PITERd

Katalog części zamiennych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PITERd    0

Planujemy zbudować elektroniczny katalog części zamiennych do maszyn oraz ciągników rolniczych.

Mam w planach zbudowanie ogromnej bazy części, nr katalogowych, zdjęć, rysunków technicznych.

W programie bedzie możliwość szukania czesci po modelu ciagnika, maszyny, lub po nr katalogowym.

Na chwilę obecną są plany budowy takiego oprogramowiania, jak pozyskamy odpowiednie fundusze to ruszamy z tym projektem.

Katalog docelowo będzie miał dwie wersje, jedna dla sprzedawców druga dla użytkownika prywatnego.

 

 

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje co do funkcjonalności takiego katalogu proszę o podpowiedzi.

Może znacie juz podobne katalogi działające w internecie, to proszę o podanie do nich adresów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITERd    0

wlasnie o to chodzi ze sklepy rolnicze nie posiadaja takiej bazy katalogow.

Chyba ze są to salony sprzedazy danej marki, to maja katalog ze swoją marka i koniec

Nie znalazłem za to katalogu ktory by obejmował wszystkie marki, modele ciagników jak i maszyn.

I dlaczego miało by to być niezgodne z prawem, katalogowanie części na podstawie własnych opracowań? I wrzucenie go "do jednego worka".

Takie katalogi z czesciami zamiennymi do samochodów już dawno instnieja i pomagaja w sprzedaży czy wyszukaniu czesci, a dla rolnictwa nie ma czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Chyba już istnieje coś takiego i nazywa się "PartsManager PRO"

Uniwersalny program do obsługi katalogów w formie cyfrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITERd    0

TO jest dobry program, ale typowego katalogu rolniczego w naszm kraju nie znajdziemy.

Rowniez w skali europy takiego katalogu czesci rolniczych nie ma, lub jest tylko na pare wybranych modeli.

Program programem, ale jeszcze musimy stworzyć cała baze do niego i pod ten program podpisac. To bedzie najwiekszym wyzwaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Z tego co sie orientuje to katalogi online ma case i new holland. Korbanki też maja do kilku maszyn katalogi. Ogólnie dziwi mnie to że ciężko jest dostać katalogi z częściami itd. W końcu to nie instrukcja itd tylko narzędzie które pomaga w naprawach. I moim zdaniem każda szanująca sę marka powinna mieć takie katalogi online.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kverneland też ma ;)

 

Tylko to jest to, że brakuje tego wszystkiego w jednym miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Całe AGCO (Fendt, MF, Valtra i inne) ma katalogi w necie, trzeba tylko ładnie poprosić o login i hasło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Na alegro kupiłem za 60zł katalog w wersji elektronicznej do Lamborghini także takie rzeczy są do nabycia do każdej marki, ale jest tyle marek że ciężko by było to złozyć do jednej kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A czy sa jakieś katalogi części do fendta? Konkretnie z seri 300 farmer a jeszcze dokładniej to fendt 308lsa.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Tak najechaliście na kolegę a dla mnie to niezły pomysł, ale .... tylko w formie w jakiej ja to widzę. czyli szukam części zamiennej do danej maszyny po orginalnym nr katalogowym lub szukam w bazie po obrazku (bo kolega przecież taką opcję uwzględnia) i wyskakują mi prócz orginalnej części zamienniki. Na przykład:

 

Szukam lemiesza do pługa kverneland wpisuję nr katalogowy część po wybraniu producenta (by nie wyszły chocki klocki) lub program powinien pokazać ze dany nr wystepuje u takiego producenta i u takiego i wybieramy, albo dochodzimy po obrazkach i finalnie wyskakuje

 

- Kverneland org. nr kat. .....

- Molbro nr zam......

- Bellota nr zam......

-.................

 

Ewentualne ceny, bo nie wiem czy program miałby być dla jakiegoś molocha typu Grene czy co? Jesli tak, to i tak ułatwiłoby to zakupy w Grene nr w sklepie internetowym tej firmy.

Ale pozbierać to wszystko do kupy wow

 

Ogólnie wlaśnie Kverneland chyba na mnajbardziej przejrzystą bazę włącznie z aktywnymi odnośnikami na obrazkach

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez kwiapa
      Witam,
      zastanawiam się nad subskrypcją tego systemu. Aktualna cena to ok 1100 zł netto za rok. Tylko jeżeli się już wejdzie w to to trzeba kontynuować bo szkoda tracić mnóstwa wprowadzonych danych. Proszę napisać o ewentualnych "minusach" tego systemu lub alternatywnych programach.
    • Przez yacenty
      Witajcie,
      chciałbym was zaprosić do nowej strony - www.agrodzienniczek.pl
      Jest to nowy projekt - w całości zaprojektowany przeze mnie i wdrażany przez naszych programistów.
      Chodzi mi o to, aby stworzyć najprostszą możliwą kartę pola. Z informacjami o kosztach, z fajnymi modułami do wykresów i aspektu finansowego gospodarstwa.
      System dziś jest w wersji beta - w kolejnych dniach wprowadzamy nowe proste funkcje które ułatwiają nam prace.
      Dla przykładu dodanie wszystkich prac dla mojego 30 ha gospodarstwa zajęło mniej niż godzinę czasu.
      Oczywiście jesteśmy w wersji beta więc jest jeszcze sporo niedoróbek ale cały czas nad nimi pracujemy.
      Jeśli chcecie potestować to gorąco zapraszam.
      Można się logować swoim kontem z AgroFoto.pl
       
      Na dziś rozwiązanie jest w 100% darmowe. Docelowo jednak będą moduły płatne, ale cena będzie na poziomie kilku złotych miesięcznie tak aby tylko pokryć koszty pracy naszych programistów.
      Jeśli zauważycie jakieś błędy - śmiało tu piszcie, lub do mnie na maila. To samo tyczy się pomysłów na rozwój programu - jestem do Waszej dyspozycji.
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj