Zaloguj się, aby obserwować  
Stonek

Piła spalinowa

Polecane posty

Stonek    1

Chce kupić piłę i mam dylemat roztwarzam dwa modele Stihl MS230 lub Makita DCS4301 którą piłę wybrać stihl ma ugruntowaną pozycje na rynku makita tańsza i lepiej wyposażona pompka i łatwy rozruch jeśli ktoś użytkuje te modele proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja użytkuję model stihl ms 290 i jestem bardzo zadowolony, piła ma już 5 lat i nadal sprawuje się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Stihl to okrzyknięta marka pił spalinowych ale makita to też jedna z najlepszych maszyn na świecie ;) Więc tu trudny wybór na pewno znajdą się ci co polecą ci stihla a ci co makite i tu będziesz maił dylemat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Ja mam Stihla ms180 od 2 lat, piła dość dużo używana, jedyne co się popsuło to urwała się sprężynka od ssania, nie odbijało i ciągle piła była na ssaniu. Koszt 20 zł, poza tym tylko leje paliwo i olej i tnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

sthil ms 250 nie wiele cięższy a znacznie mocniejszy, no i trochę droższy. coś takiego lepiej kupić chyba że naprawdę będziesz ciąć nie wiele. bo te mniejsze od 230 to są w ogóle nie warte uwagi.

a makita elektro narzędzia robi dobre ale piły spalinowe wydają mi się nieproporcjonalnie ciężkie względem mocy. ale to może tylko takie wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcyn    0

Mój tato pracuje w lesie tnie sthilem ms 360 to dziennie piła zetnie 30 kubików lato czy zima w drzewie buku i grabie do obrabiania wyrabiania metrów cięcia i także do ścinania jest ms 260 i piły chodzą bez zarzutu i bez awarii wiec polecam sthila :rolleyes:

Edytowano przez Jelcyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Stihl robi super piły, nie słyszałem opinie na temat pił makita, ale sprzęt elektroniczny robi jeden z najlepszych na świecie, więc na pewno piły też robi z dużą dokładnością, ale musisz patrzeć tez jak z serwisem makity bo stihla, to praktycznie wszędzie znajdziesz, Jeżeli dużo będziesz cioł to weź stihla, ale jeżeli nie za dużo to możesz dobrze się zastanowić nad tą makitą, bo nie wierzę że to jakiś bubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Nie myślałeś o Husce? Takiej np. 450 już nie jeden mówił że Stihl to teraz gówno a jaka prawda to nie wiadomo. Polecam Ci forum www.pilarz.net.pl tam na pewno znajdziesz rozwiązanie :D

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nie jeden pisał ze stihl to gówno i napewno ja to pisałem bo taka prawda pomyśl nad HQ porzadne piły robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja mam makitę już 5 rok i bez problemu chodzi , nic się nie dzieje a chodzi prawie codziennie . Polecam

Edytowano przez ursus3502PL

www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Mój stihl chodzi już 11 rok bez awarii. wink.gif Wiec ja bym postawił na stihla - mam go, bezawaryjny a poza tym robią pilarki już długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

My stihla od 97 roku użytkujemy i z awarii to tylko szpilka się ukręciła i teraz się w mechaniźmie od odpalania urwało tzn linka się nie zwija tylko cały czas jest wyciągnięta wie ktoś co może być przyczyną ?

Polecam Stihla ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stihl to w tej chwili badziewie chodzi mi o te mniejsze modele ja mam ms 170 od 5 lat nie powiem sporo sie nacieła w sadzie ale juz mam 2 prowadnice 2 sprzęgło oraz zębatkę, np moja dolpima z 1988roku jrst jescze w oryginale hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nie gadajcie tutaj a ST starszych jak 5 lat bo to całkiem inne maszyny były i wprowadzacie ludzi w wielki bład, juz dobre 5 lat ST robie wielkie gówno za przeproszeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja mam Stihl MS230 już z +-10 lat,jak na swoje potrzeby to wystarcza tylko łańcuch ostrzyć,lać olej i paliwo i można lasy ciąć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

My stihla od 97 roku użytkujemy i z awarii to tylko szpilka się ukręciła i teraz się w mechaniźmie od odpalania urwało tzn linka się nie zwija tylko cały czas jest wyciągnięta wie ktoś co może być przyczyną ?

Polecam Stihla ;)

Zapewne sprężyna pękła albo zeskoczyła ze swojego miejsca. Kiedyś Stihl był dobry a teraz wystarczy trochę poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jedna strona łańcucha nie jest tak ostra jak druga to zapewne powoduje "ściąganie" piły przy cięciu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1969    0
Piła spalinowa STIHL MS230 powinna Ci wystarczyć do standardowych prac przy domu czy w ogrodzie / sadzie. Ja takiej używam od 3 lat i nie narzekam. Dzisiaj kupiłbym ją jeszcze raz. Z tego co wiem teraz wchodzą MS231 ale powinny trzymać poziom bo to bardzo podobne konstrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Odświeżę koledzy trochę temat... I niechcę zakładac nowego

Posiadam piłę Stihl 025 kupioną pod koniec lat 90-tych i nadszedł czas na jej mały remont (poleciały uszczelniacze wału, sparciałe gumy gaźnika zaczęła gasnąc, gubić obroty itp) przed jej rozebraniem zmierzyłem jej ciśnienie sprężenia wyszło mi prawie 7,5-8 bar więc nie wiem czy taka wartość jest prawidłowa???? Tłok wygląda średnio wiadomo jakieś tam ślady zużycia ma po tylu latach, ale po wyczyszczeniu z nagaru powinien jeszcze pochodzić, cylinder jak dla mnie ok, pierścienie tak samo podrobione ale też chyba mogą jeszcze chodzić. Więc nie wiem czy przy takim ciśnieniu to zostawić jak jest czy coś robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To dwusów, tłok i pierścienie pełnią role pompy zasysającej mieszankę z gaźnika i muszą także sprężyć ją pod tłokiem, między tlokiem a tuleją nie powinno być luzu, ponieważ komory ssania i sprężania będą nieszczelne, jeżeli tłok nie ma luzów w cylindrze to zmień same pierścienie, a 8 bar na takie coś wystarczy, powinno być ok 10 o ile pamiętam, ale 8 to w miarę dobre.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Tłok nie ma luzu w cylindrze tylko ma ślady pracy wiesz zapewne o co chodzi ;)

Pierścienie wymienię bo te stare mają o połowę a nawet mniejszą grubość od nowych, dam nowe łożyska, uszczelniacze, komorę uszczelnię DIRKO. Dostanie nowy łącznik cylinder-gażnik, przewód impulsowy, membrany w gaźniku, nowa prowadnicę, łańcuch i koło napędu i powinno na parę następnych lat wystarczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Jak to zrobisz to przeżyje jeszcze wszystkie nowe ms-230 itp :P


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Jakie nazwy mają starsze modele pił spalinowych sthil ? Chcialbym poszukać jakiegoś starszego uzywanego modelu proszę wiec o pomoc w tym temacie :)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj