Zaloguj się, aby obserwować  
schaffer

skarmianie ziemniaków

Polecane posty

schaffer    0

Sadzę dużo ziemniaków , jadalne sprzedaję , z reszty odbieram sadzeniaki. Zostają mi drobne i inne np. zakaleczone czy pogryzione. Skarmiam je bydłem . Problem tkwi w tym czym je kroić , czy ktoś ma jakiś sposób , jakąś maszynę może , bo krojenie nożem to strasznie ciężka robota. Gotowanie ziemniaków też odpada ze względu na brak czasu. Proszę o pomoc! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

ja mam zrobiony taki przyrząd, ze wysypuje ziemniaki cienko na betonie czy innej twardej powierzchni i mam coś takiego jakby hake do hakania ogródka oprawiona na sztorc na kiju tak ze haka tworzy jakgdyby ostrze i stojac uderzam z goty w ziemniaki i je przecinam, ale robie tak tylko dla mlodzieży starsze sztuki z małymi kartofelkami swietnie sobie radzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

A gdyby młynek przerobił? Noże by cięły tylko trzeba założyć rzadsze sito bo na zbożowym sicie to papka by wychodziła.


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrath    0

u mnie w gospodarstwie są taki maszyny do rozdrabniania ziemniaków i buraków trudno to dokładnie opisać jak to działa ale jeśli jesteście zainteresowani to mogę fotki zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek998    6

możesz też zbić korytko i szpadlem je przekrajać:blink: my tak kiedyś robiliśmy z burakami jak więcej ich sadziliśmy. może to nie za ciekawy ale zawsze szybciej to pójdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Kiedyś @krone125 miał takie coś zrobione przez znajomego z pobliskiej wsi chyba i to było na 4 nogach, na górze kosz do nasypywania, w środku 1 czy 2 talerze z wypustami które kroiły ziemniaki a na dole dziura przez którą leciało to do wiaderka a to wszystko napędzane korbą. Super sprzęt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

jedź na jakiś skup złomu tam często stoją jakieś maszyny do cięcia ziemniaków. Ja miałem taką to sprzedałem na złom :D


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

Ja miałem kiedyś coś takiego co napisął @danielhaker . A teraz mam zbitą skrzynię i ciopie szpadlem ziemniaki, jabłka, buraki. Potem to wybieram na taczke łopatą i daje krowom. Trzeba na to poświęcić jakieś 10-15 minut.

Edytowano przez pawel97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schaffer    0

Dzięki za zainteresowanie tematem. Sąsiad mój ma coś podobnego , nazywa się chyba BARTOSZ . Ale im ziemniaków nie potnie za dobrze , buraki to ładnie tnie a ziemniaki przelatują całe , a mi chodzi o drobne pokrojenie bo daję dla młodzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Gdyby ktoś z łódzkiego był zainteresowany kupnem ziemniaków paszowych to zapraszam na priv, bo mam kilka ton do sprzedania


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja u siebie mam też odpadowe ziemniaki to mam Bartosza przerobionego z napędu ręcznego na elektryczny, ziemniaki, marchew super pokroi także nie ma obawy przed wzdęciem czy zakrztuszeniem ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

My używaliśmy buraczarki JEMIOŁ. Dobrze tnie buraki pastewne jak i cukrowe, a co do ziemniaków to nieraz przelatują całe jak są za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Kolego Mati10 ja tez mam rozdrabniacz "jemioł" musisz ja sobie dobrze wyregulowac, u mnie na plasterki tnie:)polecam maszynke. Czesci jak narazie sa dostepne.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

KamilK199 Cieła ładnie buraki, bo duże były. Buraczarkę by musiał tata podspawać, ale nie ma już buraków (tyle co dla królików, ale w całości dostają) i kartofli na razie też nie, na jesieni dostawały, ale w całości. Może na wiosnę będą dostawać ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

U nas kiedyś dostawały wywar i nic im nie było :)

Edytowano przez Mati10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Ja mam rozdrabniacz JEMIOŁ, już remontowany nieraz, praktycznie wszystkie blachy wymienione, cały będen nowy, jedynie co to rama i silnik orginały, nie mam już buraków ale co roku sieka wszystkie odpadowe z ziemniaków a nieraz jest tego 5 hektarów a w tym roku tnie za koleją wszystkie ziemniaki około 250kg dziennie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajo    1

PANY :D sprawa tego typu. skończyła mi się marchew i chce ją zastąpić ziemniakami. marchew w ilości 2kg x 2razy dziennie dostawały razem z śruta(jęczmień+owies+żyto) i ziemniaki chce dalej dawać z śrutą.

moje pytanie ile kg/szt??????? :unsure: . byczki są w wadze od 150 do 350 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj