SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Zbyszko    695

Znacie może jakiś herbicyd, który zwalczy koper w cebuli?

 starane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

Panowie co poradzicie na rumianek i przytulie czepna ? na przytulie jest starane A na rumianek lontrel tylko w jakich dawkach i czy mogę je zmieszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

U mnie tez bylo, przeszliśmy i żeśmy wyrwali..chyba ze jest dużo. Wyrwalen to bo tylko to bylobi stomp poszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cebula ma już ze 3 liście to pryśnij goalem 0.25 l/h i po około 10 dniach popraw.

Z ciekawości jeszcze zapytam jak duża jest ta komosa?

Edytowano przez GarbatyRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

tak z 5cm ale dużo liści męczyłem ją goalem 0,05 +olejan to ją trzymało w piątek poszedł goal 0,25 bez olejanu i nic się nie dzieje może dlatego że straszna susza była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogyy    0

Panowie i Panie potrzebuję coś konkretnego na Żółtlica drobnokwiatowa bo już nie wiem co robić :D

@e2visionamd ja już wciornastka kilka dni temu pryskałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryff3    0

Panowie i Panie potrzebuję coś konkretnego na Żółtlica drobnokwiatowa bo już nie wiem co robić :D

Lontrel 300 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

warto pryskać 6 godzin przed opadem 10l/m2 dolistne s. magnezu , cynk , mangan , molibden , wieloskładnik ? czy zmyje deszcz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogyy    0

Kolego gryff3 a w jakiej dawce polecasz ? Badyl takiej średniej wielkości ale osłabiony bovpryskane było małymi dawkami 2x goal i 1xgoal +lontrel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryff3    0

Kolego gryff3 a w jakiej dawce polecasz ? Badyl takiej średniej wielkości ale osłabiony bovpryskane było małymi dawkami 2x goal i 1xgoal +lontrel

Wydaje mi się, że 0,15 l - 0,2 l lontrela powinno wystarczyć, chociaż cebula jak jest dobrze wyrośnięta to pewnie też odczuje takie dawki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie sprawdzone metody zwalczania wciornastka ? u mnie w przeciągu 10 dni 3 zabiegi (każdy inna substancja ) i dalej siedzi! zabiegi oczywiście po lustracji że jest widoczny na roślinie . Kolega doradza mi MOVENTO, żeby w nocy spróbować pryskać jak pokaże się na roślinach. Nigdy nie stosowałem Bi 58 może on go zwalczy?

A jak jest u was?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJa    0

Koledzy znalazłem na szczypiorze w cebuli siewce białe muszki około 2 mm (całkowicie białe jak śnieg) co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warzywka    1

Koledzy znalazłem na szczypiorze w cebuli siewce białe muszki około 2 mm (całkowicie białe jak śnieg) co to może być?

 

Jeżeli białe to może mączlik warzywny lub szklarniowy??? Cebuli nie zjada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrJa    0

Dzięki kolego Warzywka,

Jesteś lepszy niż "wujek google", walczyć z mączlikiem czy nie ma takiej potrzeby?

Podobno Proteus 110 OD i Movento 100 SC dadzą sobie z nim radę tylko czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

ja wczoraj pryskałem na wciornastka bo jest go mnogo na polu praktycznie na każdej roślinie po kilka sztuk. wczoraj opryskałem dziś zajeżdżam na pole a wciornastki takie żywe i aktywne jakby ich wogóle ten oprysk nie ruszył.. pryskałem bi 58, pewnie z kilka dni pojadę jeszcze raz jesli problem nie minie jakiś dobry środek polecilibyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielson21    1

szukam jakieś osoby która pryzmowała cebule, głownie chodzi mi o pomoc z podłogą wentylowaną, jakie rozwiązania stosuje i jak sobie radzi cebula z przechowywaniem na pryźmie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

najszybszy sposób zrobienia wentylacji pod cebule to kilka cegieł w dwóch rzędach na tym jakiś ceownik lub łata drewniana. I taśma odsiewająca od anny lub jakiegoś innego kombajnu ziemniaczanego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Ano palety ... jak sypiesz taśmą to dwie do siebie pod kątem a jak z z przyczepy to płasko jedna za drugą środkiem tylko boki trzeba zabezpieczyć żeby cebula nie zasypywała kanału np. poświęcając paletę na deseczki potem dmuchawa i rozwiązanie proste a tanie sprawdza się równie dobrze jak wymyślne kanały . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj