Zaloguj się, aby obserwować  
Alio

Usypywanie pryzm z buraka cukrowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cat m315
Alio    116

Witam. Mam pytanie do kolegów. W jaki sposób formujecie pryzmy z buraków pod odbiór maszynami załadowczymi? Ma ktoś może jakieś sposoby na ładne i sprawne formowanie? Moja cukrownia wymaga aby jej szerokość była do 6,5m. Ja po prostu wysypuję buraki z przyczep obok siebie a w miarę możliwości na górę wsypuję część buraków wprost z kombajnu (jednorzędowy kleine) Jeśli buraki mają być zabrane szybko to tak wystarcza ale jak trzeba je nakryć i dłużej przetrzymać to podrzuca się pryzmę jakąś ładowarką, turem albo fadromą. niestety dochodzą przez to dodarkowe straty (kruszą się buraki) i zanieczyszczenia (ziemia która może zamarzać przy załadunku) Myślę czasem o zakupie przyczepy na 1 lub 2 osiach z wywrotem tylko do tyłu i podnoszoną do góry burtą. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? da się w ten sposób usypać pryzmę bez dodatkowycjh zabiegów? A może inne pomysły?

Pozdrawiam "buraczarzy" i nie tylko:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja osobiście sypię tak jak ty a potem turem podsypuję... a jak mam blisko kawałek to z kombajna buraczanego sypię ładną pryzmę bo mam wysyp wysoki, pryzma szerokościowa tak jak u ciebie ( norma czyszczarki) ale długa że cho cho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

U nas robimy podobnie, z tym ze buraki się podpycha zrobionym kilka lat temu " popychaczem" bo nie mamy za dużo miejsca i musimy nadrabiać wysokością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A przyczepy z wywrotem do tyłu? Spotkał się ktoś z takim sypaniem pryzmy? Wiem że są takie bo słyszałem ale nigdy nie miałem okazji widzieć jak się to odbywa.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

witam.ALIO u nas(okolice gniezna)robimy podobnie.jeżeli mam na póżny odbiór a pole nie przylega do drogi to wywoże przyczepą 6t z trójstronnym wywrotem i sypie do tyłu,zawsze troche wyżej niż na bok.póżniej i tak wynajmuje ładowarke i formuje.w tym roku np.sypie bezpośrednio neptunem zajeżdżając w poprzek pryzmy i tak jest idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ten tylny wywrot to prawie że ten sam interes co na bok.

Jeszcze kiedyś jak mieliśmy buraki to albo sypaliśmy kombajnem na pryzmę o ile robiło się pryzmę na tym polu co są buraki a jak nie to sąsiad ładowarką podsuną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W tym roku sypię tradycyjnie jeszcze, ale za rok coś muszę wymyśleć w końcu:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Dwa lata temu w niemczech stałem nad 2-ma przyczepami tandem 10t z wysokim kiprowaniem cena wydawała mi się duża 5000eur za dwie ,teraz dałbym 10 000 ale oni chcą za podobne teraz po 7500za sztukę. To była okazja p-pa ład.10t z własną hydrauliką podnosiła skrzynię na wysokość prawie 3m i kiprowała do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj