dentka17

Sianokiszonka królikom

Polecane posty

dentka17    5

Witam

Chciałbym się was zapytać czy królikom można podawać sianokiszonkę? Trawa bedzię koszona kosiarką ogrodową. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

haha próbowałem tego kiedyś :) kiszonka wyszła cacy tyle że zapach odstrasza króliki. Z punktu widzenia pokarmowego przeszkód niema ale zapachowe i smakowe tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

no i będą nieźle czadzić :lol:

a w jaki sposób sczesz to zakiszać w czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

heh zakiszać prasy raczej nie bede wynajmował. Jakby jadły to w pryzmie a jak koledzy mówią ze im nie podchodzi to siano owies ziemniaczki i marchewka :rolleyes:

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że tego nie próbowałam, ale ogólnie zapach kiszonki jest odpychający dla króli, bo kiedyś kolega chciał też tego spróbować. Ja w zimie zawsze już mam podchowane króle, bo teraz mam ok 60 małych. Daje im zboże mieszanka (pszenica, żyto, jęczmień) do tego kukurydza i pasza pełnowartościowa w proporcji 4-1-1 , do tego siano do woli, letnia woda i buraki . Oczywiście wszystko w pewnym odstępie czasowym. A w lecie i wiosną dochodzi do tego jeszcze lucerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Masz jakiegoś odbiorce na króle? Jedzą kuku? Co to za pasza? A ta proporcja to co to? :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam odbiorce na mięso z króli, a poza tym sprzedaje żywe. Ostatnio najwięcej podrostków takich dwumiesięcznym, i zostawiam kilka na chowanie na mięso. Kukurydzę jedzą bardzo chętnie. Ta proporcja to ile wiaderek czego sypie do takiego większego zbiorniczka,żeby nie mieszać nie wiadomo ile razy. Sorki, że tak późno odpisuję, ale miałam chwilowe urwanie głowy ze szkołą. Pozdrawiam, jakbyś miał jakieś pytania pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Tą pasze to można kupić normalnie w sklepie rolniczym? Masz jednego odbiorce, sprzedajesz do ubojni czy do kilku małych którzy biorą 1 sztuke? Też chciałbym sprzedawać tylko nie wiem gdzie to wypchnąc kiedyś GS to skupowali a teraz nic. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasze kupuje u weterynarza, bo wszystko tam u siebie ma i szczepionki i pasz itp itd. Mam w Krakowie jednego odbiorce, co bierze ile jest tylko ładne duże króle. Tak żeby miały ok.3kg po zabiciu. I resztę do paru co bierze po 1,2sztuki . A teraz najczęściej sprzedaje te małe. Np dziś sprzedałam 15 sztuk gościowi na chowanie. Teraz ludzie się ruszyli w tym temacie, bo po żniwach to i zboże jest i siano, więc będą brać.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0
TO jest kobieta Napisz do niej e-mail
ALE MI NIE CHODZI O NAMIERY @ GAWLIKproductionANDsales tylko gościa co skupuje kiliki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

No to mówie po raz drugi napisz do niej na e-mail :rolleyes: :rolleyes:

 

TY pawel a ty jej kupca nie zabieraj innego se znajdz a nie na chamskiego ryje za***rdolić klienta i sie cieszyć. MI kolega też tak zrobił i jedynki stracił :rolleyes:

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj