Zaloguj się, aby obserwować  
pablo21

MF 3080-Problem z podnoszeniem po rozgrzaniu

Polecane posty

pablo21    29

Drodzy koledzy wczoraj moj MF zaczał sie dziwnie zachowywac rano pojechałem uprawiac scierniska i jak konczyłem koło 13 to juz agregat troche wolniej niz zawsze podnosił a wieczorem musiałem zaorac 1,5 ha pola i po tym juz ledwo mogł podniesc pług niezaleznie czy na wolnych czy wysokich obrotach plug ledwo ledwo szedł w gore do tego wspomaganie ciezko działa a po właczeniu połbiegu nie dosc ze on sie nie włacza to zapala sie kontrolka od cisnienia w skrzyni wysokie obroty nic na to nie pomagaja. I włąsnie nie wiem co sie stało czy to wina filtra hydrauliki oleju czy moze czegos innego bo dodam ze dzis rano wszystko chodzi ok bo ciagnik jest zimny. Jesli ktos by cos wiedział w tej sprawie bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymień FILTR HYDRAULIKI i WKŁAD od wspomagania on znajduje się w metalowej puszce.

 

A kiedy wymieniałeś olej i na jaki ?? Bo jak się od kogoś pożyczałeś jakąś maszynę hydra... to mogła mieć olej zaje... syfem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Własnie od kupna oleju nie wymieniałem w nim i to był bład ale tylko 300 mth u mnie zrobił i nie miał oleju wogole z niczym mieszanego wogole wyjsc hydraulicznych nie uzywałem.

Tak własnie mysle zeby wymienic olej i filtr bo problem pojawił sie nagle wczesniej go nie było a nawet jego oznak nie było. A gdzie jest ten filtr od wspomagania bo ja patrze i patrze i nie moge go u siebie znalezc moze w 3080 nie ma?

 

A olej kupie chyba BP.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od przodu znajduje się po lewej stronie przed filtrem głównym taka metalowa kopułka z wkładem siatkowym . Nie zapala się przypadkiem kontrolka od zapchanego filtra ?. Być może pompa już się kończy musisz to sprawdzić. Stan oleju jest ?

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To tak filtra od wspomagania u mnie nie ma jest tylko filtr głowny hydrauliki bo az tak slepy nie jestem. A co do kontrolek wczoraj jedynie tak jak mówiłem na rozgrzanym oleju przy właczaniu połbiegu zapalała sie ta czerwona kontrolka która zapala sie przy nacisnieciu sprzegła na wyłaczonym silniku moze pomyliłem od czego ona jest ale od czegos od skrzyni na pewno zaraz posprawdzam sobie. A jak pompe hydrauliczna sprawdzic i tak chyba trzeba wymienic olej i filtr wiec nie ma co sie zastanawiac nad tym nie?

No stan oleju jest a nawet deko wiecej ponad stan.

Edytowano przez pablo21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Wystarczy poszukac. Nawet model masz ten sam. Minimum wysiłku i 15 sekund roboty. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/39375-mf-3080-cisnienie-problem/page__p__723372__fromsearch__1#entry723372

 

Nowy olej i dobry filtr po zakupie tego ciągnika to podstawa. Jeżeli jeszcze tego nie wiesz to słabo śledzisz wątki związane z MF.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja bardzo dobrze wiem ze nowy olej i filtr to podstawa ale zycie to zycie i tak wyszło coz moj bład ale tak bywa.

Dzis jade po olej i filtr i zobaczymy czy to tego wina czy trzeba usterki dalej szukac ale olej i tak trzeba wymienic i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego jak masz jakiegoś kumatego gościa zmierzcie cisnienie w hydraulice wykręcasz czujnik i w jego miejsce wkręcasz zegar ciś. powinno wynosić 17 bar. jak będzie trochę niższe niema dużego problemu i zacznij pracować podnośnikiem zobaczusz co się będzie dziać na zegarze , póżniej przełanczaj wszystkie funkcje wałek,blokada, żółw-zając jeśli ciśnienie spadnie i za moment powóci do wyjściowego pompa jest w porzędku szukaj dalej filtr ,olej ja swojego zalałem fushem pożądny olej ale troche koszyuje jak coś niewiesz pytaj.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

@mariuszsz1lez nie wprowadzaj człowieka w błąd. Jeszcze ktoś to przeczyta i zrobi tak jak piszesz. Tak nie można sprawdzić pompy. Z tym podnośnikiem i jego wpływem na obwód 17 bar to juz całkiem głupote walnąłeś. To nie ta sekcja pompy. Ogólnie to nic z tego co napisałeś nie jest prawdą. Przeczytaj temat, który podałem w linku. Tam jest wszystko opisane.

 

PS. Rozumiem że chcesz pomóc ale jak na razie więcej szkodzisz niż pomagasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Myślę że wymiana filtrów i oleju za wiele nie pomoże, jak by filtry były zawalone mułem to na zimnym oleju prędzej by ci się kontrolka od filtra zaświeciła.

 

Miałem podobne objawy, tzn. na zimnym oleju cud malina a jak zaorałem 3ha olej złapał temperaturę to już pługu nie moglem podnosić.

U mnie pomogła wymiana pompy na nową (i od razu wymiana oleju, filtrów) polecam Rexroth bo teraz taka mam i jest lepsza niż np. Caproni którą do tego modelu tez można dostać (miałem taką wcześniejszej, niby tańsza o 400 zł ale po 3 miesiącach padła i na gwarancje poszła).

Wymiana pompy raczej jest prosta, jak czujesz się na siłach to w 4-6 godzin sobie poradzisz. Jak nie to wołaj mechanika.

 

PS. mala rada jak samemu wymieniasz pompę i przy ponownym zakładaniu pokrywy z pompa proponuje odkręcenie pokrywy z takim jednym zaworem po przeciwnej stronie ciągnika, będzie ci wtedy naprawdę dużo łatwiej zamocować taka rurkę co idzie w poprzek od pokrywy z pompa do pokrywy z zaworem (najpierw montujesz pokrywa z pompa bez rurki później pokrywa z przeciwnej strony z odkręconym zaworem, celujesz rurka i następnie zawór)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Zanim zabierze się do wymiany pompy najpierw wypadałoby zmierzyć ciśnienie. Tak w ciemno to trochę głupie rozwiązanie. Jak dokonać pomiarów już było pisane w podanym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panie rafik ciśnienie w pompie jast jedno dopiero póżniej jast dzielone i tak sprawdza sie pompe podłancza się zegar i pokazuje jak na dłoni jak nie wierzysz podłącz sobie zegar odpal ciągnik i pokaże ci ciśnienie. następnie włącz np. wałek wom i zobaczysz co się stanie na zegarze ciśnienie spadnie do krytycznej i powinno wrócić do pierwotnego chyba że nie masz już uszczelniaczy na wałku tak samo dzieje się przy zmianie żół- zając, załączanie przedniego mostu, nie pisze czegoś czego nie wiem albo nie robiłem a ostatnio miałem problem z moim mf i twoje informacie kolego okazeły się błędne, bo nie sztuka poczytać trochę i się chwalić tylko trochę praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Nie mam praktyki?? skoro tak twierdzisz to widocznie wiesz lepiej. Gdyby naprawa sprzętu była możliwa i skuteczna w 100 procentach bez odchodzenia od komputera to już byłbym milionerem. Jeszcze chyba nikt nie nauczył się stawiać 100% diagnozę bez oglądania maszyny. No ale możne ty będziesz pierwszy.

 

No ale dobrze wejdę z Toba w ta dyskusję. To zadam Ci takie ciekawe pytanie. Dlaczego ciśnienie na czujniku jest 17 bar a na wyjściu z pompy jest 170 bar?? Słyszałeś coś o tzw. "trójdziale" w tych MF-ach?? Wiesz jak dlaczego ciśnienie na końcu obwodu jest utrzymywane na poziome 17 bar?? Czy uważasz że pompa o stałym wydatku mogłaby utrzymywać tak stałą wartość w całym zakresie obrotów silnika??

Czy w takim wypadku pomiar ciśnienia po tak drastycznej korekcie jest miarodajny i mówi nam coś o stanie pompy??

 

Według Ciebie pompa mająca dwie sekcje najpierw łączy strumień oleju a następnie jeszcze raz jest on dzielony?? Nadal z całą stanowczości twierdze że mało wiesz o tych MF-ach. Tym bardziej nic nie wiesz o sposobie sprawdzenia głównego ciśnienia sekcji pompy, która zasila skrzynię i orbitrol.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Przepraszam ze kim jestem?? Podaj jedno zdanie gdzie coś sobie wymyśliłem skoro mnie o to oskarżasz. Czekam na konkrety. A ja niby co robię?? Czy nie napisałem tego co powinien zrobić??

 

Jak na razie to ty wymyślasz niestworzone historie i opowiadania. Ja przynajmniej jak czegoś nie jestem pewien to ni piszę. Ponoć to ty jesteś praktykiem. W takim razie odpowiedz na moje pytania. To sie nazywa hipokryzja co ty uprawiasz.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

To może jednak niech RAFIK opisze procedurę sprawdzania układu bo śmiem twierdzić iż drugi Kolega troszeczkę musi jeszcze doczytać bądź precyzyjniej podawać wskazówki.

A wypadałoby ze strony http://mf.gustlik.2ap.pl/ pobrać część instrukcji HYDRAULIC gdzie są pokazane punkty pomiarowe obwodów tak niskiego jak i wysokiego ciśnienia a także na schemacie rozrysowany obieg oleju w nich. A ta instrukcja pozwoli obniżyć temperaturę na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj