Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

Obora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75
@wojt dobrze mówi przecierz ja będe sam robił wiec pamiętacjcie o tym :(

a przy 10krówkach to sam powinienem dać rade co nie??

Mam tylko problem bo do takiej obory chyba lepiej robić paczki co nie??

i problem polega na tym że niemam sam jak ich zwieść :(

Jakies pomysły??

Widziałem w galerii fotki kolegi @Turbina 'y tej przyczepki co sama zbiera paczki... w komentarzach było napisane że ma filmik z jej pracy ma ktoś może to tego filmiku link albo coś??

Pozdrawiam Karol12!!!

Chcesz sam obrządzac 10 krów i do tego robic wszystko w paczki no to życzę zdrowia!!! ;):( . Oczywiście że można z 10 krów życ tylko czy po te 200 l mleka z 2 dni jakaś mleczarnia zechce do Ciebie przyjeżdzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

o to się już dowiadywałem i mleczarnia przyjeżdza właśnie minimalnie po 200litrów :(

A w paczki to własnie jeszcze się ostro zastanawiam bo w bele to bym sobie sam sprasował i zwiózł turem i z głowy... ale znowu paczki bardziej poręczne to co wybrać doradzcie??

A 10krów sam powinienem dac rade sam obrządzić i wydoić( dojarką )

I pozatym mam dużo zapału do pracy ;)

 

Pozdrawiam Karol12!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

s****e w banie :( karol masz ty wogule jakies pojecie o gospodarce? bo mojm zdaniem nie. wiec po co sie w to pchac? myslisz ze na gospodarce sa kokosy? <hahaha> to sie grobo mylisz :( a pozatym ile ty masz lat ? bo patrzac na nick 12 ;)

PS: juz nieraz pisal do mnie (karol12) na gg az go wkonu zbanowalem bo mnei juz zaczol denerwowac kazal mi chodzic sasiada po oborach robic zdjecia :( koledze zas z forum (nie bede podawal nicku) kazal isc robic zdjecie balota kiszonki

PS2: juz widze te posty podemna co to ze nie ja powiem tak pisze co uwazam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

no a niby czemu by miała mleczarnia nie przyjeźdzac po te mleko,u mnie mniejsze ilości oddają i jakoś przyjeźdzają i nic nikt niegada,a swoją drogą ferdek chyba masz słabo wydajne krowy jak piszesz że z 2 dni TYLKO 200l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak przyjezdzac mają to git. Moja mleczarnia wymaga 300 l więc mam 15 sztuk ;) Tzn z 10 cioma poradzisz sobie radze jakąs przewodówke używaną bo sam baniek nie nanosisz jeśli sam masz zamiar doic, najgorsze z najgorszych jest mycie wymion i najdłużej czasu zajmuje, oraz wywalanie rano gnoju.

Co do paczek zapomnij, taka sama męka jak z przyczepą zbierającą, bele sam pozbierasz taniej wychodzi najęcie prasy belarki ( dla 10 sztuk nie opłaca się apsolutnie kupno belarki) a do tego ścielenie jest dużo wygosniejsze bo odrywają się całe płaty a paczki musisz rozrywac.

Co do żarcia to siano i koszonka z kuku to styka, nawet z kukurydzą możesz dac sobie spokój, jeśli masz szlachetne gat trawy na łąkach bo kiszonka ciężka jest, koszty duże sieczkarni itd. Ale jesli sam masz się tym biznesem zając to bardzo ciężko będzie Ci znaleźc czas na dodatkowe zajęcie nawet z 10 sztukami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

@Sebastian ten ktoś kto do ciebie pisał był to mój młodszy zdałniony brat który mi się włamuje na konto gg i pisze z wami ;) sorry za wszystkie jego głupie pisania ale za to nieźle odpokutował :(

A ja nie myśle że na gospodarce są takie kokosy ale wiesz poprotu mnie do tego ciągnie i tyle nie umiem tego opisać....

A nick mam taki bo ta strone znalazł też mój młodszy brat i to on się zalogował bo mu kazałem(byłem w pracy) i zrobił taki nick a że niechciało mi się już tworzyć nowego nicku pozostał taki :(

A tak na serio mam 20lat a 12 ma mój młodszy braciak....

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
@Sebastian ten ktoś kto do ciebie pisał był to mój młodszy zdałniony brat który mi się włamuje na konto gg i pisze z wami ;) sorry za wszystkie jego głupie pisania ale za to nieźle odpokutował :(

A ja nie myśle że na gospodarce są takie kokosy ale wiesz poprotu mnie do tego ciągnie i tyle nie umiem tego opisać....

A nick mam taki bo ta strone znalazł też mój młodszy brat i to on się zalogował bo mu kazałem(byłem w pracy) i zrobił taki nick a że niechciało mi się już tworzyć nowego nicku pozostał taki :(

A tak na serio mam 20lat a 12 ma mój młodszy braciak....

Pozdrawiam Karol12!!!

 

to wszystko prawda co Karol12 mówi


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no a niby czemu by miała mleczarnia nie przyjeźdzac po te mleko,u mnie mniejsze ilości oddają i jakoś przyjeźdzają i nic nikt niegada,a swoją drogą ferdek chyba masz słabo wydajne krowy jak piszesz że z 2 dni TYLKO 200l ;)

A ile z 10 sztuk wydoisz srednio? A tak na marginesie koleś co ma ponad 30 sztuk ostatnio miał po niecałe 200 z 2 dni :( miał jakieś problemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ja tera mam 16 dojnych i mi wychodzi 600 l z 2 dni ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja tera mam 16 dojnych i mi wychodzi 600 l z 2 dni ;]

To co im do rzarcia dajesz? Fakt u mnie na samym sianie, bo ojca nie da sie przekonac do sianokiszonki ile folia na 1 sztuke kosztuje, no właśnie mam podobną obsadę ile czego robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

wujek jak na razie je wypuszcza do południa na dwór później dostają kukurydze i wieczorem siano, gdy raz ich nie wygoniliśmy było o 30 litrów mniej mleka a folia chyba kosztuje 240zł na 27 balotów ;] wujek chyab jeszcze coś im daje ;]

Kukurydzy jest 6ha , balotów jest 160 i jeszcze w pryźmie jest 40 rozrzutników sianokiszonki

 

PozdrO!


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
a czym @wojtas karmisz swoje simentalery??

A czemu skok w głęboką wode przcierz i tak przejmuje ziemie i budynki od wujka więc jest to spory plus :(

A maszyny z czasem podokupuje ;)

wszyscy jesteście weseli bo gospodarstwo przejeliście i poszliście na gotowe.... a ja musze na wszystko pracować sam.... :(

Jak bym postawił obore na około 100krów i wzioł kredy na około 1.5mln zł to wtedy byłby skok a właściwie nurkowanie na głębokiej wodzie :(

Pozdrawiam Karol12!!!

Myślisz, że jesteś najbardziej poszkodowany z nas wszystkich?? Ja też dostałem gospodarstwo, tylko troche mniejsze i co??

Sam zmodernizowałem chlewnię, wybudowałem garaż, powiększyłem gospodarstwo. Co prawda mam prace, ale sam też musiałem na to zapracowac. Większosc z nas jest w takiej sytuacji jak ty ( a przynajmniej była ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

No spoko rozumiem cię że każdy z nas dochodził do tego co ma ciężką pracą... ale niektórzy tak się chwalą i wiesz dają rady prawie nie możliwe.... ale spox to jest forum każdy ma prawo do swojej opini ;)

A po drugie jak polecacie robić paczki czy bele??

od każdej krowy przypuszczalnie policzmy ok. 12litrów mleka to masz 120 litrów dziennie więc dwa dni to jest 240litrów :(

12litrów dziennie powinien dać simentaler??

@Ferdek07 jak to swoje krowy karmisz samym sianem??

 

Pozdrawiam Karol12


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
s****e w banie ;) karol masz ty wogule jakies pojecie o gospodarce? bo mojm zdaniem nie. wiec po co sie w to pchac? myslisz ze na gospodarce sa kokosy? <hahaha> to sie grobo mylisz :( a pozatym ile ty masz lat ? bo patrzac na nick 12 :(

PS: juz nieraz pisal do mnie (karol12) na gg az go wkonu zbanowalem bo mnei juz zaczol denerwowac kazal mi chodzic sasiada po oborach robic zdjecia :( koledze zas z forum (nie bede podawal nicku) kazal isc robic zdjecie balota kiszonki

PS2: juz widze te posty podemna co to ze nie ja powiem tak pisze co uwazam

Wybacz, ale co to ma do rzeczy z czym gadacie/gadaliście na gadu ? Bo mi się wydaje, że nic.

 

 

Przecież musi od czegoś zacząć. Ja też zapewne pójde w hodowle, bo corazmniej ziemi na wykup u mnie. Oczywiście, jakby była możliwość dzierżawy ziemi, to ziemia była by pierwsza. Jest tylko możliwość wykupienia sąsiadów (nawet nie wiem po ile ha ziemi teraz u mnie). Ale i tak chciałbym mieć hodowle, przy kilkudziesięciu hektarach miałbym stałe źródło dochodu. Zatrudniło by się kogoś i by było dobrze.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

to i ja może sie wypowiem w tym temacie. otóż sam mam gospodarstwo w którym obecnie jest 7 krów a razem 19 sztuk bydła. i tez moje gospodarstwo nie jest zbyt rozwinięte. (dokładnie nie będę opisywał) straram sie Ciebie karol zrozumieć wiem ze chcesz mieć dobra pracę a także godziwy zysk. co do wydajności to krowa powinna dać więcej niż 12 litrów dziennie ( tak to pod koniec laktacji) . też muszę postawić nowa oborę..., i tu jest pytanie jaką - najlepiej wolnostanowiskową na głębokiej ściółce..

do Ferdek -nie zniechęcaj karola do pozostania na gospodarce. myślę że powinien sobie poradzić... i jeżeli masz taką słabą wydajność to coś u ciebie chyba nie tak z żywieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
i tu jest pytanie jaką - najlepiej wolnostanowiskową na głębokiej ściółce..

 

na 10 krów opłaca sie robić wolnostanowiskową? Karol nie ma tyle miejsca


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

tu akurat pisałem o sobie bo mam bardzo duża ilość miejsca a kasy trochę mniej niestety.. jak coś wymyślę co by było na jego miejscu najlepiej postawić to dopiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

oki dzięki za pocieszenie i za wiare w moje siły ;)

Mam do Ciebie pytanie @gosc1 czy w lepiej robić mam siano i słome w bele czy paczki??

I jaka masz obore stanowiska?? czy cos w podobie jak ja chce zrobić??

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Arek mi się wydaje że na 20 krów zabardzo chyba się nie opłaca wolnostanowiskowej, ale od 30 sztuk to chyba już tak :( Kup w poniedziałek 10 krów i już hehe :( Może masz możliwość dobudowy obory to dobuduj, zawsze to wyjdzie taniej jakbyś mial stawiac nową, a co jeszcze jakbys znalazł materiały budowlane z rozbiorki ;)

 

Karol chyba lepiej w kostki, bo na bele to zbyt duże wydatki (belarka, tur), kostke sam przeniesiesz a belki nie. Wynajmiesz w żniwa z 4 osoby, i masz słome w stodole :(


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

no właśnie kostek ci dużo wejdzie do stodoły a bel z 3 warstwy. Na 10 krów lepsze kostki ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No wiesz, ale przy belach się mniej narobi bo sobie turem poukłada ;) kostki na tyle krów tak, ale jak zwiększysz stado to zdecydowanie bele.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

my mamy kostki bo u nas jest tylu chetnych do pracy że szok za flaszke będą robili cały dzień wujek kupi im tam piwo i niech zwożą ;)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No to zupełnie co innego, u nas chetnęgo to ze świeczką szukać, a jak potrzeba to wszyscy nie mają czasu a pod sklepem siedzą..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
oki dzięki za pocieszenie i za wiare w moje siły ;)

Mam do Ciebie pytanie @gosc1 czy w lepiej robić mam siano i słome w bele czy paczki??

I jaka masz obore stanowiska?? czy cos w podobie jak ja chce zrobić??

Pozdrawiam Karol12!!!

 

pierwsze pytanie - moim zdaniem lepiej w kostki , przynajmniej narazie do jakiegoś czasu.

drugie pytanie - tak stanowiska. krowa stoi obok krowy. tylko ze nie ma miejsca z tylu na zamontowanie zgarniacza. więc trzeba widłami na rozrzutnik ( do tego najmuję ze 2 osoby i za określoną sumkę wyrzucają obornik a ja tylko wożę )

@matey - póki ja pobuduję oborę to powinno być więcej krów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj