Mrmagyster

Nawiew w C-330

Polecane posty

Mrmagyster    31

Witam,

Rozmyślam i tak sobie myślę jak by zamontować nawiew w owym ciągniku. Dach u mnie się czegoś nie otwiera, jedne drzwi mam zdjęte i z tyłu szyby nie mam.Chodzi o to żeby centralnie od przodu wiaterek powiewał na mnie.Myślę nad zamontowaniem nawiewu z jakiegoś samochodu.Tylko jak i w którym miejscu polecacie?Może ma ktoś takie cacko?


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0

Kolego, mam taki wiatrak w swoim traktorze (c-330)

Powiem tak, ogólnie jest spoko, mi odpowiada. Przynajmniej człowiek się tak nie poci na twarzy :D

Ale z drugiej strony można się czuć trochę rozczarowanym ponieważ w upalne, słoneczne dni jak słońce pada na wiatrak to dmucha on gorącym powietrzem, druga sprawa że przy jakiejś kurzącej pracy na polu wiatrak może nawiewać Ci kurz w oczy. Dla mnie takie rozwiązanie odpowiada ale to sptawa indywidualna. Wiatraczek z allegro za dwadzieścia pare zł, daje rade. Podłączony pod gniazdo zapaliniczki, które oczywiście wcześniej wstawiłem. Załączam fotke

http://imageshack.us/photo/my-images/856/obraz1766.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

trochę nie pomyślałem , bo też mam w swoim c 330 gniazdo od zapalniczki.założyłem, żeby można było odkurzacz samochodowy poodłączyć jak robi się bele do worków na sianokiszonkę.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0

Może niech ktoś podrzuci pomysł co zrobić żeby w zime ciepłym dmuchało? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Wstawić nagrzewnicę :D trochę węży płyn chłodniczy mała chłodniczka parę zaworów wiatraczek i trochę czasu i powinno grzać :D

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

oj Panie kolego, ale jak wyżej wspomniałem lewe drzwi mam zdjętę( choć można założyć), z tyłu zero jakiejkolwiek zabudowy.... podłoga w c 330 jaka jest każdy wie... także ta nagrzewnica to nie bardzo.Takie te stare kabiny w c 330 były i są. Ja nie mam zamiar dać 2 tys. na kabinkę nową. już lepiej po troche samemu ulepszać;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0

No tak niby można zarzucić nagrzewine :D

Ale to sprawdzony sposób? Ktoś tak ma? Ja mam również nieszczelną kabinę ale jak by dmuchało cały czas na mnie to pewnie nie było by mi zimno.

Staram się robiś sprawdzone rzeczy więc jeśli ktoś takie cuś ma to niech sie wypowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Ale wiem, że ktoś na AF miał jakiś nawiew z syrenki.Może mi ktoś opisać jak to było zamontowane i jak działało i jakieś jedno zdjęcie? Bardzo bym prosił. Zastanawiam się nad podłogą w c330 choć nie będzie tak lekko, trzeba sprawdzać czy jakiś element nie będzie blokował itp. Na podłogę to jakąś blachę grubszą czy co?


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Ten nawiew z Syreny to była prawie na pewno nagrzewnica na płyn zamontowana z cała obudową. W niektórych starszych pojazdach można właśnie znaleźć nagrzewnice wraz z całymi obudowami, co ułatwia montaż oraz pozwala sterować temperaturą i kierunkiem powietrza.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj