Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
90daniel    15

Witam wszystkich postanowiłem założyć nowy temat, chciałem się dowiedzieć jak u was wygląda sytuacja z cebulką, czy jest urodzaj , popyt i jak wam płacą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorek13169    7

u mnie z 1.30 ha palnuje miec z 22 tony to nie jest zle a cena jest na giełdzie po 4 zł za woreczek 15 kg a na biało po 0.80 gr to słaba cena bardzo :(

Edytowano przez dorek13169

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

u mnie szacuje ok 30t/h ale cena lipna bo tylko 0.50 za białą a w łusce prosto z pola luzem to po 0.20 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dymki było 42t z ha i poszła po 30 gr więc zysk niewielki. Została letnia, dobra odmiana i sprzyjająca pogoda więc ponad 30t będzie spokojnie cena to 22gr z tym, że brak zainteresowania jak narazie. Ogólnie w tym roku cebuli nie opłacało się siać wogóle, u nas sieje sie to dziadostwo juz ładnych pare lat i średnio tak raz na 3 lata jest coś z tego.

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

u mnie szacuje ok 30t/h ale cena lipna bo tylko 0.50 za białą a w łusce prosto z pola luzem to po 0.20 gr

 

U mnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

koledzy nie wiecie przypadkiem jaka jest cena skupu cebulki w Bonduelle Gniewkowo i czy wogóle biorą bez umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

w tym roku bez umowy to pewnie nigdzie nie wezmą bo w zeszłym roku zrobili zapasy i teraz chłodnie są pełne. A w Bonduelle tym bardziej, pierw muszą tu swoich zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Dziś na giełdzie w Krakowie na Rybitwach kupiłem cebulę do hurtu po 2 zł. za 15 kg. A myślałem że tylko kapusta i ziemniak jest za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

że co po 18 gr za kg a podają, że w hurcie 0,7 do 1,4 zł/kg z tym że biała czyli chyba o obieraną ze skórki chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by mi ktoś dał po 20gr/kg to niech tiry podstawia i 200t może brać, teraz to moge stwierdzić, że Polska to jeden wielki burdel i nikt w tym państwie nie rządzi tylko qurwa i złodziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekMMX    0

Wydajność w tym roku bardzo dobro średnio 40-50 ton z ha.Ja na razie sprzedaje po 6zł za 15 kg. Tak z 10 ton tygodniowo ale nie spieszy mi się magazyny pełne cebula fazorowana także teraz zajmuję się zbiorem.Jeszcze 12 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

rządzi tzw. wolny rynek czyli ten co ma większą kasę albo mniej długów do spłacenia

najgorsze że człek napoci się, wyprodukuje, sprzeda i zaczyna sie gehenna - nie wiadomo ile, kiedy i czy wogóle zapłacą- dawniej takie rzeczy były nie do pomyślenia a teraz wszyscy na chłopie jadą ja na łysej szkapie- duży czy mały jest równo dymany przez pośredników, handel, spółeczki krzaki, producentów paliwa, śOR i nawozów a na koniec nawet nie ma sięe komu poskażyć na tą cała bandę złodzieji.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrW    0

Tak wolny rynek, czyli większość rolników zwiększyła powierzchnię uprawy cebuli, w skutek czego gwałtownie wzrosła podaż. Jeśli rośnie podaż, spada cena. Winni tej sytuacji są wyłącznie ci którzy zwiększyli produkcje, a nie politycy, oraz masoni.

 

To tak jak na giełdzie, akcji nie kupuje się gdy jest hossa, tylko kiedy cena spada. Z warzywami jest tak samo, banda napaleńców sadzi to co jest drogie, a potem płacz :) Ten temat był zresztą wielokrotnie poruszany, ale niektórzy są głupsi od worka owsa.

Nie mówiąc już o tym, że opłacalności nie liczy się na przestrzeni 1 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciekMMX    0

Dlatego co roku siejemy tyle samo cebuli jak i sadzimy tyle samo ziemniaka. Na ogół wygląda to tak że jeden rok jest dobry, drugi średni a trzeci taki jak ten. Ludzie w tym roku cebule będą wyrzucać albo oddawać za grosze. W tamtym roku była cena to nasiali 2 , 3 razy więcej albo pierwszy raz próbują. Zasiać i zebrać to nie jest większy problem, największy to sprzedać i jeszcze za dobrą cenę. Ja gdybym nie miał zapewnionego zbytu na co najmniej 3/4 cebuli to bym jej tyle nie siał. A tak w tym roku spodziewam się około 600/700ton i wszystko magazynuje a sprzedaje tylko stałym klientom. Cebula jest fazorowana także do maja postoi.I tak jak kolega wyżej napisał opłacalności nie liczy się z jednego roku tylko na przestrzeni kilku lat.

Edytowano przez MaciekMMX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

workiem owsa to raczej jest ten co wierzy w tzw. wolny rynek.

Jest to chyba najbardzie wyświechtany slogan bez pokrycia w tym zgniłym kapitaliźmie analogicznie jak za socjalizmu - wszystkiemu winni są kułacy a kołchozy cacy. Teraz też są kołchozy, tyle że sprywatyzowane inazywają się spółka taka czy sraka. Dawniej chłop martwił sie tylko o pole a sprzedac zawsze sprzedał i zawsze na czas kasa była a teraz dzwoń, jedźij szukaj a jak odstawisz bo z łaski wezmą to kasa za 2-3 mis. albo i wogóle - ile takich przekrętów już było - masz swój wspaniały wolny rynek. jedn się bogaci a setki biednieja tak to wygląda niestety ale TV jedzie oczywiście do tego co się bogaci- propaganda jak za PRL-u tylko bardziej wyrafinowana i podła.

UE dorzuca tylko kolejne kłody pod nogi normalnym rolnikom, dając ogromne wsparcie jednym i figę z makiem innym i ty to nazywasz wolnym rynkiem -obódź się człowieku bo bredzisz na jawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrW    0

Nie napisałeś żadnego sensownego argumentu tylko żałosny atak oraz ogólniki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr to dzięki Twojemu wolnemu rynkowi wiosną szły całe tiry cebuli z Holandi. Niedaleko mnie jest przetwórnia to jak wywrócili łódke to cebula przypominała małą kapuste i miała konsystencje błota ale była po 5 gr to obrali i na kostke. Dzięki twojemu wolnemu rynkowi jak to nazywasz kupili towar nafaszerowany truciznami a Twoją i moją cebule mają teraz głęboko w du...Tak więc zajadaj teraz to czego pozbyli sie Holendrzy i głoś dalej swoje teorie. Swoje byle co wpakują do nas a twojego i tak nie wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

W Holandii taką cebule musieli by z utylizować i zapłacić za to grube pieniądze, wiec przysyłają taki odpad, kiepskiej jakości towar tirami do polski, a w Polsce to co przebiorą i "odzyskają" to potem sprzedają. Bo raczej nie jest możliwe żeby w Holandii produkcja była taka tania, no chyba że się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

u mnie już zaczynają cebulę "zbierać" bronami talerzowymi....Ludzie nie sprzedawajcie swojego towaru poniżej kosztów wytworzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

mamy wolny rynek...wydawaloby sie ze konkraktacja załatwi sprawe i w normalnym panstwie tak jest ale wyobrazcie sobie u nas mieszkam niedaleko pudliszek(mm pycha)i tam mają wszystko konkraktowane a w tym roku pomidor tak obrodził że zrobili smieszne limity i połowa zgnije na polu a jak ktos przywiezie więcej to kare płaci ROLNICTWO TO TOTOLOTEK

SAM MAM 250 TON CEBULI ALE czas pokaże co bedzie z ceną...

Edytowano przez damian83

...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

a co mam ci podać adresy gospodarstw, które umoczyły grubą kaskę w nieściągalnych naleznościach - nie przytafiło się to się nie wypowiadaj, bo każdemu może się przytrafić nawet jeśli jest to tzw. stały odbiorca. Przecież wiadomo że praktycznie każda skupowa firemka, czy młyn jest zadłużony po uszy i stąpa po bardzo cienkim lodzie więc ryzyko jest ogromne ale każdy tak mówi,że a gdzie tam mnei to się nie przytrafi.. do czasu, kolego, do czasu niestety.

A ceny cebuli w tym roku, że lepiej na gnój wyrzucić albo rozdać biedym ale oni nie chcą nawet brać wola kaskę na butelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj