Zaloguj się, aby obserwować  
Luk24

Tur 3B do ursusa 4512

Polecane posty

Luk24    0

Witam.

Mam ursusa 4512 i potrzebuje do niego zakupić tura np. 3B HYDRAMET GIŻYCKO 3 SEKCYJNY. I nie wiem czy będzie do niego pasował możne ktoś ma taki ciągnik z takim turem?Albo jakie inne tury polecacie do ursusa 4512 tylko nie za drogie około 10000zl ??? Czekam na odpowiedz.Z góry dziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Nie wiem kolego ale sam mając 4512 nie polecam Ci tego ciągnika do ładowacza chyba ze masz bardzo dobrze dociążony tył. Mając podobny dylemat parę lat temu kupiłem fergusona budowlanego który bardzo dobrze się sprawdza i uważam ze była to dobra decyzja i Tobie bym podobnie radził

znalazłem nawet coś podobnego na allegro

http://allegro.pl/ladowarka-massey-ferguson-30e-sprezarka-powietrza-i1777372362.html

Uważam ze taki ciągnik jest przystosowany do przeciążeń po drugie ma rewers co bardzo ułatwia pracę wiec myślę ze warto dołożyć parę groszy i kupić nawet taka ładowarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepszy by był do 4512 tur Hydrometal AT5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Raul to co zapodałeś w linku to już swoje zrobiło i to nie mało. Chłopak chce tura a czy mu tył będzie w nim latał to insza inszość. Każda jednak dorada jest dobra może znajdzie "złoty środek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Wszystko zależy co tym turem będzie ładował,jak będzie tył latał to zasadzi jaką przeciwwagę i jakoś to będzie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk24    0

Dzięki za odpowiedzi.Dodaje że tur będzie przeważnie pracował przy belach sianokiszonki i jeszcze do ładowania obornika na rozrzutnik.Ja jednak myślę że by się sprawił bo mam tylko 15 krów i robię rocznie 200 kulek kiszonki,

sęk w tym że podobno tur 3B HYDRAMET GIŻYCKO nie współpracuje z ursusem 4512.A może zdecydować się na tur używany zachodni za około 7000zł.Czy ma ktoś opinie na temat turów z firmy Hydrometal?Dowiedziałem się że taki tur (AT5) do mojego ciągnika kosztuje około 10000zł z joystick bez poziomowania i bez żadnych narzędzi wideł,szufli czy chwytaka.

Edytowano przez Luk24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64
Napisano (edytowany)

A co panowie powiecie o tanich turach prywatnych jest troche ogłoszeń, najwięcej w okolich Kalisza. Dodam, że będzie on używany sporadycznie, trochę obornika, wywóz śniegu z podwórka, i wiadomo jak bedzie potrzeba, rozgarnięcie ziemi dotychczas miałem takiego zwykłego na linke i sie sprawdzał w innym ciągniku, ale go sprzedałem. Może ktoś ma i coś o nich napisze. Cena takiego tura to około 6 tys.Nie chciałbym kupic a potem żałować, ale jeszcze raz pisze że nie bedzie on strasznie ciochrany.

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dzięki za odpowiedzi.Dodaje że tur będzie przeważnie pracował przy belach sianokiszonki i jeszcze do ładowania obornika na rozrzutnik.Ja jednak myślę że by się sprawił bo mam tylko 15 krów i robię rocznie 200 kulek kiszonki,

sęk w tym że podobno tur 3B HYDRAMET GIŻYCKO nie współpracuje z ursusem 4512.A może zdecydować się na tur używany zachodni za około 7000zł.Czy ma ktoś opinie na temat turów z firmy Hydrometal?Dowiedziałem się że taki tur (AT5) do mojego ciągnika kosztuje około 10000zł z joystick bez poziomowania i bez żadnych narzędzi wideł,szufli czy chwytaka.

3B może i nie jest przewidziany do ursusa 4512, ale są inne modele tur 20 lub tur 14, jak trafisz na dielera to i tura 16 ci założy hehe, ogólnie to im mniejszy tym lepiej w końcu nie masz przodu z mf 255 3B chodzi świetnie to i z 4512 by chodził w końcu na c360 też montują a jest bardzoej cofnięty za przednią oś, jeśli 4512 ma pocowanie obciążników takie same jak 3512 to na 90% da się założyć tego 3B w końcu te mocowanie jest zespolone i pod silnik przykreca się tylko na śruby i pod podporę przedniej osi na śruby więc jeśli 4512 ma te same rozwiązania tzn dziury na śruby pod podporą przedniej osi i pod silnikiem, to nic prostszego naspwawujesz blachę walisz nowe dziury i gotowe tylko ciekawe jak z tym elementem z przodu co się obciążniki czepia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk24    0

W okolicy znalazłem tur AT5 z poziomowaniem to kupiłem i jestem z niego bardzo zadowolony, gdyż jest nie za duży i lekki a do ciągnika bez przedniego napedu (4512) o to własnie chodzi... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj