Karol12

Ilość łąk...

Polecane posty

Adik_ziel    3
Na 15 krów i około 10 -12 sztuk młodzieży 12 ha łąk, ale z 5 -8 ha kosze po ludziach, no ale same siano robie, właściwie to własne łąki by wystarczyły ale zawsze może się trafić kiepski rok lub susza i musze mieć zapas dobrego siana

 

A czemu nie robisz sianokiszonki? przecież wydajnosć ci skoczy i to galancie ;] Nawet jak byś zrobił z 3ha to byś miał 60 balików ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
A czemu nie robisz sianokiszonki? przecież wydajnosć ci skoczy i to galancie ;] Nawet jak byś zrobił z 3ha to byś miał 60 balików ;]

Z doświadczenia wiem że wydajność podskoczy jak treściwej więcej się daje ;) , a po sianokiszonce ewentualne wzrosty wydajności pokrywają tylko koszty foli, a kwota mleczna też przeszkadza, osobiście uważam że sianokiszonka to dobre rozwiązanie dla ludzi którzy mają bardzo intensywnie eksploatowane łąki, ja siano mam za pół darmo bo ludzie oddają nawet skoszone łąki niestety czesto bez nawozu, a trawa jest taka ze przez przetrząsacza schnie na pniu, pozatym te 60 belek (kumpel praktykował) fakt troche mleko podskoczy ale rozpaskudził krowy i potem duży spadek był bo nie chciały siana :D , pozatym nie mam tura a wynajęcie owijarki graniczy z turem

 

ps. sianokiszonka podobno dobra na mokre lato ale ani pogodnego siana nie miałem, ale i sianokiszonki znajomym nawet w belach też popleśniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Z doświadczenia wiem że wydajność podskoczy jak treściwej więcej się daje ;) , a po sianokiszonce ewentualne wzrosty wydajności pokrywają tylko koszty foli, a kwota mleczna też przeszkadza, osobiście uważam że sianokiszonka to dobre rozwiązanie dla ludzi którzy mają bardzo intensywnie eksploatowane łąki, ja siano mam za pół darmo bo ludzie oddają nawet skoszone łąki niestety czesto bez nawozu, a trawa jest taka ze przez przetrząsacza schnie na pniu, pozatym te 60 belek (kumpel praktykował) fakt troche mleko podskoczy ale rozpaskudził krowy i potem duży spadek był bo nie chciały siana :D , pozatym nie mam tura a wynajęcie owijarki graniczy z turem

 

ps. sianokiszonka podobno dobra na mokre lato ale ani pogodnego siana nie miałem, ale i sianokiszonki znajomym nawet w belach też popleśniały

 

Przecież nie musisz robić w bele w pryzme też możesz zrobić ja robie 140 w bale i z 60 rozrzutników w pryzme i siano też robie z 1500 kostek. Krowom już siana nie daje tylko cielaką do 3 miesięcy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Cały problem w tym że nie mam właściwie korytarza paszowego i już mi styknie zadawania wysłodek, ludzie co mają takie obory już dawno porezygnowali z kiszonek powó kręgosłup i stway nie wytrzymują bo to trzeba załadować na taczke wjechać przerzucić itd, może gdyby duży skok wydajności był ale dobre siano wcale nie musi być gorsze od sianokiszonki, bo wydajność mam może max 1000 l od sztuki mniej co ci co dają sianokiszonke i kukurydze a treściwej napewno mniej nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
No to nic innego tylko budować jakąś oborę, żebyś mógł sobie do niej wjechać ciągnikiem itd... ;):D

 

z tym to ja mam problem nasz zetor nie wejdzie do obory na wysokość i przy samych drzwiach stawiamy kiszonke ;/ ale i tak trzeba rozwieść po oborze ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
z tym to ja mam problem nasz zetor nie wejdzie do obory na wysokość i przy samych drzwiach stawiamy kiszonke ;/ ale i tak trzeba rozwieść po oborze ;]

 

To i tak już sobie ułatwiasz pracę, niektórzy z pryzm wożą kiszonkę taczkami, Ci to się dopiero narobią, czy zima czy ciepło jeść zwierzętom trzeba dać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
To i tak już sobie ułatwiasz pracę, niektórzy z pryzm wożą kiszonkę taczkami, Ci to się dopiero narobią, czy zima czy ciepło jeść zwierzętom trzeba dać... ;)

 

Ja pół roku temu też 15 toczek dziennie woziłem kiszonke ;/ a tera jeden wycinak z sianokiszonki i jeden z kuku i już na jeden dzień ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55m    0

Witam mam pytanie mam 20ha i zaczynam teraz hodowle bydła mlecznego chciałem się dowiedzieć ile na tej powierzchni mogę maksymalnie hodować krów mlecznych bo ja myślałem że mógłbym hodować ok. 23 sztuk krów tylko teraz mam problem jak obsiać te 20ha ile mam zasiać kuk, ile łąk a ile pozostawić pod uprawę zbóż?

 

 

 

Piszcie & doradzajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Napisano (edytowany)

@55m j ana Twoim miejscu na tych 20 ha to zasiałbym :

ok.5-6 ha qqrydzy

ok.8-9 ha traw(przy wydajności min.45 bel z ha)

a na reszcie czyli ok.6-7 ha zboża w różnych konfiguracjach zależy tylko to od klasy ziemi,bo dla mlecznych to najlepszymi według mnie byłyby śruty z jeczmienia,pszenicy i przężyta ;)

I na tych paszach które podałem mogłbyś utrzymać ok.20 krów + przychówek czyli ok.(15 młodych)

pozdro i myśle że pomogłem ;)

 

A co do tematu to do tych 10 krów powinno starczyć ok.4 ha traw + ok.4 ha qqrydzy

pozdro

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

wiec ile miej wiecej z 1ha na rok da sie ukrecic bel z sianokiszonki?? laka jest na ziemi torfowej myslicie ze te 60-70 belek rocznie da rade??

i jaka odmiane trawy proponujecie na ziemie torfowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

wiec ile miej wiecej z 1ha na rok da sie ukrecic bel z sianokiszonki?? laka jest na ziemi torfowej myslicie ze te 60-70 belek rocznie da rade??

i jaka odmiane trawy proponujecie na ziemie torfowe??

Z 1ha na rok to myślę I pokos ok.25bel,II pokos 15,III pokos 10-15,czyli ok.50beli z ha,na wiecęj nie masz co liczyć.Łąki torfowe mają to do siebie ze jak będzie mokry rok to nie wiedziesz na nie ,choć trawa bedzie luksio,i wtedy można nic nie zebrać :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj