marcink2807

DF Agrofarm 420 spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcink2807    0

Witam.

Ja mam DF Agrofarm 420 (99 KM). Nie wiem ale mam wrażenie że jakoś sporo mi pali dokładnie nie mierzyłem ale mam pytanie. Ja podorywam pługiem 4 skibowym zagonowym. Narazie jeździłem 5 na terenowych biegach, obroty na 1600 i prędkość 8.9 km/h. Nie wiem czy nie za szybko i za wysokie obroty. Później przerzuciłem na 2 w szosowych biegach i obroty 1400 prędkośc ta sama, jendak słychac było że ciągnik ma ciężko szczególnie przy ruszaniu po nawrotach. Jeśli ktoś może podpowedzieć jakie są optymalne prędkości jazdy przy podorywce, tależowaniu, i jakie wybierać przełożenia i obroty do nich.

Pozdrawiam. MK B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

lepiej żeby miał większe obroty i miał moc niż miał ich za mało, bo jak wiemy ciągnik swoją moc i Nm uzyskuje przy danych obrotach, prędkość zależy od gleby ale oscyluje w granicy 8 km/h na zimę wolniej bo w okolicach 6. osobiście jeżdzę tak z pługiem 4x40 ciągnikiem 105 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

ja mam ten sam silnik w lamborghini ,i myśle ,że za duże biegi wybierasz:) 2 zajac to zdecydowanie za duży bieg:) 1 zając i 1600 obrotów polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekzpa    0

Jestem jedynie użytkownikiem tego ciągnika, ale też mam wrażenie że sporo pali. (nawet w porównaniu ze starym dx90) a poz tym nie wiem jak twój ale ten u nas w firmie jest bardzo mało dynamiczny, wolno wchodzi w obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

misiekzpa

Ja nie zauważyłem aby mułowato wchodził na obroty. Odnośnie spalania to stwierdziłem że pali wiecej od starego MTZ przy wykonaniu tej samej pracy. Jedynie robi to w krótszym czasie i może tu jest powód większego spalania. Spróbuję jeździć wolniej na niższych biegach

 

focus07

jedynka zając ma wolniejsze przełożenie niż 5 żółów dlatego myślę że lepszym wyborej jest 5 żółów. Jeśli się mylę to podpowiedz z tą jedynką dlaczego jest lepiej.

 

Ponawiam pytanie jak w ciągnikach DF Agrofarm 420 jest ze spalaniem czy jak najlepiej to mierzyć czy na 1 Mth czy na jeden hektar. Nieroztrzaskałem jeszcze wszstkich funkcji w ciągniku i nie wiem jak ustawić badanie spalania. Jęsli ktoś wie to prosze o kontakt.

Pozdrawiam. MK. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

marcink2807 po prostu 1 zającem najlepiej mi sie orze, 5 żółw jest chyba szybsza:) a to już za szybko do pługów i nie da rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

focus07

Dzięki za poradę. Dzisiaj testowałem jak będzie się podorywać na niższych biegach. Najpierw jeżdziłem na 4 żółów prędkość około 5,7 km/h wszystko szło elegancko, obroty silnika na 1400. Spalanie znacznie mniejsze jak na 5 i obrotach 1600. Jednak robota idzie trochę wolniej ale ma to zalete bo mozna posłuchac radia przy robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj