Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jurek44

prasa za 15-20 tys

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
Jurek44    0

witam zamierzam kupić prase do 20 tys zl tylko nie wiem jaka wybrać bo sie nie bardzo na nich znam... dobrze by było zeby owijała siatką... bedzie pracowała przy słomie i sianie... jaką radzicie brać walcową czy łańcuchową? i wogole chciałem sie dowiedzieć jakąmoge kupić za te pieniądze

FanUrsusa    0

Ale do jakiego ciągnika , do 4514 ? Ile bali będzie robiła ? Będzie robiła w sianokiszonce ? Pras na allegro od zajechania . Masz jakieś preferencje co do mark ? Jakie tereny u was , stromo , płasko ?

Jak sam szukasz to szukaj prasy z hakami , bo bez nich to nie robota .

Kilka przykładowych pras :

http://moto.allegro.pl/prasa-rolujaca-krone-130-125-sipma-279-welger-12-i1780635616.html trochę ponad cenę ale zawsze można się targować

http://otomoto.pl/morra-sp-1200-120x120-siatka-A41151.html

mam starszą morrę i polecam bardzo moja jest morra mr1200 120x120 i c-360 po górkach daje rady te prasy mają wiele podzespołów z krone

http://moto.allegro.pl/prasa-rolujaca-massey-ferguson-rv-146-i1792321104.html

Jeżeli nie będzie robił sianokiszonki to bym ci polecił sipmę Z 276/1, wymiar beli 120x150, szeroki podbieracz 180cm,

zajrzyj do mojej galerii ;P, C 360 spokojnie może z nią latać

Edytowano przez Dymek27051992

Wiadomość z agroFakt.pl

Jurek44    0

no prasa do ursusa 4514 na markach sie nie znam... a bedzie prasować słome siano i jak nie bede miał gdzie włożyć to troche na kiszonke ale to maks 30 bel na rok czyli razem wszystkiego ze 100 bel... a teren jest równy

rafal4610    54

ja bym proponował coś niemieckiego... Np. Krone, Welger(gallignani mam ten sam system). Co do łańcuchówek to w okolicy jest kilka i przy belowaniu biją mocno a po jakimś czasie sterta "siada"... Nie wiem czemu... A może jakaś zmienna komora ? Np. JD 545 albo 545... Bo nie podałeś jaki rozmiar bel ma robić a tu ustawisz każdy :D

Thomas2135    1280

Ja także polecam z resztą jak każdy użytkownik prasę John Deere 550. Za 20 tyś, lub nieco więcej kupisz taką prasę z siatką i szerokim podbieraczem jak na JD z tamtych lat czyli 1,40m. Nie daj się zwieść opisowi, że podbieracz ma 1,80m bo ten wymiar to mierzony jest chyba po zewnętrznej z osłonami a nie faktyczny obszar roboczy. Za mniej kupisz też z szerokim podbieraczem, ale bez siatki tylko z podwójnym obwiązywaniem sznurkiem. Ta prasa jest idealna do siana, czy słomy. Możesz regulować jak już wspomniano wielkość beli.

Jeszcze jedno co mogę Ci doradzić to wybierz taką, która ma szeroki podbieracz minimum te 1,40m a nie standardowy. standardowy jest za wąski, przez co nie można dobić boków beli, lub jak już je próbujesz dobić to zostają niezebrane paski siana.

Jurek44    0

a te zmiennokomorowe nie są bardziej awaryjne? w sumie rozmiar beli to dla mnie bez różnicy///

Jurek44    0

aa to nie wiedziałem... a jak jest z ceną części do tej prasy john deere 550? i na co zwracać uwagę jak będe na żywo oglądał taką prasę?

rafal4610    54

zwracaj uwage na łożyska, pasy itp ;) Znajomy ma JD550 i teraz padło mu coś tam z hydrauliką i musi zabulić 1500 za używke. Łożyska po 200zł. Ale łożysk nie wymienia sie codziennnie ;)

przemrolnik    13

Ja bym Ci szczerze polecił z ręką na sercu prase New Holland FIATAGRI 5880.

Jest to prasa zmiennokomorowa, pasówka. Z częściami prosty dostęp, łatwo kupić. Są dość drogie, ale rzadko sie coś zmienia.. Jak dbasz tak masz.

Rozmiar bel od 80'tki do 180'tki owijanie sznurkiem/siatką. Ciągnik 100km śmiga bez problemu, jej nie czuje.

Prosta dość w obsłudze, szeroki podbierak. rolleyes.gif

rafal4610    54

ten fiat agri to spoko prasa ;) Gdyby była tańsza sam bym ją kupił :D Ew. jakieś już czysto spod znaku NH...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ChudziX
      Witam 
      Mam zamiar kupić w tym roku prase rolującą zdecydowałem już o tym że typ tej prasy to łańcuchowo walcowa. Teraz mam do was pytanie myślałem i oglądałem 2 marki pras jedna to Gallignani RECO 3200l a druga to krone kr 130 s Wyposażenie w nich to szeroki podbieracz, zamki na komorze , wiązanie siatką i na dwa sznurki. Chciałbym sie zapytać was która waszym zdaniem lepsza pod względem awaryjności, ceny i dostępności części. Prosze mi nie pisać abym kupił np Sipme lub JD albo że Pasowa czy walcowa będzie lepsza. Z góry dziękuje za odpowiedź . 
      Pozdrawiam 
    • Przez deyu
      Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.
    • Przez piotrek1796
      Witam. Mam prośbę do użytkowników prasy Pronar Z 500K. Proszę o szczerą opinię jak się sprawują i czy warto rozważyć jej kupno.

Proszę o wypowiedź jeśli ktoś zna ten model.
    • Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi