kupiony ciągnik renault 155.54 po kilku godzinach pracy zaczął stukać, stuki wydobywaja sie z silnika do tego kopci strasznie. Co to moze być?

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Czysty opał nie jest zły...nie ma różnicy z napędowym.

Tylko jak jest taki mętny to lepiej nie lać go do innych ciągników jak ursus i zetor :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

właśnie opał nie jest zbyt dobry, mogło Ci gniazda zaworów powypalać:) ale weź jakiegoś fachowca to Ci powie dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

nasza tez byla na opale i podobno goscio robil nia w polu na wiosne

sam opal nie jest dory ale po wymieszaniu z ON moze latac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam753    25

nie szkoda ci ciągnika ? Długo jeździsz na opale ??

Edytowano przez Adam753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Przecież kolega pisze, że ciągnik jest niedawno kupiony, poza tym opał jest najlepszym paliwem jakie jest. Dlatego,że tam się nie opłaca dolewać żadnych rozpuszczalników itp. Moim zdaniem jedyną różnicą jest kolor;p.

Cholera a twój problem to mi wygląda na zatarcie, ale nie dam se ręki urwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

współczuje kolego :unsure: z tym czerwonym to już tak nie pisoczcie , syf jak ktos leje to zgoda....ale jakos MF miałem 2tys litrów samego redbula zjadł i chodził jak w dzień który go kupiłem zresztą autem, jeżdże zimą na czerwonym , dobry opał jest lepszy niż zwykła on, zaraz znajdzie sie stado krytykantów ale co mi tam wiem swoje bo wypróbowałem :P teraz renie którą mam od końca czerwca też ma tym bak zalany jakoś 100 mth przejeździła. a kolego andrejus" , nie zaczął Ci już lekko pukać przed zmianą oleju?? i wówczas wróciłeś do domu i zmieniłeś olej myśląc że problem ustąpi, a teraz troche głupio sie przyznać? :blink: wiem to demagogia ale warto spytać :P i chciałeś poprawić i mu pogorszyłeś , no i można wziąć pod uwagę to że podwójnie pogorszyłeś tankując słabą jakość, a jak kupiłeś to zaglądałęś do filtra paliwa lub zmieniałeś go?

Edytowano przez piciaj

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

tylko że ja przyjacielu nie krytykuje czerwonej, i na rotacyjnej też sie nic nie dzieje, a w sekcyjnej tym bardziej..co masz na myśli pod hasłem szklanka" ?? :unsure: znakiem tego ona musiała lekko pukać jak już kupiłeś skoro taki numer zrobiony był, w mojej też były zawory źle wyregulowane i też pukała kompresją w kolektor ssący, a skąd kolego jesteś z wlkp? bo międzylesie też jest w wlkp


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

tylko że ja przyjacielu nie krytykuje czerwonej, i na rotacyjnej też sie nic nie dzieje, a w sekcyjnej tym bardziej..co masz na myśli pod hasłem szklanka" ?? :unsure: znakiem tego ona musiała lekko pukać jak już kupiłeś skoro taki numer zrobiony był, w mojej też były zawory źle wyregulowane i też pukała kompresją w kolektor ssący, a skąd kolego jesteś z wlkp? bo międzylesie też jest w wlkp

 

Szklanka czyli popychacz zaworu a na nim znajduje się laska popychacza.

 

Nie wiem jak dostać się do tego wałka. czy trzeba rozpoławiać traktor czy zdemontowanie chłodnicy pozwoli na wyjęcie wałka od przodu silnika?

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

obejrzyj trzonek zaworu i krzywke na walku ale pewnie do wymiany. szklanka pewnie wyjęta z silnika bo stukała. handlarze dla kilkuset złotych tak psują wszystkim nerwy i sobie opinię:/ zaebał bym gościa.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

klego na twoim miejscu pojechalbym do goscia i opier.. go, niech oddaje kase i bierze sobie traktor ;[

co do pomp to w zachodnich maszynach sa one smarowane paliwem, no a OO jest troche "suchy" wiec raz na jakis czas warto zalac ON


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

szklanka to pojecie szerokie niektorzy nazywają tak tuleje również, i odrazu jasniej jak po fachowemu :P więc dalej wiem co na czym i gdzie pracuje, troche już napraw silników i innych rzeczy przez moje ręce przeszło,

wyjąć wałek to pryszcz, bo zdejmiesz chłodnice wentylator pokrywe etc w najgorszym wypadku odjedziesz przodem, problem jet tylko w tym jak wyjmiesz popychacze aby wyciagnąć wałek? no i w jaki sposób są one osadzone? bo renia nie ma bocznych pokryw silnika jak ursusy.. ;)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Chciałem zajrzeć do środka zdejmując drugą głowicę ale nie potrafie jej ruszyć. Odkręciłem 4 śruby mocujące oraz po dwie z kolektora ssącego i wyd. Troszkę drgneła ale nie mogę jej podnieść. Czy coś ją trzyma?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Dodam jeszcze, ze moze mial dolanego doktorka a po wymianie oleju doktorka zabraklo...


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Sprawdzalem ciagnik przed kupnem w polu, chodzil pol godziny przy gruberze i nic nie bylo slychac. dopiero po 5 godzinach zaczelo pukać.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

to ci numer gościu odstawił ja kupiłem renie w lutym ale na razie się toczy tylko rozrusznik mi padł naprawa to koszt 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Musiałbyś powołać jakiegoś mechaniora, rzeczoznawce, który Ci to potwierdzi, że to jest be.

No i z remontem lepiej zebys poczekal, bo w tej chwili gostek Ci moze powiedziec, ze sam sobie to pospawałeś...

 

Próbuj, będę kibicował.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak trzeba jakiegoś biegłego w temacie naprawy tych silników powołać żeby mieć podkładkę w sądzie jak mu założysz sprawę bo inaczej się wykpi a masz wpisane w umowie że wady ukryte nie odpowiada sprzedający jak tak to nic nie zrobisz chyba że nie masz najlepiej to jest jak jest wpisane że wady ukryte odpowiada sprzedający to wtedy ci bubla nie wciśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Miska zdjęta. Widać na wałku nie naturalne wyrobienie, wyszczęrbienie. Podobno nowy 13 tyś zł.

Są firmy które regenerują wałki.

Bardziej skłaniam się ku regeneracji.

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

zadzwon tutaj 886506400 Błażej, ten koleś jest z miejscowosci koło jarocina napewno taniej Cie wyjdzie tutaj wałek niż nowy i lepszy będzie niż regenerowany, ten koleś trudni sie rozbiórką ciągników powypadkowych etc na części pierwsze , tylko to że kawałek drogi masz.. ale mówił że po cześci do skrzyni do MF był gość z olsztyna


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jeśli chodzi o regenerację to spróbuj w POM Augustów, tam chłopaki naprawiają różne silniki myślę że z MWM w reni też nie powinno być problemów. Ja swoją renię kupiłem w firmie "Agrotechnik Tafiły" w google znajdziesz kotakt do nich, zaplecze częśći też mają niezłe, jak czegoś niemieli to zamawiali i po 3 dniach już miałem do odbioru. Pompe w reni masz na 100% rotacyjną smarowaną paliwem, co nie zmienia faktu że kilka lat temu jeździłem na opale ale z domieszką oleju silnikowego i było lepiej niż z ON na nieznanych CPN-ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Darpol Dariusz Polski tel. (084)6832439 okolice Lublina. Dzięki niemu zaoszczędziłem około 6 tyś. zł. na częściach bo robiłem skrzynie biegów. Gość bardzo dogadany i jak czegoś niema na placu to sprowadzi z Francji osobiście dzwoni i gada po francusku. Byłem w szoku jak zajechałem do niego i naprawde mi pomógł. Wysyła również części kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj