Skocz do zawartości
RAFALW

Dzierżawa-Dopłaty -podatek rolny

Polecane posty

RAFALW    0

Witam -jeżeli pobieram dopłaty z dzierżawy za 2011 rok, czy muszę płacić podatek rolny do końca roku 2011 jeżeli dzierżawa właśnie wygasła ,czynsz dzierżawny zapłacony a nowy dzierżawca wykonał na polu prace pożniwne pozdrawiam

Treść umowy-osoba x wydzierżawia osobie y grunty orne o pow-z na okres dwóch lat poczynając od 14-05-2009 do 15 -09 -2011. Y oświadcza że,bierze te grunty w dzierżawę w celu prowadzenia działalności rolniczej. Y zobowiązuje się płacić podatek rolny za dzierżawę do UG . Czynsz dzierżawny w wysokości (suma zł ) za 1 ha fizyczny dzierżawy płatny do 01-09 każdego roku dzierżawy .Nadto strony oświadczają Ze dzierżawca ma prawo do pobierania dopłat bezpośrednich . Wydanie gruntów nastąpiło ..Dzierżawca zobowiązuje się zwrócić przedmiot dzierżawy po efektywnym zakończeniu dzierżawy koszty umowy ponosi dzierżawca . I dalej o pouczeniach notariusza - kodeks cywilny , itp . czyli zakończyłem efektywną produkcję czynsz dzierżawny zapłacony za potwierdzeniem że wszystkie należności co do umowy są uregulowane i nie wnosi wydzierżawiający żadnych zastrzeżeń potwierdzone podpisem .Nowy dzierżawca wykonał już prace pożniwne . Wydzierżawiający twierdzi że jeżeli biorę dopłaty za 2011 rok to muszę opłacić podatek rolny do końca roku .Nadmieniam że nowym dzierżawcą jest teść wydzierżawiającego . Według mnie dopłaty liczą się za rok gospodarczy rolniczy ,czyli od zasiewu do zbioru (do uprawy) .jest to umowa notarialna .

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Zależy co masz zapisane w umowie ale na moje oko, po wygaśnięciu umowy dzierżawy, nie musisz płacić podatku. Najlepiej jeszcze wygaśnięcie umowy zgłosić w gminie.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

rami    6

dowiedz się w gminie weż umowę sprawdż do kiedy masz umowę czynsz jest pobierany d[

o 30 09 tak że będziesz musiał zapłacić jeśli umowa jest do 30 09 to zapytaj się w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Laver
   Witam, czy może są jakieś dofinasowania do  kursu  na kategorię  C+E dla rolników lub domowników? Wiem że kilka lat wstecz coś takiego było ale teraz nie moe nic znaleźć.
  • Przez PatrykReich
   Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
   Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
  • Przez sumek666
   Cześć,

   ma ktoś może wzór umowy zbycia nadwyżek nawozu naturalnego?

   w Google znalazłem 1 przykład. Chciałbym poznać inne rozwiązania, Czy taką umowę musi sporządzić notariusz? Czy taką umowę trzeba gdzieś zgłocić w świetle prawa o nadchodzącej ustawie azotanowej i obszarach OSN? 
×