tomek

Doświadczenia z chlewnią na rusztach.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolusw22    5

 

lagunal6

 

70 dni? od wagi 30kg do 100kg to bardzo dobry wynik

 

No w miarę dobry, ale średnia za cały rzut  to 1,070 kg/dobę, jest jeszcze trochę do poprawy, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

czy swinki na rusztach dostaja taka sama pasze jak na sciułce?czy na przyklad wiecej wlukna czy moze kredy,bo u mnie swinki rosna dłużej na ruszcie do 3 tygodni.Dostaja wrzody na nogach ogólnie masakra te ruszta.dodam ze ruszt jest na calosci kojca i jest to betonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

 ja biore duńczyka blała, nie mają zadnych problemów ze stawami, na poczatku miałem polskie i fakt... mnóstwo problemów zdrowotnych. Co do długosci tuczu ? przyjerzdzają mi w wadze 28-30 kg ... pierwsza sprzedaż mam od 79-83 dni od wstawienia srednia waga z całej ciezarówki to 130-135 kg. Dunczyka nie miałem nigdy dłuzej niz 110dni a srednia waga z całego tuczu ostatniego 138kg. Wiec niech nie mowią ze wolniej rosnie... jak dają słabą pasze bo im szkoda to trzymają dłużej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przymierzam się do założenia rusztów u siebie zastanawia mnie jedno ile gnojowicy wyprodukuje 1 tucznik 

oraz czy można wpuścić 20 kg warchlaka na ruszta tucznikowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

sa w necie tabele ile tucznik produkuje odchodów w trakcie cyklu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

700-800 litrów trzeba liczyć. Zależy jaka obsada i ile będą rosły. Ja mam 1 metr pod rusztami i obsadę 0,68m2 na sztukę i wystarcza. Ale prosiak od 30 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to licząc że jeden wyprodukuje ok 1m3 to z jednego rzutu wyjdą ogromne ilości w takim razie zanim zacznę cokolwiek kombinować z rusztem muszę się dowiedzieć czy w ogóle dostanę pozwolenie na budowę zbiornika  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Prośba o poradę, mianowicie czy ruszta maciorowe plastikowe te antypoślizgowe wytrzymają tuczniki i czy nie będą ich zdejmować.Planuję małą przerobkę odchowalni gdzie 1/3 plastik a 2/3 ruszt betonowy, czemu tak, bo z czasem może będą tam tuczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem tu nowy. planuje z czesci  stodoly zrobic tuczarnie  na  półruszcie o wym ok. 9 m dlugie i 11 m szerokie.chcialbym calosc podzielic na 3 czesci po ok 30 m2  gdzie ok 12 m2 bedzie. na ruszcie. pod rusztami osobna komora na gnojowice ok 0.6 m głebokosci. kazda komora bedzie miala korek do spuszczania gnojowicy. wiec beda trzy komory- w kazdej korek a to wszystko polaczone bedzie z jedna rurą spustowa.w jednej czesic bedzie gdzies ok 25-30 sztuk. wiec wychodzi ze w calej chlewni bedzie ok 90 sztuk. ale tucz bedzie prowadzony partiami po ok 30 sztuk

 

 

Edytowano przez GrzegorzJach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

zrób conajmnej 2/3 rusztu a najlepiej całość,jeśli nie na całości to ruszt od strony wylotów powietsza po przeciwnej stronie automatów,kanał trochę głębszy bo nie starczy na rzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i z tym zbiornikiem na zewnątrz możesz mieć największy problem ja nie dostałem pozwolenia na budowę

ale ostatnio znajomy architekt doradził mi żeby zrezygnować z jednego dużego zbiornika na rzecz małych takich do 10 m3 pojemności ponieważ na nie nie jest potrzebne pozwolenie na budowę tylko zgłaszasz budowę można takich ulokować 3 obok siebie pół metra odstępu i następne trzy   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ruszta dawac na podporach? bo jesli powierzchnia rusztu bylaby ok 13 m2 tzn o wym. 3,2x4.2 to mozna by je dzielic 2x1.6 lub 2x2.10

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Czemu chcesz tak mało rusztu w kojcu będzie straszny syf i kupa roboty szczególnie w lato, ja mam pełen ruszt i nic nie muszę sprzątać.co do długości najtaniej można kupić 2 metrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie maja byc ruszta jest zaglebienie ok 1 metra gdzie obecnie jest sloma. a pozostala czesc kojca to obenie przejazd za stodole i jest wybetonowane. czesc wybetonowana od zaglebienia oddziela fundament na ktorym stoja slupy drewniane podtrzymujace konstrukcje dachu


uzytkownik massey 2645. dasz rade przeslac  foto na email jak to wyglada u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Podaj email to prześle ,co do twego pomysłu to lepiej zerwać ten beton i zrobić pełen na pewno nie będziesz żałował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jak chcesz robić ruszta to trzeba zedrzeć wszystko stare na metr do dołu i zrobić normalne 100% ruszt. Każde inne rozwiązanie jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Witam, noszę się z zamiarem przeróbki tuczarni ściołowej na pełen ruszt. Prace najprawdopodobniej zlece jakiejś firmie budowlanej, bo ciężko znaleźć kogoś chętnego do pracy. Czy do wykonania takiego remontu powinienem wykonać projekt i załatwić pozwolenie? Kanały chcę zrobić głębokie na ok 2m. Może Ktoś polecić jakieś firmy z Pomorskiego lub okolic które mają w tym jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@lukaczmarek dawno Cię nie widziałem na forum myślałem ze zrezygnowales całkiem z forum jak dalej rozwijasz hodowlę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@akuraciarz Nigdzie tego nie zgłaszaj , i jak chcesz tak głęboko kopać to najpierw sprawdź jakie masz fundamenty i rób prace etapami bo jak wybierzesz odrazu całość to ci się budynek złoży jak domek z kart.

 

@wojtal24 Bo siedzę głównie na tym lepszym forum :D

Narazie nic nie rozwijam. Unowocześniam sobie tylko trochę i rozwijam firmę którą w międzyczasie prowadzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Witam,

 

Chcę przerobić tuczarnię z systemu płytkiej ściółki na ruszta i mam pewne wątpliwości..

 

1. Chcąc się nie zagłębiać zbytnio pod ziemię czy wystarczą wanny ok. 50 cm głębokości na całej powierzchni? I dodatkowo zbiornik na zewnątrz.

2. Z obsada ok. 0,7m/szt od wstawienia warchlaka ok 30 kg na ile czasu wystarczą te wanny zeby je zapełnić?

3. Czy bez mieszania, gnojowica spłynie rurami do zewnętrznego zbiornika?

4. Czy podczas tuczu można mieszać gnojowice, w celu spuszczenia jej do zbiornika? Nie będzie to szkodliwe dla zwierząt?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

Kolego ja moge podzielic sie swoimi uwagami, mam 80cm pod rusztami i szamba na zewnątrz, obsada 0.8m2 na sztuke. zimą wystarcza miejsca  na styk lub czasem nie ( latem moge zapomniec, leją duzo wody itp ) wiec 50 cm to bardzo płytko wiec zapełnisz je do 2 miesiecy.  Gnojowica spłynie rurami w zaleznosci jakie bedziesz miał spadki, czy domkniesz dobrze korki itp. u mnie wiekszosc schodzi ale robi tez sie kożuch który przewaznie spłynie ( nie mieszam gnojowicy bo nie mam mieszadła) co do mieszania gnojowicy... mozesz mieszac jak zwierzeta sa w budynku, nie wpływa to na ich zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bez mieszania to tam tam gdzie się załatwiają ( czyli w którymś rogu) zostanie gęste. U mnie w trzecim rzucie po założeniu rusztów, bez mieszania to gęste już wyszło przez szczeliny. Kolega po trzech latach bez mieszania (głębokość 2 metry) 3 dni mieszał aż silnik spalił. Oczywiście wchodził też pod ruszta z łopatą i wody musiał dolewać.

teraz na duńczyku obsada 0,65( trzymam do końca wolnego miejsca czyli 110-115kg) robią jakieś 70 cm. Straty wody bardzo małe

ja czasem wyciągam gnojowicę podczas tuczu ale bez mieszania.  Pod kożuchem jest tyle siarkowodoru i amoniaku że przy świniach bym nie ryzykował mieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj