SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Plagrafi    23

moja jest slaba (tylko wczesna ladna) podlewana ile sie dalo .. jak zwalczylem wciornastka to potem sie znowu wpierdzielil a pryskane na robaka w tym roku jak nigdy...

 

nie mam obcinarki w przyszlym roku dopiero planuje kupic, jak by to sciac?

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Kiedyś pamiętam ludzie orkanami ścinali, ale to raczej jak zielsko duże urosło nie wiem jak szczypior to zetnie. Nigdy tego  nie robiłem osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

mysle ze orkan bedzie wyrywal a ustawienie go jest troche nie realne raz po cebuli raz 10 cm od ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerluki    0

co powiecie żeby pokropić cebulę reglone bo mam miejscami zarośniętą a w późnej stoi jeszcze szczypior.

W sklepie w którym kupuje środki powiedziano mi żeby dać 3 l na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

"Uwagi:

1. Środka nie stosować do desykacji cebuli nasiennej.

2. Stosując środek do podsuszania roślin, do cieczy użytkowej dodać środek zwilżający. Zwilżacza nie dodawać w przypadku niszczenia naci ziemniaczanej i desykacji grochu."

 

Jak tam z cena Panowie? Slyszalem ze sie cos ruszylo i ze za obieana placa po 1,25 ktos cos o tym wie? Cos musi byc na rzeczy bo bylo 2 i dawali po 50 gr

zastanawiam sie tylko czy cena nie spadnie jak ten drob ludziska zaczna zbywac

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie mam pytanie dt. techniki zbioru cebuli i jej wpływ na przechowywanie.

Czy zebraną dobrze zaschniętą cebule składujecie od razu np. do skrzyniopalet, ns. to miejsca przechowywania i dopiero przed sprzedazą poddajecie ewentualnemu czyszczeniu z łuski, szczypioru  maszynowo i obcince , czy odwrotnie tzn, zaraz po zbioze na maszyne tzw. obcinarke i dopiero na miejsce przechowywania (suszarnia, skrzynipalety) itp?

 

Cebula po maszynie typu obinarka jest oczyszczona z łyski, bez zbednego zaschnietego szczypioru, powinna miec lepsze oddychanie i tym samym właściwości do lezakowania czy to pryzma czy skrzyniopalety, ale dochodzi jej dodatkowe mechaniczne obicie itp. w postaci maszynowania + taśmociąg do miejsce leżakowania?

Jak  to wygląda u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

U mnie luzem z pola po 50 gr. Netto 

Sortowana w big-bag'ach od 6cm 75gr. 4-6cm 65gr. Tak twierdził wczoraj kolega, który właśnie sprzedaje.

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy miał ktoś z was doświadczenie w siewie cebuli po zastosowaniu rok wczesniej herbicydu Lancet?

Wg. zalecen producenta, uprawy typu cebula nie należy wysiewać wczesniej niz 9-13 mies. po, wiec tak naprawde odpada uprawa cebuli w roku nastepnym stosowania Lancetu.

A co pokazuje praktyka ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a wiesz u kogo tyle płaca dokładie ? i czy to zaufana osoba


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

Czy miał ktoś z was doświadczenie w siewie cebuli po zastosowaniu rok wczesniej herbicydu Lancet?

Wg. zalecen producenta, uprawy typu cebula nie należy wysiewać wczesniej niz 9-13 mies. po, wiec tak naprawde odpada uprawa cebuli w roku nastepnym stosowania Lancetu.

A co pokazuje praktyka ....?

mam cebule po Lancecie i jest  ładna (deszczowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj