Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

Obora

Polecane posty

andrzej2110    535

to specjalnie tak zrobili żeby za dużo nie dostać :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Właśnie ja mam pecha bo sie nie załapie ani na to ani na to :P

Ale może jakieś kredyty wezme.....zapewne tak zrobie :P

Co do siana i słomy postanowiłem że będę robił bele ponieważ będe miał duży korytarz paszowy bo aż 220cm czyli bela spokojnie wejdzie i jeszcze będe miał miejsce żeby ją rozwinąć :P

A co do sianokiszonki to mam zamiar robić ale chyba w pryzmie tylko mam teraz do was kilka pytań:

1. czy jak będe miał 60-tke czy 3512 i samozbierającom to dam rade sam zwieść i ugnieść kiszonke.??

2. czytałem gdzies że kiszonke można ugniatać do 3dni czy to prawda??

Czy może lepiej zrobić te 50balotów sianokiszonki i se głowy nie zawracać??

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No ja sie z taką opinią spotkałem ale może i to nieprawda... :P

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
No ja sie z taką opinią spotkałem ale może i to nieprawda... :P

Pozdrawiam Karol12!!!

raczej prawda nawet bela jak jej nie owijasz to po 3 godzinach zaczyna już się grzać i dymić czyli lepiej jak najszybciej ją owinąć a w silosie jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

aha czyli mówicie że lepiej jak najme kogoś to owinjęcia tych 50-100bel i bede miał z głowy??

A może kupić swoją owijarke??(czy to mi się opłaci?)

Bo silos to jednak sam rady zwieść i ugnieść niedam... i jeszcze dochodzi koszt wycinaka do kiszonki.... czyli prawie taki sam jak owijarki.... a do owijarki potrzeba folii jest ona droga ale bele są bardziej poręczne bo przyjedźasz w zime w miejsce skłądowania bel i bez wysiadania z ciągnika bierzesz taką bele na TUR'a i jedziesz do obory :P

a Mam pytanie jaką prase kupić do 60-tki albo 3512?? miałem chęci kupić jakąś tanią pasówke.... i chodzi mi też głównie o cene tych pras..

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja na początek bym kogoś najął, zawsze ta pare groszy w kieszeni, możesz za to kupić coś bardziej pożyteczniejszego na dana chwile. A jak sie belarka zepsuje to nie Twoje zmartwienie ;P. No ale wtedy jesteś uzalezniony od tego co ma belarke, bo swojego nie zostawi i Tobie wjedzie przecież. No to z sianem to masz racje jest wygodniej, a kiszonke z kukurydzy to conajmniej 2-3 ciągniki na transport, z 2 do ugniatania to troche sie ludzi zbierze. Ktos chyba robi u ciebie kiszonke z kukurydzy, to zagadaj, że mu pomożesz a potem on wpadnie do Ciebie. Aha, jak masz szanse brać ziemie, nawet w dzierżawe bierz ziemie i nawet nie pytaj.. Potem Ci wykupią ty zostaniesz z tymi 10 krowami i guzik. Ja też bym poszedł w krowy mleczne, ale ziemie u mnie w okolicy są wydzierżawione, i albo podkupie sąsiadów, albo ide w hodowle.. Mówie Ci sąsiad na 200ha ziemi spokojnie sobie działa, wyrabia sie inwestuje i jest mu dobrze, gnoju nie potrzeba, bo jest ugadany z hodowcą indyków. On i syn na gospodarce i dają rade. Mówie Ci, też chciałem iść w krowy ale jak tak patrze na te kwote mleczną (powinna być cały czas przynajmniej ta cena mleka jest stabilna) i jak ją wycofają to wszyscy krowy polikwidują..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Moim zdaniem nie polikwiduja wszyscy krow. Chociaz duza czesc odpadnie,ale raczej Ci mali,a wieksi producenci beda sie rozwijac. A ja na poczatek zaczalbym od wynajmowania maszyn,jak juz koniecznie chcesz robic ta siano kiszonke. U mnie facet jak robil ostatnio pare kulek(tylko dlatego,ze wyslodki sie skonczyly) to za cala robote(zwijanie,owijanie,siatka,folia i nawet zaladunek) bral po 22 za kulke,wiec przy tak malej ilosci kulek policze kiedy to wszystko sie zwroci. Lepiej inwestowac w powiekszanie hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

A więc tak z kiszonką z kukurydzy to juz pytałem się takiego kolesia i powiedział że jak ja mu wskocze tą przyszłą 60-tką :P to on mi pomoże swoją 80-tką i drugą 60-tką.... :P

A co do belarki to też moge pożyczyć albo sipme albo warfame....

Wiesz chciałbym robić sianokiszonke ponieważ jak będe miał te 8-10krów to wtedy jak będą wcinały sianokiszonke dadrzą wiecej mleka... a siano też będe robił (też bardzo ważna pasza dla krów)

A czy pasówka firmy Riviere Casalis (czy jakoś tam inaczej) da rade w sianokiszonce z 60-tką?

Z tymi kwotami i cenami za mleko powinni dac cene stabilną i wtedy można obliczyć jakieś wstępne przychody a tak to guzik...

Ziemie no niewiem jest gdzie dzierżawić nawet w mojej wsi nie mówiąc już o sąsiednich :P

Dlatego już niedługo biore sie za do i nie będzie pól któe leżą odłogiem :P

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a więc chcesz obilczyc przychody? To tak za mleko powiedzmy że od 10 krów będzie 200 l to będziesz miał około 3000 zł ale - ze 200 zł fundusze lcelowe itp - z 300 za udziały ( a jeśli nie masz wcale to - 700 albo cena niższa o 20 gr to na jedno wyjdzie więc lepiej wykupic udziały), do tego kwartalnie 1 tyś za prąd i ze 300 pln za wode ( 400 pln miesięcznie), jakieś dodatki witaminowe lekarstwa weterynarz itp to też e 300 pln co miesiąc, części do dojarki z 50 pln, czyli zostaje jakiś 1 tyś z hakiem, ale jeszcze paliwo do ciagnika, no i zechcesz pewnie zadłużyc się na jakieś 50 tyś min ( a to jakieś 800 - 1000 zł co miesiąc jeśli załapiesz się najakąś pożyczkę), nie wspominam tutaj o kosztach follii do sianokiszonki, sznurka, nawozach, a pewnie i będziesz musiał dokupic troche pełnoporcjowej paszy, więc nic na krowach nie zarobisz a i tak zostaną Ci dopłaty (albo i częśc dopłt dołożysz), podałem Ci przykład dochodu, bodla 15 krów większość kosztów ponosisz takich samych jak dla tych 8 - 10 więc zastanów sie ile chcesz produkowac tego mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w tamtym miesiącu jak doiliśmy te 10krów to za mleko po odjęci udziałów wypłaty było niecałe 5 tys zł więc słabo ci te obliczenia wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

To wkońcu jak te obliczenia?? :P bo wszyscy inaczej mówią :P

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
w tamtym miesiącu jak doiliśmy te 10krów to za mleko po odjęci udziałów wypłaty było niecałe 5 tys zł więc słabo ci te obliczenia wyszły

bo Ci pewnie kare za nadprodukcje zwrócili :P:P (jaka msz wydajność?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
To wkońcu jak te obliczenia?? :P bo wszyscy inaczej mówią :P

Pozdrawiam Karol12!!!

to nie jest takie proste trzeba brać pod uwagę wiele czynników które są inne dla poszczególnych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
bo Ci pewnie kare za nadprodukcje zwrócili :P:P (jaka msz wydajność?)

kary nie zwrócili a wydajność mała bo średnio od krowy te 13 litrów wyszło a cena średnia 1.26 i wychodzi te ponad 4800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
To wkońcu jak te obliczenia?? :P bo wszyscy inaczej mówią :P

Pozdrawiam Karol12!!!

Karol12 jeśli kupisz tubylcze krowy i będziesz karmił sianem i własnymi paszami lub sianokiszonką i własnymi paszami treściwymi to licz się z tym że czasem będzie ponad 200 czasem nie, wydajność stada to przede wszystkim żywienie, genetyka i warunki bytowe bo jeśli będą częste zapalenia problemy z bilansem dawki itp. to może drastycznie spaść wydajność, w przyszłości może zwiększysz wydajność, ale nie zakładaj że od razu będziesz miał wydajność 6000 - 7000 tyś, bo się bardzo rozczarujesz, dobrze jak na początek będzie to 3,5 tyś od sztuki, do tego licz się z tym że wydajność okresowo zwiększa się i zmniejsza ( jakoś tak się układają wycielenia).

U mnie tak się od 2 lat układa że rok kwotowy skacze na poziomie 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

wiem o tym wszystkim i ja sobie przecierz nie obliczam ile tam na rok wyniesie ta wydajność.... pisałem coś takiego??

A pasze to nie tylko z mojego gosporstwa będą pochodziły poniewaz bede kupował jeszcze różne inne pasze dla zwiększenia ilości mleka od jednej sztuki.....

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Witajcie moi drodzy...!!!

Mam nowe wieści być moze obora jaką będę posiadał urządze tak jak na załączniku...

Sądze że to dobry pomysł ustawienia krów poniewaz wejdzie wtedy sporo krów do tej obory :)

Co do pół ile będę miał to wyczytałem w książce "Nowoczesny chów zwierząt" następująca rzecz:

Na stado 8krów i 2jałówek potrzeba 14ha

Łąki 3ha

pszenica 4ha

jęczmień 1ha

buraki cukrowe 2ha

rzepak 2ha

groch 1ha

lucerna 1ha

I to jest właśnie chyba wszystko :)

A jeszcze do tego traktor o mocy ok. 50KM :)

Tam w tej oborze będą koryta betonowe do których będa przywiązane krowy i jeszcze przy ścianach będą byczki i cielaki przywiązane :)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!

post-828-1192789185_thumb.jpg


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Witajcie moi drodzy...!!!

Mam nowe wieści być moze obora jaką będę posiadał urządze tak jak na załączniku...

Sądze że to dobry pomysł ustawienia krów poniewaz wejdzie wtedy sporo krów do tej obory :)

Co do pół ile będę miał to wyczytałem w książce "Nowoczesny chów zwierząt" następująca rzecz:

Na stado 8krów i 2jałówek potrzeba 14ha

Łąki 3ha

pszenica 4ha

jęczmień 1ha

buraki cukrowe 2ha

rzepak 2ha

groch 1ha

lucerna 1ha

I to jest właśnie chyba wszystko :)

A jeszcze do tego traktor o mocy ok. 50KM :)

Tam w tej oborze będą koryta betonowe do których będa przywiązane krowy i jeszcze przy ścianach będą byczki i cielaki przywiązane :)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!

A jaki kredyt masz zamiar brać ( jeśli mozna wiedzieć ) ??

Bo z 8 krów to będzie cięzko spłacić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Panie @abuk14 kredytu mam zamiar wziąśc ok. 150tys. + 50tys.(młody rolnik)... :)

A ja mam zamiar trzymac więcej krów.... tak jak w oborze ok. 12sztuk( z tegi chyba da się jakoś wyżyć i spłacić kredyt?)

A jak Ci sie widzi taka obora jak w załączniku?

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Panie @abuk14 kredytu mam zamiar wziąśc ok. 150tys. + 50tys.(młody rolnik)... :)

A ja mam zamiar trzymac więcej krów.... tak jak w oborze ok. 12sztuk( z tegi chyba da się jakoś wyżyć i spłacić kredyt?)

A jak Ci sie widzi taka obora jak w załączniku?

 

Pozdrawiam Karol12!!!

Taka obora jak na tyle krów wystarczy.

Skąd wiesz, że dostaniesz 50 tys na MR ??

Nie każdy dostaje, a w PROW 2007-2013 ma być trudniej.

Z 12 krów spałcisz kredyt i starczy ci na życie tylko co to bedzie za życie. Podziwiam twój zapał, ale nie widzi mi się to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No powinienem dostać tyle MR.... :)

A co do prow to może i będę sie o niego starał zobaczy się potem.. :)

A jakie tam życie dobre będzie a krowy i praca przy nich i wogóle na roli to bedzie moje źródło dochodu i hobby zarazem....

Więc dla chcącego niema nic trudnego :)

w tej oborze więcej wejdzie ale ciasno będzie troche :) lepiej niech będzie te 12krów i z 3byczki przy ścianach :)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak mówiłem dodam zdięcia dojarki i chali udojowej wujków xD

 

hala wuja http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=32887

 

a tu dojarka :)http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=32886


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj