SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Gość   
Gość

zależy od plantacji o dziwo późne cebule lepsze niż wczesne a powino być na odwrót, niektóre już siadają a jak nie na tej temp momentalnie bieleją, ogólnie rzadko można spotkać ładną cebulę ale takowe są, ci co mają zieloną jeszcze ją dożywiają jak mogą. U mnie sama dymka to ta porosła bardzo ładnie kalibraż wyrównany i cebule zdrowe, spokojnie poleży do marca w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

zależy od plantacji o dziwo późne cebule lepsze niż wczesne a powino być na odwrót, niektóre już siadają a jak nie na tej temp momentalnie bieleją, ogólnie rzadko można spotkać ładną cebulę ale takowe są, ci co mają zieloną jeszcze ją dożywiają jak mogą. U mnie sama dymka to ta porosła bardzo ładnie kalibraż wyrównany i cebule zdrowe, spokojnie poleży do marca w tym roku

 

przechowujesz dymke do marca? co to ma za sens? kiedy zbierana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

U mnie w okolicy są słabe cebule i zasychają na stojąco, będzie drobnica, ja u siebie liczę na plon 5-10 t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

plagrafi ma to taki sens że koszt materiału siewnego taki sam a urosła piękna w tym roku, nie ma drobiu i kaliber w sam raz około 40 ton z ha będzie, jak bym zasiał siewkę nie wiem czy by było z 5 ton, niestety plantacja nie podlewana, od kilku lat tak robię i trzyma się elegancko w skrzyniach. narazie na asach leży w tym tyg planuje zbierać do dkrzyń i pod wiatę i niech leży sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

a tak z ciekawości, jakie ceny w tym roku teraz i jakie prognozy na resztę sezonu?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Kto z Was sieje cebulę ozimą i w jakim terminie jaka odmiana i gęstość siewu?

Ja na Kujawach planuje siew około 17 sierpnia. Odmiana Senshyu Yellow gęstość siewu to 3 jednostki na 1ha.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23
zetorlublin7341

to kiedy ty ja sadziles ze dopiero zbierasz? znajomy mial 10ha to juz miesiac temu sprzedana wyszla mu po 60 groszy (dawal na usuge obierania)

 

plon 5-10 ton to nie pokryje kosztow... , ja co prawda podlewam ale bede mial 50-70 ton i ubolewam ze tak slabo jedynie wczesna odmiana calkiem niezle kolo 80t ale to musze sprzedac z pola a ceny nie ma

 

lukasx21

35gr teraz

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plagrafi siew koniec marca, a zbiór teraz, czekam aż doschnie i nie sprzedaje bo w zimie będzie droższa, Rybitwy 80gr za kilo teraz ale cebule słabe, wypchną dymki zaczną siewki a te słabe.   Sadzę dymke poniewarz łatwiej poradzić sobie z chwastem, a swoim siewnikiem usieję tak że mam plon ok, nie mam nawadniania i trzeba sobie radzić jak się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i oddać za darmo, to wole mniej się narobić mniej obsadzić a mieć więcej taka prawda, po za tym w tym roku w zimie cebula będzie miała cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

W Polsce juz niedostępny, chyba że prywatny import.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Nie tylko w Polsce warunki pogodowe działają niekorzystnie na uprawy warzyw. Problemy są też na Ukrainie, choć nie zawsze to susza jest winna.

 

Duże kłopoty pogoda sprawiła ukraińskim producentom cebuli. Bardzo źle jest na południu Ukrainy - w rejonie kachowskim, w obwodzie chersońskim. Tam zlokalizowana jest znacząca część upraw cebuli w tym kraju. I uprawy te znalazły się w ogromnym zagrożeniu, które będzie mocno rzutowało na poziom tegorocznych zbiorów cebuli w skali całego kraju.

Winna jest pogoda, ale nie susza jak w przypadku Polski. Na południu Ukrainy zawiniły zbyt obfite opady deszczu, które doprowadziły do wystąpienia nadmiaru wilgoci w glebie (miejscami dochodziło do podtopień upraw). W rezultacie tamtejsze uprawy zostały ciężko porażone chorobami bakteryjnymi i grzybowymi. Eksperci stwierdzili między innymi Alternarię, Peronosporę, Fusarium czy Botritis.

Czynnikiem, który również znacząco przyczynił się do wzrostu skali porażenia upraw cebuli był brak w tym sezonie dostatecznej ochrony chemicznej upraw i nawożenia. Dotknięcie kryzysem producenci musieli ciąć koszty i dokonali tego głównie poprzez zaniechanie stosowania środków ochrony roślin oraz nawozów.

Ukraińscy eksperci szacują, że straty w uprawach sięgają już teraz 20 procent zbioru. A można być pewnym, że lepiej nie będzie. Może być jedynie gorzej. Skala porażeń jest już na tyle duża, że nawet zastosowanie wcześniej poniechanych zabiegów nie przyniesie poprawy. Poza tym trzeba pamiętać, że obecna sytuacja odbije się nie tylko na poziomie zbiorów, ale także na jakości zebranej cebuli. To z kolei oznacza większe niż przeciętne straty w czasie przechowywania cebuli, a zatem dalsze obniżenie jej podaży.

 A Ukraina jest przecież bardzo znaczącym eksporterem cebuli, w tym na rynek rosyjski - niezależnie od tego czy obowiązuje jakieś embargo, czy też nie. Brak tak znacznej części ukraińskiej cebuli w handlu międzynarodowym oznacza spore zamieszanie na rynku w tym rejonie Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie jaka jest cena za cebule w łusce na giełdzie w Kaliszu? Przy powiedzmy 200 workach... Kupi się za 11zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Jeśli jest ładna "w worek" to u nas na Kujawach 48-50gr. Na obieranie 35gr. 

Kolega w poniedziałek zbierał i sprzedawał. Cebula wczesna i deszczowana, wykopana tydzień temu w ładnej łusce po 50gr brutto. Plon 70t/ha  :)

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

u mnie też wczesna (Valentino) ładnie rośnia, a pózna (Sherpa) zaczyna się pokładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

@Plagrafi tak jechał obcinarką przed kopaniem. 

U mnie już prawie wszystko leży i w przyszłym tyg. będę kopał. Cebula nie deszczowana, ale muszę przyznać że jest całkiem niezła jak na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj