Karol12

Ilość łąk...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol12    0

Witam wszystkich ;)

Mam pytanie ile potrzeba ha łąk dla około 10krów??

połowe będe robił na siano a drugą na sianokiszonke :)

Łąki te są nawet młode....

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

z 5ha powinno wystatczyć my mamy z 11ha i na 20 krów wystarcza ;] i do tego sie jeszcze krowy dzielą z młodzieżą i nie brakuje ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

aha bo kolega @marcin z małopolski mówił mi że z jednego ha można wyżywić zielonka(kiszonką) w ciągu roku 3krowy ;)

Ja planowałem mieć tak z 4ha i 4ha kukurydzy oraz 4ha zboża :) co wy na to??

 

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

moze z 2ha kukurydzy i z 6 ha zboża ;] 2ha kukurydzy powinno wystarczyć


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no może i tak będzie lepiej ;)

a co inni na to??

A jeszcze jakie zboża siać??

I odpowiedźcie na pytanie w temacie!!!

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Panowie akurat odpowiedzi w tym pytaniu nie da sie sprecyzować. gdyż jest łąka i łąka. a łąka łące nie równa. wiec jak z ha łąki zrobisz rocznie od 70 - 100 bel to jest super. Ala jak u mnie np. z ha rocznie zrobisz 30-40 bel to trochę trzeba tej łąki. wiec jest ciążo jednoznacznie określić ile potrzeba łąki. dlatego Karol12 napisz jaki masz łąki jaką wydajność roczną. itp. wtedy cokolwiek bedzie można dokładniej ci doradzić

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

właśnie niemam jak określić wydajność bo one są teraz nie obrabiane ,ponieważ teraz jeszcze gospodarzy wujek(już niedługo) a on te łąki podawał w dzierżawy.... ale jak ja się za to wezme to wtedy będzie dobrze ;)

Ale nie jest najgorsz wydajność z tego co widze co koszą dzierżawcy.....

A trawy są młode.... tylko jedną będe musiał zaorać i jeszcze raz zasiać bo jest ona strasznie stara i ta trawa z niej to tylko na siano :)

A więc tak dokładnie określić nie moge...

A to tez chyba zależy od tego jaka prasa i jak dobija tak?? i podobno słyszałem że jak sie robi siano to dużo składników pokarmowych odchodzi przez roztrząchanie kilkakrotne czy to prawda??

I jeszcze ostatnie pytanie czy da się karmić krowy tylko sianem, burakami i kiszonką z kukurydzy a i jeszcze zapomniałem o ospie z zboża?? Czy po takim posiłku krowa rasy Simentaler da dziennie około 10-20litrów mleka??

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Napewno jak dasz jej Pełnoporcjową pasze to da więcej. a z tym oraniem łąk to ostrożnie. bo jak masz nie odpowiednie podłoże i zaorasz to już może ci łżką nie urosnąć. Najpierw próbuj zrobić podsiew systemem bez orkowym. i zobacz jaki będzie efekt.

 

Pozdrawiam Blzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Aha to mówisz że lepiej nie orać tej łąki??

A pasze pełnoporcjonalne czyli jakie??

Sorry że takie głupie pytania niektóre zadaje ale jestem młodym rolnikiem (przyszłym)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wróce do poprzednich postów: ja mam w sumie 23 sztuki bydłą i zawsze sieje 2ha kukurydzy na kiszonke+ 3.5 ha łak na siano+ 15 ha zborza+ na jesien ziemiaki przebrane i zawsze mi wystarcza a nawet zostaje mi ok 3-4ton zborza i kilka rolek siana ale to dobrze bo po żniwach mieszam stare zborze z nowym zeby krowy sie przestawiły... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz otrzymywać duże plony z łąki to proponuje Ci zasiać rajgras włoski, przy sprzyjających warunkach daje tyle samo paszy co kukurydza. I wtedy zamiast kukurydzy możesz siać więcej zboża dla opasów karmionych intensywnie (jeśli będziesz prowadzić taką hodowlę)


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja tam krowie teraz daje w wiekszosci trawe,troche siana,buraki ku dojeniu obsypane szrotką i ma lajtowo ponad 20l na dzień,tyle tylko że ona jest teraz po wycieleniu.No a na te 10 szt to powinno ci starczyc te 5ha łaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

ja będe prowadził hodowle krów mlecznych.... tylko niektóre byczki zostawie na opas i słabsze jałoszki ;)

To mówicie zasiać włoski rajgras?? ma największy plon??

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Lepiej zasiej trawę sudańska czy jakoś tak. z tego jest podobną super efekt. i i wartości ma!!!

 

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Aha to ja pogadam z pobliskimi hodowcami bydła o gatunkach traw jakie sieje się w moich okolicach i wszystko będzie wiadomo ;)


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
chyba Sułtańska ;) jest jednoroczna niestety tylko ale 3 razy można skosić w ciągu roku i rośnie wysoka i masy z ha jest sporo... :( ale to zalezy wszystko od łąk...od ziemi tzn..

Sudańska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

U nas ponad 40 ha łąk na 30 sztuk bydła, w planie jest powiększenia stada jak i dokupienie łąk. ;)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
U nas ponad 40 ha łąk na 30 sztuk bydła, w planie jest powiększenia stada jak i dokupienie łąk. ;)

 

nie źle macie tych łąk jak na 30 sztuk bydła


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My na 40sztyk bydła mamy prawie 40ha łąk. W sumie starczyło by mniej. Ale jak więcej pada to potrafi nam 15ha zalać tak że nie da się nawet skosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja mam 7 ha lak i 70 sztuk bydla,tylko ze dostaja jeszcze slome jeczmienna i w zeszlym roku dokupowalem troche siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na 15 krów i około 10 -12 sztuk młodzieży 12 ha łąk, ale z 5 -8 ha kosze po ludziach, no ale same siano robie, właściwie to własne łąki by wystarczyły ale zawsze może się trafić kiepski rok lub susza i musze mieć zapas dobrego siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj