SUZI

Cebula

Polecane posty

mirro    5246
7 godzin temu, porosdawid000 napisał:

waść sadzi 6 rzędów w rozstawie 140cm? 😂😂😂 pierwsze słyszę że tak gęsto się dymkę sadzi, tak z ciekawości ile ton na ha sądzisz tej dymki po 8zl za kg jak to teraz kosztuje mniej więcej 😂😂😂

Sadzę dymkę na obieranie i mrożenie.  6 rzędów w rozstawie 150 cm. Dlatego pytam jak poradzić sobie z tym przy 3 rzędowej sadzarce. Pytanie było ściśle techniczne, ponieważ interesuje mnie temat maszyn tej firmy. Cena dymki to sprawa wtórna, ponieważ muszę ją kupić tak samo jak pozostałe nasiona. Ważne by nie kupić zawirusowanych po 3PLN.😂

driver24    689
Dnia 13.02.2023 o 07:23, Mateusz1q napisał:

Prawda to że z cebuli 100 tys z hektara? Jakie są koszty? Ktoś mógłby powiedzieć na co uważać, usługę siewu bym miał 

Nie patrz i nie słuchaj historii ile było w tym roku z ha cebuli, bo to już jest historia. Przyszły sezon będzie pewnie zupełnie inny. 

A na co uważać, według mnie uprawa cebuli jest jedną z trudniejszych upraw, szczególnie z siewu wiosennego. Bez możliwości nawadniania szkoda w ogóle zabierać się za te uprawę. Zostawić pole i zasiac to jest najmniejszy problem. Ale jak już masz nasiona to próbuj. 

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek1296    1456

Niech próbuje, zobaczy jak to fajnie komuś  liczyć pieniądze.

• Like 5

driver24    689

Ci co uprawiają od lat jakoś specjalnie nie zwiekszaja areału uprawy. Dziwne, zdaniem skoczków jak taki interes. Każdy niech się sam przekona. 

luteks77    8

Witam,gdzie mogę kupić  zdrową cebulę dymkę( jakiś sprawdzony sklep internetowy)jaką odmianę polecacie na przechowywanie.

marek1977    1197

Cebula w łusce dochodzi do 3zł.W tym roku za plon z ha można kupić Hektar ziemi.

ENDRIUROL    37

jakie ceny luski na przyszly tydzien? a jakie macie propozycje na obrana zolta?

Andpol    934

W Biedrze płaciłem 4,5zł za kilogram bez promocji takich cen jeszcze nie było.

jacek1296    1456

Mało kto handluje łuską w ilościach tonowych. Tylko tiry. Co innego obrana.

Kobi    8

jak się tak wszyscy na cebulę rzucą to jesienią będzie za free

Kirovets    0

jak przechowujecie cebule?  jakich parametrach polecacie wentylatory (może dmuchawa) ja mam adaptowany garaż 8 na 11 metrów i robię jeden kanał wentylacyjny z desek (najtaniej mi wyszło) w przyszłości zamierzam zrobić izolacje z pianki politylowej a na razie słoma 

jackowski11    3
Napisano (edytowany)

Pytanie do praktyków

Czy zastosowanie glifosatu przed ruszeniem gleby, przykładowo jakieś 1,5-2 tyg. przed siewem moze wpłynać negatywnie na pozniejsze wschody cebuli?

Obecnie aż zielono od jednoliściennych, uprawa przedsiewna co prawda część zniszczy ale chciałbym sie tego co juz skiełkowało pozbyc

Edytowano przez jackowski11

Zetor10    1

Mam pytanie czy wiosenna orka nie będzie szkodzić pod sadzenie dymki. 

mysza103    1835
Dnia 27.02.2023 o 20:18, jackowski11 napisał:

Pytanie do praktyków

Czy zastosowanie glifosatu przed ruszeniem gleby, przykładowo jakieś 1,5-2 tyg. przed siewem moze wpłynać negatywnie na pozniejsze wschody cebuli?

Obecnie aż zielono od jednoliściennych, uprawa przedsiewna co prawda część zniszczy ale chciałbym sie tego co juz skiełkowało pozbyc

Nic się nie będzie dziać , u nas jest praktykowane że pryska się  zaraz przed wschodami jakieś 2 dni , czy to w uprawie cebuli , pietruszki , czy marchwi  , i nic się nie dzieje 

jackowski11    3
Dnia 5.03.2023 o 14:02, mysza103 napisał:

Nic się nie będzie dziać , u nas jest praktykowane że pryska się  zaraz przed wschodami jakieś 2 dni , czy to w uprawie cebuli , pietruszki , czy marchwi  , i nic się nie dzieje 

A dodajesz cos jeszcze do glifosatu z doglebowych?

mysza103    1835

Nie , przed samymi wschodami tylko sam glifosat , doglebówki idą normalnie po siewie do 3 dni 

driver24    689

Glifosatu wystarczy mała dawka bo chwasty małe. Z tym opryski em trzeba uważać, bo glifosat jest dość wredny. Były już plantacje gdzie spalone były siewki, plantacja praktycznie zniszczona, a w momencie oprysku rosliny nie były na wierzchu. 

jackowski11    3
9 godzin temu, driver24 napisał:

Glifosatu wystarczy mała dawka bo chwasty małe. Z tym opryski em trzeba uważać, bo glifosat jest dość wredny. Były już plantacje gdzie spalone były siewki, plantacja praktycznie zniszczona, a w momencie oprysku rosliny nie były na wierzchu. 

Zastanawiam sie ponieważ Glifosat jet środkiem nalistnym, zastosowanie go na gołą ziemie, następnie uprawa przedsiewna i siew np 1,5 tyg po glifo nie powinien wpłynąć na przyszłe siewki cebuli?

Plagrafi    22

Człowieku, jak masz takie dylematy to daj spokój z uprawianiem cebuli, wątpię, żeby miało to sens.

farmerss34    189

niech jedzie glifosatem z tydzień przed siewem 3L/ha i najlepiej jeszcze poprawka po trzech tygodniach w podobnej dawce

• Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
    • Przez Lowca131
      Sprzedam nasiona cebuli więcej informacji pod nr 606 971 792.
    • Przez adamek1113
      Witam
      Chciał bym posiadzić pare arów cebuli zimowej z dymki Senshyu yellow lub Shakespeare. Jaką z tych odmian polecacie i w jaki sposób wykonać sadzenie tj. na jaką głębokość posadzić i w jakich odstępach o raz kiedy. Chyba że już za późno. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj