pawelec

jaka wagoworkownica?

Polecane posty

pawelec    89

jestem na etapie poszukiwań wagoworkownicy i podbieraka. Oba sprzęty mają współpracować z sortownikiem 'puck'.

Jakie posiadacie u siebie? Co możecie polecić? Z czego jesteście zadowolenie a z czego nie? Albo wasze inne wynalazki związane z sortowaniem i pakowaniem ziemniaków ;)

pozdro!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dobry temat :D . Ja mam teraz kosz zasypowy boczny i na końcu taśmy uchwyt na worek i wagę pod nim. Przyczepę 4300 kg we dwóch robimy w 2 godz w worki 15. Wszystko samoróbka. Taśma z kurników od przenoszenia jaj ażurowa wiec pyry wychodzą bez ziemi. A sortuje na kombajnie. Wydaje mi się że szybciej i potem drobnych nie trzeba przerzucać. Spróbuję foty wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Więc tak ja mam wago workownice jabelman waży 0d 5kg do 150kg z dokładnością 0,5kg, jak szykowałem tira pyrów to 100 worków robiliśmy w 30-40min, najszybciej było to 28min, jak dla mnie wystarczy, sprzęt mobilny i lekki najlepsza wydajność to 3 osoby przy niej wtedy osoba co wiąże i układa worki ma roboty po uszy,druga zapina odpina worki i włącza wagę,a trzecia doważa żeby było dokładnie np 15,3kg. I cena do przyjęcia ja za swoja dałem 5500zł 3 lata temu. Teraz też są na allegro. Te nowe fajne ale nie ta cena bo wołają 22500zł. Jeszcze zależy po ile chcecie pakować.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

handlarz był kiedyś u mnie mówił ,że widział fajny podbierak do pryzm polski nowy za "coś" 7 tysięcy na tegorocznym agroshow ja niestety nie miałem czasu jechać obejrzeć, może ktoś z agrofoto wie o którą firmę chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarofj    0

Pozwole sobie odświerzyć...

 

Też poszukuje wagoworkownicy, zainteresowała mnie DOMASZ WE-50 może ktoś taką posiada, lub miał doczynienia ? Jak taki sprzęt spisuje się w praktyce ? Prosił bym o opinie o takim sprzęcie i propozycje innych wagoworkownic. ;)

Edytowano przez jarofj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli chcesz pakować 15kg worki to koniecznie szukaj wagoworkownicy z taśmą doważającą ja mam taką: img16.tablica.pl/images_tablicapl/118732791_2_644x461_wagoworkownica-z-ta-sm-a-dowazajaca-dodaj-zdjecia.jpg i spisuje się rewelacyjnie, oczywiście powtarzalność ważenia zależy od równomierności podawania bulw na taśmę oraz od ich kalibrażu, ale tych problemów nie sposób wyeliminować na tanim sprzęcie, u mnie każdy worek jest jeszcze kontrolowany na wadze elektronicznej

 

tu masz ładną za 9tys:

http://tablica.pl/oferta/wagoworkownica-z-tasma-dowazajaca-CID757-ID4PhIg.html#bdcb239b80 (do czego służy przy niej kompresor?)

 

i za 11tys

http://otomoto.pl/de-lignie-wagoworkownica-waga-automatyczna-A382689.html

 

kiedyś spotkałem egzemplarz za 5tys, chciałem ją kupić jako zapasową, ale ostatecznie zapomniałem; jest to stosunkowo prosta konstrukcja (głównie mechaniczna - a przede wszystkim waga jest mechaniczna) jedyny problem jest z mikroprzełącznikami, które występują w oryginale tylko w UK, ale już chyba znalazłem zamienniki w Poznaniu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

wydaje mi sie ze zapadnia otwierana jest na siłownik pneumatyczny tak jak tutaj

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

racja - zwiodło mnie 3 zdjęcie z kapelusznikiem, bowiem u mnie jest silnik elektryczny z mimośrodem do wysypu (znajduje się między zbiornikiem a taśmą), ale jak się dokładnie przyglądam to zdjęcia przedstawiają co najmniej dwie różne maszyny, jedna ma silnik nad dolną skrzynką rozdzielczą a druga ma faktycznie wysyp pneumatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

dzięki za informacje bardzo mi pomogliście,nigdy nie miałem styczności z wagoworkownicą i zapytam jeszcze jak to jest w praktyce czy dużo przeważa lub nie doważa ,bo piszesz kissmy... że jeszcze sprawdzasz na wadze czy może chodzi o jednego ziemniaka tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

która byłaby lepsza ,ta pneumatyczna czy ta druga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

lepsza jest mało zawodna, ja chyba skusiłbym się na pneumatyczną i od razu zaopatrzyłbym się w zapasowy siłownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

dzięki za informację,temat jest już wystarczająco wyczerpany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halk111    0

Polecam wykorzystanie starego podajnika i wyposażenie go w zestaw wagowy od Maxis wagi ,   kupiłem około 6 lata temu z polecenia znajomego   bo strony jeszcze nie mieli ani w internecie tego nie było ,    zestaw wagowy prosty w obsłudze i twardy jak chleb z biedronki ,   gorące dni czy zimne a zestaw pracuje jak pierwszego dnia.. tylko    w podajniku mam już taśmę do wymiany ... możecie polecić kogoś  kto robi taśmy do podajników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj