Patryk3802

Dziwne odgłosy z mostu w C-360

Polecane posty

kasek    7

A dokładniej tak dzieje się dziwna rzecz czy też jadę na luzie czy obojętnie na jakim biegu słychać stuki dochodzące z tyłu ale nie idzie tego zlokalizować czy to zwolnica czy most i dodam iż co jest ciekawe zależy też czasami jaki ma pochył traktor to stuki zanikają na chwilę , był bym wdzięczny na odpowiedzi na moje pytanie bo szukałem na forum i nie znalazłem żeby ktoś opisał taki problem :) A zakładam temat bo zależy mi na szybkiej informacji jaka jest przyczyna awarii bo traktor jest mi potrzebny codziennie i nie chce szukać metodą prób i błędów , tak więc jeszcze raz mam wielką prośbę jak by ktoś mógł coś napisać na ten temat lub miał kiedyś taki problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

prawdopodobnie odkręciła się nakrętka na wałku który wychodzi ze skrzyni i napędza tylny most, jak zdejmiesz pokrywę podnośnika , to powinno być widać, kiedyś miałem tak w zetorze 7211


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

dzięki kolega za szybką odpowiedzi może jeszcze dzisiaj to rozbierzemy z sąsiadem ;) Jak by miał jeszcze ktoś ine opcje proszę pisać każda informacja będzie mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Wałek atakujący może być trafioną awarią ale ja bym obstawiał raczej poluźnione łożyska czopów kół tylnych to tłumaczy zanik stuków na pochyłościach. Unieś jedno tylne koło i sprawdź czy nie ma luzów, jeśli tak to pokrywka nakrętek na 3 śruby M10 rozkontruj nakrętki i zlikwiduj luzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

no właśnie kolego już to robiłem że dokręcałem łożysko i stuki nie znikły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Nie mamy szklanej kuli aby na odległość zdiagnozować problem ;) , stukanie występuje tylko podczas jazdy do przodu?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

UrsusFan1222 no wiadomo że jasnowidzem nikt nie jest ale może ktoś miał też taki przypadek , a co do twojego pytania to do przodu na każdym biegu a na wstecznym jak powolutku cofasz na małych obrotach nie słychać ale jak dasz gaz do końca to też słychać i na wstecznym wtedy te stuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepus6    0

Witam

pozwolę sobie się podłączyć, jestem nowy i szczerze mówiąc nie wiem jak dodać nowy temat

czy miał ktoś z Was taki problem,że po dokręceniu zatrzasków nie można wbić ani wybić żadnego biegu?

dotyczy również reduktora, wom pracuje w porządku.

problem ustępuje po znacznym poluzowaniu zatrzasków.

ciągnik to ursus c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja kolego mam tak samo ale tylko z 5 biegiem, najprawdopodobniej w moim przypadku jak robiłem remont skrzyni to nie został założony bolczyk czy coś takiego na 5 biegu i muszę właśnie mieć na połowę zatrzask odkręcony inaczej bieg 5 będzie nie do wbicia i wybicia.Ale Ty masz tak ze wszystkimi biegami także niech ktoś jeszcze może się wypowie czy doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

koleg wystarczy podlozyc podkladke pod ta gorna srube, ktora wkreca sie w zatrzask, grubosc podkladki sobie dobierzesz

u nas jest juz tak kilka lat, bieg iwchodza lekko

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie, zadnych problemow,

przy odrobinie szczescia nawet udaje sie zablokowac skrzynie :P raz lub dwa razy w roku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolo12121
      Panowie co może być przyczyną stukania w zwolnicy np przy ruszaniu z miejsca do tyłu lub do przodu ale tylko pod obciążeniem np z załadowaną przyczepą słychać takie stuknięcie dodam jeszcze ze na łączeniu pochwy i zwolnicy od czasu do czasu kapnie olej ??????
    • Przez Celownik07
      Dzień dobry,
      Dużo roboty jest z wymianą tych uszczelniaczy (14 i 17) w tylnym moście c355 ? mam wyciek od spodu w zaznaczonym miejscu (nie pamietam ktory to otwor dokładnie) i zastanawiam sie czy dużo jest przy tym dłubaniny, bo jakiegoś spektakularnego wycieki nie ma ale wolna chwilą chciałbym tam zajrzeć. Da rade samemu zwalić zwolnice/pochwe czy trzeba jakiegos pomagiera?
      Majac już to rozebrane warto cos sprawdzic/wymienić dodatkowo? 
       





    • Przez agrodara
      Witam.Mam od pewnego czasu problem polega on na tym że podczas ruszania piszczy i zgrzyta  w zwolnicicy dzieje się tak przez kilka metrów póżniej cicho macie jakieś przypuszczenia co może się tam dziać  .Pozdrwaiam
    • Przez jerry4424
      Cześć nadszedł czas na zmianę przewodow chlodnicy w mojej siuntce jakiej marki są teraz najlepsze , żeby wytrzymało trochę ,a nie ciekło po tygodniu ?
    • Przez TheAgroTV
      Witam pacjent c360 tylne lewe koło . A mianowicie jest bardzo duży luz w kole podczas szarpania za koło jedną ręką słychać stukanie i luz, w czerwcu były zmieniane 2 łożyska na wale koła i nakrętki zostały dokręcone do oporu wtedy jeszcze nie było takiego luzu jak teraz i przed wymianą łożysk był raczej mniejszy luz. W czym mam szukać przyczyny? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj