Skocz do zawartości
Patryk3802

Dziwne odgłosy z mostu w C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-360
kasek    7

A dokładniej tak dzieje się dziwna rzecz czy też jadę na luzie czy obojętnie na jakim biegu słychać stuki dochodzące z tyłu ale nie idzie tego zlokalizować czy to zwolnica czy most i dodam iż co jest ciekawe zależy też czasami jaki ma pochył traktor to stuki zanikają na chwilę , był bym wdzięczny na odpowiedzi na moje pytanie bo szukałem na forum i nie znalazłem żeby ktoś opisał taki problem :) A zakładam temat bo zależy mi na szybkiej informacji jaka jest przyczyna awarii bo traktor jest mi potrzebny codziennie i nie chce szukać metodą prób i błędów , tak więc jeszcze raz mam wielką prośbę jak by ktoś mógł coś napisać na ten temat lub miał kiedyś taki problem :)

FINN    988

prawdopodobnie odkręciła się nakrętka na wałku który wychodzi ze skrzyni i napędza tylny most, jak zdejmiesz pokrywę podnośnika , to powinno być widać, kiedyś miałem tak w zetorze 7211

kasek    7

dzięki kolega za szybką odpowiedzi może jeszcze dzisiaj to rozbierzemy z sąsiadem ;) Jak by miał jeszcze ktoś ine opcje proszę pisać każda informacja będzie mile widziana :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol445    32

Wałek atakujący może być trafioną awarią ale ja bym obstawiał raczej poluźnione łożyska czopów kół tylnych to tłumaczy zanik stuków na pochyłościach. Unieś jedno tylne koło i sprawdź czy nie ma luzów, jeśli tak to pokrywka nakrętek na 3 śruby M10 rozkontruj nakrętki i zlikwiduj luzy.

kasek    7

no właśnie kolego już to robiłem że dokręcałem łożysko i stuki nie znikły

kasek    7

UrsusFan1222 no wiadomo że jasnowidzem nikt nie jest ale może ktoś miał też taki przypadek , a co do twojego pytania to do przodu na każdym biegu a na wstecznym jak powolutku cofasz na małych obrotach nie słychać ale jak dasz gaz do końca to też słychać i na wstecznym wtedy te stuki

pepus6    0

Witam

pozwolę sobie się podłączyć, jestem nowy i szczerze mówiąc nie wiem jak dodać nowy temat

czy miał ktoś z Was taki problem,że po dokręceniu zatrzasków nie można wbić ani wybić żadnego biegu?

dotyczy również reduktora, wom pracuje w porządku.

problem ustępuje po znacznym poluzowaniu zatrzasków.

ciągnik to ursus c 360

sybiuszek24    3

Ja kolego mam tak samo ale tylko z 5 biegiem, najprawdopodobniej w moim przypadku jak robiłem remont skrzyni to nie został założony bolczyk czy coś takiego na 5 biegu i muszę właśnie mieć na połowę zatrzask odkręcony inaczej bieg 5 będzie nie do wbicia i wybicia.Ale Ty masz tak ze wszystkimi biegami także niech ktoś jeszcze może się wypowie czy doradzi.

izydor6280    464

koleg wystarczy podlozyc podkladke pod ta gorna srube, ktora wkreca sie w zatrzask, grubosc podkladki sobie dobierzesz

u nas jest juz tak kilka lat, bieg iwchodza lekko

Edytowano przez izydor6280

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się