koks

Problemy z rewersem w mf 5425!

Polecane posty

koks    40

Kiedy dojeżdżam do końca pola z pługiem,chcę wycofać rewers blokuje się i nie mogę nic zrobić.Ciągnik rusza dopiero po 20 minutach czekania.Sytuacja powtarza się ok.co 30 minut.Olej w skrzyni na full. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Do wymiany jeden czujnik z kablem- koszt 300zł

 

Najlepiej jak w ciężkiej robocie robisz to nie wciskaj sprzęgła nożnego tylko używaj dźwigni rewersu ;) a nie będzie się to robić. Dziś 2 razy stałem bo przez nieuwagę pedał nadusiłem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

ostatnio w 5480 widziałem to samo co opisujesz ty:)koleś stanoł na łace i czekał z 40 min a potem ruszył normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wystarczy je**ąć w sprzęgło nożne i pójdzie od razu :) ja tam potraktowałem czujnik WD40 i działa już od 150 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki masz tam rewers elektrohydrauliczny czy mechaniczny??

bo mam ten sam problem w Mf6180 pokładam przełanczam rewersem do tyłu przełanczam ponownie do przodu i kontrolka od jazdy do tyłu mruga i piszczy

 

W czym problem jest pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

rewers jest elektro-hydrauliczny, a problemem jest czujnik dolnego położenia pedału sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaś w MF6180 że niemoge zmienić kierunku jazdy np.do przodu i jade cały czas do tyłu i bawienie się rewersem jak małe dziecko :P nic nie pomogło :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a czy podczas tego przymusowego postoju coś ci miga np. 1 ta od biegów głównych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

wystarczy je**ąć w sprzęgło nożne i pójdzie od razu :)

Niestety ta metoda u mnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Bogdan miga 1 na 4,lub 2 na 3.

 

A gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik?

Edytowano przez koks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

gdybyś jeszcze podał sekwencje jak miga :) ale na 95 % jest to czujnik dolnego położenia sprzęgła, który znajduje się przy pedale sprzęgła, odkręcasz osłonę mocno się powychylasz i zobaczysz czujnik z krótkim wystającym przyciskiem(mosiężny? koloru żółtego) z którego wychodzi kabelek zakończony wtyczką. Na pedale sprzęgła ssą 3 czujniki, ale tylko jeden pasuje do opisu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Witam, mam podobny problem tylko z 6260. Od czasu do czasu po nacisnieciu sprzegła, zmianie biegu, ciagnik nie che ruszyc do przodu i do tylu:( miga kontrolka od kierunku jazdy i kontrolka od Autotronic, nieststy nie zmam (nie pamietam) frekwencji. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy. Dzwoniłem do serwisu i tam tez mi powiedzieli, ze czujnik polozenia sprzegla do wymiany, tylko kod wyswietlany przez Autotronik sygalizuje ktory to czujnik :)Pytanie do @lowrider czy po wymianie czujnikja wszystko wrocilo do normy? i czy trzeba bylo kalibrowac sprzegło? @bogdan posiadasz moze kody bledow do skrzyni Dynashift?

 

@lowrider czy czujnik wymieniales sam czy moze serwis?

Edytowano przez michalmat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czujnik można próbować wymienić samemu... dostęp kiepski, ale jak się człowiek postara, to się powinno dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

czujnika jeszcze nie wymieniałem, po prostu nie używam pedału sprzęgła podczas pracy i nie mam problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

To samo powiedziłem tacie, tez sie zasmial :)) A w moim przypadku jest to niemozliwe to jest to nasz pierwszy ciagnik z rewersem elekrto-hydr wiec tacie noga odruchowo idzie na sprzeglo. Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

LowRider dzięki za radę.Wczoraj podczas orki nie naciskałem sprzęgła i wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Czy u ciebie problem wrócił czy wymieniasz na przyszłość dla pewności bOgdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

problem wrócił... dało się go zlikwidować kopniakiem, ale w końcu się zblokował tak, że przestało działać sprzęgło nożne :) Czujnik wymieniłem (opuścili cenę na 350zł) trochę było zabawy , ale się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil103    1

Panowie dobrze że poruszyliście ten temat mam ten sam problem w 6270 5000mth też jak nie używam nożnego wszystko działa jak powinno próbowałem coś rozebrać samemu ale jak zdjąłem obudowę to(Kinder niespodzianka) chociarz nie ma się co dziwić i tak jak opisywaliście taki otóż czujnik tam się znajdował na samej górze spróbuję go wyczyścić a jak nie da rady to się obejdzie bez tego z tatą mamy już ten rewers wytrenowany chociaż czasami szarpie jak się chce lekko ruszyć,jutro spróbuję coś z tym zrobić bo dziś nie bardzo jak coś zadziała to napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj