Gość

Ciagnik na 45 ha [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MFzetor    0

Obecnie obrabiam to MF 3080 i ursus c-360. Dlaczego bez sensu? Po prostu pytam się jakie byście mi doradzili. Ja myślałem właśnie, że doradzicie mi jakiś jeden, albo 2 ze 100km. A że od razu wyskoczyliście z z jakimś dużym JOHN DEERE.

 

Raz ładowałem wiaderkiem do rozsiewacza. A tak to znajomy przyjeżdża ładować, ale niestety on likwiduje gospodarstwo, więc muszę ja kupić coś do ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Odpowiedz na pytanie, mianowicie czy Ty masz gospodarstwo czy Twój tata? Założyłeś taki temat podobny do setek innych z serii: co polecacie na x hektarów gdzie co drugi założył jakiś dzieciak po to tylko żeby założyć i zabłyszczeć na forum. Masz w ogóle pieniądze na taki sprzęt czy poprostu przed tematem zapomniałeś dodać jakie ciągniki ciągniki poleciliście by mi gdybym był dorosły i wygrał w lotto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

U nas na takiej powierzchi pracuje 3-4 a nawet 5 traktorów o mocy od 30-45 do ponad 150 KM (ciężkie ziemie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Witam załó.ż tura do MF i wiksa kup sobie NH TS100 i wszystko gra i trąbi

:D

 

Pozdrawiam BASIOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

To gospodarstwo prowadzimy wspólnie z bratem o 2 lata młodszym. Nie jestem dzieciakiem, który chce zabłyszczeć na forum. Fundusze na te traktory posiadamy. Do MFa wolałbym nie zakładać tura, ponieważ jest on już zbyt awaryjny. Wolę go sprzedać. Teraz mowa jest o 2 traktorach. Do big bag-bagów wybiorę ładowacz BYK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

No to gitara bo gówniarzy i pseudo rolników tu jest ogromna większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

... A mojej baby chłop ma ciapka na 80 ha.;)

 

Czyli okresl ile koni ma miec glowny ile pomocniczy


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

Myślę, że główny 100-120km, a pomocniczy 80-100km. Pomocniczy do 150000zł, z główny do 200000 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeszcze powiedz mi skad dysponujesz taka gotówka ? Wygrales w totolotka czy piszesz list do Mikołaja ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ja w życiu nie zadłużał bym sie na ciągniki, to dla mnie porażka, skoro MF Ci nie pasi to sprzedaj go i kup jeden dobry ciągnik do 120 KM i nie pchaj sie w kredyty jeśli nie musisz!


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

Dlaczego? MF bym chętnie zostawił, ale jest zbyt awaryjny. Jeśli tak nie polecacie kredytu, to myślę, że na razie kupię jeden, a drugi jak znów zaoszczędzę. W razie coś, to sąsiad mi pomoże Zetorem proximą, a ja mu odrobię w czymś innym. Wiec jaki polecacie? Taki do 220000 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

No skoro tak odradzacie kredyt, to myślę, że jestem w stanie na razie obrobić się jednym, więc na razie jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeśli jestes w stanie splacic kredyt to bierz. Meczy mnie jeden fakt, w ile lat zaoszczedziles 220tys zl? Masz taka wielka skarbonke czy co, bo ja tez bym tak chciał :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

A mnie cały temat nie pasi.......angry.gif

I wydaje mi się ,że nasz kolega forumowicz pofrunął za daleko z wyobraźnią.......

aha i jeszcze jedno dlaczego nie chcesz fendta cena żeczywiście ale wygład? brak mi słów posty dzieciaków właśnie tak wyglądają.

 

niech ktoś zamknie ten temat!!!

na początku tematu mówiłeś ,że bierzesz 2 ciągniki kombajn agregat us ty to zamierzasz spłacić w lotto nie wygraszlaugh.gif.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Dzięki Bogu ktoś podobnie myśli! Post dzieciaka albo nastolatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

W profilu, obok opcji "Kobieta/Mężczyzna" powinno być do wyboru "Dziewczynka/Chłopiec". Ewentualnie "Dziecko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Po wypowiedziach osoby , ktora zalozyla ten temat...stwierdzilem ,ze ma hmmm... 12 - 15 lat. Moim zdaniem temat powinien byc zamkniety po przeczytaniu pierwszego postu!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Tak to jest, kiedy dzieciak chce zaistnieć gdzieś, napisze naopowiada bajek o zaoszczędzeniu kilkuset tysięcy złotych i o jego niewiadomo jakiej gospodarce, po galerii a raczej jej pustce widać że to postać w pełni fikcyjna, więc nie brońmy ludziom marzyć;)

@andrzej2257-on sie nie obraził, tylko poszedł pewnie do szkoły i ma szlaban na kompa, albo układa nową bajkę, oby więcej tak ciekawych tematów;) @Indiana jak zwykle musiałeś błysnąć xP do Jacka z propozycją sie zgłoś xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj