Sebastian

tur do ursusa 4514

Polecane posty

pejton    2

Sprecyzuj pytanie, co nim będziesz robił jak często będzie wykorzystywany i jaką masz inną alternatywę.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Sądzę,że warto, gdyż 4514 ma przadni napęd i w zime lapiej idzie pozatym wiosną i jesienią też lepiej będzie się spisywał (w błocie). A czym do tej pory wykonywałeś te prace?


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

to napewno turem będzie wygodniej i myśle, że szybciej.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Ja mam na U3512(są fotki w galerii), wcześniej miałem w T-25(i stąd zabrałem go do 3512, tylko dokupiłem ramę), a teraz czekam(trzeba poczekać ok. 2 miesięcy) na 3 sekcyjnego do swojego Zetora 8145.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas    0

Witam

 

Mam taki problem....czy warto zalozyc tura do tego ciagnika? czy da rade zaladowac bale z trawy? czy nie bedzie za lekki? czy udzwignie? poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Podniesie spokojnie, ale za lekki ma tył, przyda sie obciążnik z tyłu, ale jeśli chodzi o pracę z Turem to najlepsze są ciagniki 4WD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas    0

Tak no, ale jesli to jest moj największy ciągnik to do innego nie założę. Ale jak bal będzie dobrze zbity? Moj sasiad ma zetora 11441 i robil bale z trawy to jak kładł na owijarke to strasznie mu tyl skakal...niemocno ale go gibało.

 

Powód Edycji: ortografia, edytowane przezNikita_Bennet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jak dobrze dociążysz tył to będzie ok (np. odlewem z betonu). jeśli tylko możesz załóż na przód jakieś szersze koła (jeśli ciągnik będzie pracował na podmokłym terenie)np. takie.

Może się zdarzyć, że przednia oś nie wytrzyma ciężaru sianokiszonki, ale Ursus'y to mocne ciągniki i tym bym się nie przejmował.

Podnosić powinien bez problemu- 4-tłoczkowa pompa jest b. mocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Osobiście uważam, ze powinien dać radę. Zależy jeszcze jakie będą te bele. Jeśli 120x120 to nie powinno być problemu. Z tego co wiem, to do tych ciągników przyczepia się tury o udźwigu 1200kg, a jeszcze nie słyszałem, żeby jakaś bela ważyła więcej.

Załóż mu tylko większe kapcie bo tak to może ci przód grzęznąć (pod tym względem to lepiej było by, żeby to był 4514, ale jak masz taki to trudno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas    0

Właśnie mnie martwiło tylko to że będzie miał zalekki tył.Mi chodzi wyłącznie o bele z sianokiszonkibo do słomy to się moim zdaniem nieopłaca bo mam jeszcze MF 255 to bym do niego założyl zwykłego tura i bym nim ładował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jak masz belkę zaczepową to przyspawaj kilka drutów, wsadź w jakąś kastę (żeby tylko stworznie wystawały) i zalej betonem.

Jeśli nie chcesz kombinować możesz kupić przeciwwagę za 700-800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Witam , otoz moj dobry znajomy otrzymał w spadku 3514, wydawało sie ze ten ciagnik jest mu zbedny ale wpadliśmy na pomysł by zastąpil wysłuzoną c360 z turem . pomysl jest prosty zrobic z 3514 ciagnik typowo do pracy z turem. Wiadomo lepsze opony wiekszy rozstaw ok ok Tylko jaki ten ładowacz czołowy? wiem tylko ze jest Tur7 3 sekcyjny ale nie samopoziomujący, a skoro krzychu[ten kumpel] chce juz go kupic, to mysli o najlepszym jaki mozne być . widzaiłem 4514 z takimi turami tylko to są zagranicznczne firmy do ktorych niestety stron, ofert nie moge dotrzeć. Co proponujecie? Linki i adresy mile widziane ...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

dobrałem sie do strony stoll i tam sa bardzo ladne ładowacze tylko ani tutu o ciągniku na jakim mozna go zawiesić....jak to zweryfikować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bez przesady, żeby kupic droższy tur niż ciagnik jest warty :P , tur 2A z krokodylem i z chwytakiem około 10 tyś i to jest ales do tego ciągnika.

Może dało by się zalozyc tur 4 ale 3514 jest krótki i lekki, przednia oś też do najmocniejszych nie należy, moim zdaniem tur do ciągnika powinien być najmniejszy jaki pasuje (zależy co chcesz tym robić, ale jeśli warunki są trudne to nie przeinwestuj, bo i samopoziomowanie i inne bajery ważą dużo, do tego pompa ma małą wydajność, a jak jest podcheblowana to jak nie dodasz gazu długo bedziesz czekał na reakcje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal4514    0

Ja jestem za TUR'em 2A, bo z innym TUR'em może mieć problemy :P .

Co do mocowania to nie powinno być problemu bo firmy produkujące ładowacze mogą wykonać ramę pod każdy ciągnik (tak chociaż pisze na ich stronie :P )


MF 255
Ursus 4514
MTZ 82
Ursus 1224
Power is back!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1
http://www.pmm.com.pl/tur7.htm Narazie najbardziej podoba sie mu ten.Podstawowa zaleta to udzwig wyzszy niz te 500kg jak przy turze 2A. @ferdek myślisz ze dałoby rade załozyc tur4? Czy przednia os do najmocniejszych nie nalezy? tam jest przedni napęd i wyglada dość solidnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
http://www.pmm.com.pl/tur7.htm Narazie najbardziej podoba sie mu ten.Podstawowa zaleta to udzwig wyzszy niz te 500kg jak przy turze 2A. @ferdek myślisz ze dałoby rade załozyc tur4? Czy przednia os do najmocniejszych nie nalezy? tam jest przedni napęd i wyglada dość solidnie

Ile kosztuje ten tur? Jeśli jest kasa to ten bedzie chyba najodpowiedniejszy, od biedy dało by się przecież zdjąć tura z c360 i założyć na 3514, a chyba niczym ten tur nie różnił bym się od 2a poza wychyleniem łyżki. Co do ciągnika rozkład biegów jest troche głupi do tura bo wsteczne albo za szybki albo za wolny, to samo do przodu 1ka za szybka, a terenowe bardzo zgrzytają, największa zaleta to sprzęgło nie do zaj*bania ( takie samo podobno w 4514) i nie szarpie, nie wiem jak 3514 ale 3512 ma troche delikatny przód mocowanie przedniej osi misa olejowa itd to coenkie odlewy dlatego dobrze zeby była rama, sama przednia oś powinna wytrzymać, wszystko zależy od operatora, najbardziej martwi mnie wydatek pompy, bo jest mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Ile kosztuje nie wiem. na razie sie dopiero rozglada. ma przygotowane 20 tys wiec spokojnie starczy myśle a zamiast zwykłego rozdzielacza jeszcze dokupi joistick, i osprzetu troszke ponad standart, Musze napisac mail czy na tur 4 da rade na 3514 bo ten jest najlepszy i rama solidniejsza. co do pompy, korzychu kombinuje dac w ogole osobna pompe z walka odbioru mocy napedzaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj