Zaloguj się, aby obserwować  
Stonek

Piła spalinowa

Polecane posty

razor275    279

Nie wiem jak teraz ale kiedyś w porównaniu ze znaną konkurencją te piły były droższe.

Ale ogólnie to chwalona solidna Japońska marka, z tego co wiem to ludzie są bardzo zadowoleni.

Nie wiem jeszcze jakie są ceny części do tych pił, popatrz na to przed kupnem bo w przypadku naprawy możesz się mocno zdziwić.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dzięki za odpowiedzi. Do tej pory używałem sthila ms 280 można powiedzieć że od dziecka bo mamy tę piłe juz 10 lat (poprzednią TAJGE zle wspominam) w tym roku pekł w niej karter aluminiowy w miejscu zbiornika na oleju, serwis wycenił naprawę na 600-700 PLN. i sie zastanawiam czy ją remontować czy może kupić coś ciut mniejszego na jakiś krótki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

poszukaj używanego kartera, ten stihl to pewnie nie jedną nową przeżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

jeśli zamierzasz kupić pilarkę tej firmy o danej mocy to najpierw sprawdź na Japońskiej stronie producenta jej dane, importer oszukuje trochę, a nawet dużo bym powiedział

Jak dla mnie super piła,miałem już kilka.Kupiona 2007 i dalej chodzi w oryginale,serwis mam blisko ale jeszcze nie korzystałem.Trochę wrażliwa na zapylenie filtra powietrza,wystarczy przemyć jak spadają obroty i moc.Używam jej tylko dla siebie w gospodarstwie, dom ogrzewam wyłącznie drewnem a pozyskuję w lesie i trochę wierzby na łąkach i zaroślach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

a mi na forum pilarzy polecili użytkownika na allegro slawko_r ma same pozytywy kupiłem u niego dwie piły stare husnvarny i bardzo jestem zadowolony bo piły są nie do zarypania .Polecam może komuś pomoże w wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam. Mam problem z piłą husqvarna 240 e-series. Ostatnio obalałem gruszkę i zauważyłem że sie łańcuch grzeje, okazało sie że ze zbiornika z olejem nie ubywa oleju. ale bo zdjęciu prowadnicy i włączeniu piły pompka oleju działała bo olej leciał. wyszyścilem prowadnice i ciołem dalej,wszystko było dobrze ale po 5 minutach znowu ta sama awaria.czyszczenie pomaga za każdym razem,więc myślę że to wina drzewa. teraz kupiłem nowy łańcuch za 30zł jakiś chinski bo orginałów nie było. i nie mam wogóle smarowania mimo że pompka działa. czy no wina łańcucha? na oko wygloda jakby te ząbki co chodzą w prowadnicy były krótsze od orginałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kanał smarujący w prowadnicy to należy czyścić co dzień lub co tych 8 godzin pracy. Drewno nie powinno robić tu aż takiej różnicy, a przyczyn w braku smarowania szukaj w samej pompce olejowej, mogła się już zużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Dzięki za podpowiedź. Kanał w prowadnicy jest czysty i smarowanie jest jakieś 5 minut. potem kanał sie zapycha takim pyłem i olejem. nie miałem nigdy takiej sytuacji, mimo że kanału nie czyściłem od nowości. piła ma dopiero 9 miesięcy więc raczej pompka olejowa sie nie złużyła,bo jak wspomniałem smaruje. Tylko nie pokoi mnie ten łańcuch który ma jakieś krótsze ząbki i wydaje mi się że to on nie nie pozbywa sie tego pyły na czas i olej nie może się przedostać. co o tym myślisz? czy wymiana łańcucha na orginał pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz tak młodą piłę to oddaj ją do naprawy gwarancyjnej, Łańcuch nie może być zabity pyłem, bo i jak skoro zawraca na zębatce napędowej pozbywając się w tym czasie trocin, no chyba ze tniesz totalnie zmurszałe drewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj