Zaloguj się, aby obserwować  
piotr6340

Claas AXOS 340 , Case CS PRO 105 czy MF 5445

Polecane posty

piotr6340    0

witam

 

Doradźcie który z nich będzie lepszy i którego będzie sie lepiej opłacało kupić Claas AXOS 340 , Case CS PRO 105 , MF 5445 czy może Case JXU 105 wszystkie ciągniki były by w full opcji tylko bez przedniego tuz i wom

mam 30ha, ciągnik miał by pracować z pługiem zagonowym (4x40), prasa rulującą, , agregat 3m uprawowo-siewny z ładowaczem czołowym i w transporcie

jeśli wiecie za ile można wytargować kupić dany model również piszcie


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Mf najwięcej spala w transporcie najmniej na womie przynajmniej tak wynikało z testów przemawia za nim skrzynia masa własna bogate wyposażenie standardowe ścięta maska idealny do ładowacza i komfort chyba najlepszy z tych trzech ,ale części będą drogie ma wrażliwy układ paliwowy . Case spalanie w normie raczej w każdej pracy mało awaryjny przynajmniej w moich stronach części będą tańsze od MF. Claas no cóż mało znana marka w Polsce według mnie nie jest ona jeszcze sprawdzona a więc ryzyko z tego co mi wiadomo w Niemczech nie chwalą sobie zbytni tej marki cena też jest dość wysoko. Ja bym na twoim miejscu wziął pod uwagę jeszcze stayera i JD 6230,ale i tak wybór należy do ciebie weś sobie porównaj dane tych ciągników i ewentualnie się nimi przejedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

MOżecie coś więcej opisać o Case CS pro? Bo jestem bardzo nim zainteresowany i chciałbym dowiedzieć od rolników opinie na temat tego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Witam. ja bym wybrał Case, ale JX lub JXU,w CS PRO elektroniki jest do przesady aż, jeszcze tylko brakuje el szyb i lusterek, bo reszta już wszystko elektroniczne.A poza tym np CS PRO95 ma gorsze osiągi niż jx95, jeśli chodzi o silnik. kolejnym minusem jest to że w CS PRO wszystkie modele robią na tym samym silniku (4.4l) tylko jest mniej lub bardziej wyżyłowany, w zależności od mocy, z tego samego silnika 85 i 101KM, to trochę nie bardzo moim zdaniem, zawłaszcza w tym większym przedziale mocy. Jeśli macie jakieś pytania co do CS lub JX to posiadam trochę danych i opisów. PZDR;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

"elektroniczne: powiadasz? A coz takiego więcej "elektronicznego" masz w tym CS PRO niż np w JXU? JX nie ma co porównywać, bo to taka typowa mechaniczna popierdółka ze zwykłym mechanicznym rewersem i sprzęgłem, które intensywnie użytkowane szybko siada, ze skrzynia bez półbiegów MHR :P Nie daj boże jak by Cie kolego wpuścili do jakiegoś Maxxuma, to byś dopiero się przeraził, tyle guziczków, przełączników, monitorków :lol:

A poza tym CS Pro ma inny silnik niż JX i JXU

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Kolego JX mechaniczny? chyba kiedyś :D w CS wszystko jest elektroniczne. Tak poza tym jeździłem sąsiada maxxum'em i jakoś się nie przeraziłem, w przeciwieństwie do sąsiada jak mu parę tych guzików padło bo trochę kurzu się dostało do kabiny i usłyszał cenę za naprawę :P inny silnik, ale pompa Bosch'a ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tak a sasiadowi w JX skrzynia padła po 2tys godz w turze i z serwisu mu powiedzieli że i tak długo wytrzymał bo taki ciagnik nie jest do tura :D koszt naprawy 11tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kolego JX mechaniczny? chyba kiedyś :D w CS wszystko jest elektroniczne. Tak poza tym jeździłem sąsiada maxxum'em i jakoś się nie przeraziłem, w przeciwieństwie do sąsiada jak mu parę tych guzików padło bo trochę kurzu się dostało do kabiny i usłyszał cenę za naprawę :P inny silnik, ale pompa Bosch'a ta sama.

A co w JX nie jest mechaniczne? No może załączania elektrohydraulicznego napędu przedniego, oczywiście w opcji :P

No tak biadolisz nas tym CS Pro, a Maxxum ma jeszcze bardziej rozbudowaną "elektronikę"

Jeśli pompa Bosch jest ta sama to podaj jej typ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

A ile teraz kosztuje Case CS pro 95? lub 85? Z czego tam jest silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

A co powiecie o Axosie 320 czy 310 bo jak ktoś mówi ze mało popularny albo ze sie psują to mnie nie przekonuje ale jednak marka jest i ma swoje standardy bo bardzo mnie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Się psuły, teraz już poprawili usterkę silnika i się nie psują. Zaleta Axosa jest jego niski "wzrost" ;) oraz Claasowski czyli dobre wykonanie. Jest on alternatywą dla Case JXU, NH T5 oraz Agrofarma GS

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Kolego ja nie miałem na myśli typu pompy tylko markę. Poza tym w JX jest elektrohydrauliczny rewers, załączanie blokady, przedniego napędu, mokre sprzęgło, i jak chcesz to półbiegi w guziku na dźwigni, no i większy silnik niż w CS, zarazem mniej wyżyłowany co wpływa na trwałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

odwracasz kota ogonem i tyle :P Piszesz że silniki takie same, a jak się okazuje są zupełnie inne.

Czy aby na pewno w serii TD jest dostępna skrzynia Dual Command i mokre sprzęgło? A taki w ogóle jak można porównywać takie coś jak TD to CS Pro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

koledze sie chyba modele JX z JXU pomylily, posiadanie katalogow to nie wszystko, trzeba jeszcze umiec z nich korzystac:) troche kurzu i guziczki sie popsuly... tyaa a swistak siedzi i zawija je w te sreberka, co ma kurz do tych guzikow, skoro one sa hermetyczne?

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

silnik w JX jest delikatnie większy, w JX skrzynia taka nie jest dostępna, ale mokre sprzęgło owszem.

 

kolego slawny powiedz mi jaka jest różnica między JX a JXU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

uzasadnij to Kolego, oprócz tego że w JXU jest dostępna skrzynia 24x24 Powershuttle, no i w JX są zwolnice.

Hermetyczne są, wiem o tym, ale nie czyni to z nich niezniszczalnych, chociaż może dlatego że sąsiad raczej się z nimi delikatniej nie obchodził.

Edytowano przez marcus93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

aha czyli np zetor 16245 i jd 6920 to juz zupelnie to samo bo ani jeden ani drugi nie ma zwolnic, tak?

a tak na serio to, inne silniki, skrzynie, sprzegla, kabiny, i co wynika z tych roznic masa innych pier**l wazniejszych lub mniej waznych. a jeszcze bardziej na serio to sam sie sobie dziwie ze dyskutuje na taki temat...

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Kolego nie porównuj zetora do JD....... nie zrozumiałeś tego co napisałem. po czym wnioskujesz że inny silnik? kabina z wyglądu inna, ale w jednej i w drugiej za dużo miejsca nie ma... gdy prosiłem żebyś podał różnice, to nie mówiłem że ich nie ma, tylko ze jest ich niewiele, i nie są takie jak w JXU i CS PRO, bo to dwa inne ciągniki. Uważam że JXU to troche zmodyfikowane JX, myślę że Case nie wywalał by kasy na robienie zupełnie innego ciągnika, pod prawie tą samą nazwą.

Edytowano przez marcus93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jeśli w JX nie jest dostępna skrzynia będąca odpowiednikiem DC to jakim cudem są tam biegi w przyciskach?

Nie miały lekko przyciski? Młotkiem w nie napierdzielał? Śrubokrętem w nich dłubał? Ściemniasz i kręcisz kolego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Uważam że JXU to troche zmodyfikowane JX, myślę że Case nie wywalał by kasy na robienie zupełnie innego ciągnika, pod prawie tą samą nazwą."-a co one u kurki nędzy mają że sobą wspólnego oprócz logo ?

Mercedes S I SL też mają podobną nazwę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

Panowie czy my tu o samochodach rozmawiamy? chodziło mi o przełożenie ''żółw- zając''.Nie wiem co z nimi robił, wiem że z serwisu mu powiedzieli że jakieś ochronne membranki gumowe były uszkodzone. wiem że ludzie myślą że JX to taki prostak(mechanik), a że jak JXU to już ah i uh, nie wiadomo co. i to we Włoszech robione i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj