SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

nic się nie dzieje jak popryskasz razem, o to chodzi aby go wytargać z zakamarków a środek o załatwi w tedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zależy jaką masz, ja w tym roku mam tylko dymkę i widzę że wygrałem, ci co mają siewki sa kiepskie niektórzy jeszcze walczą ale to chyba już koniec chociaż zależy jaki sierpień będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Ja zastosowałem mocznik na moja nieszczęsa cebule. 4 kg na ha, ostatnio padają u mnie deszcze wiec mam nadzienie ze może ja jakoś podgonie. Po 4 dniach od zastosowania chyba zaczynam widzieć różnice. Teraz pójdzie jeszcze odzywka potasowa... Dodam że moja cebula po zabiegach herbicydowych i strasznej suszy nie wygląda za dobrze. Jak na złość wpierdziela ja wciornastek. Do kolegi od cukru. ... widać dużą różnicę w działaniu nurelle z cukrem a bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chopin może być bo i niemcy i holandia słabo a kiepsko jest w indiach z cebulą, kolega od cukru, tak spora różnica do 95% skasowanego wciornastka, jeszcze lepszy by był nuprid, on jest do tytoniu ale zmiata wciornastka bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

chopin może być bo i niemcy i holandia słabo a kiepsko jest w indiach z cebulą, kolega od cukru, tak spora różnica do 95% skasowanego wciornastka, jeszcze lepszy by był nuprid, on jest do tytoniu ale zmiata wciornastka bez problemu

Jeszcze jedno. 1 kg cukru na 1000 l wody czy 1 kg na 100 l ? Ewentualnie ile na ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę powiedzcie mi jakie ceny u Was chodzą za obcinanie wraz z wykopaniem cebuli i jak biorą od hektara czy od godziny i jaki sprzęt, gdyż ja biorę za godzinę 270 zł sprzęt holaras 1,8m szerokość robocza.

Pozdrawiam Wojciech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

ja w godzine wykopie 0,6-0,8 ha ale samą kopaczką.. dlaczego holaras a nie samon ? ogólnie na przednim tuz obcinarka w zestawie spowalnia robote. Taka obcinarką to niezbyt skomplkowana maszyna , może lepiej , a na pewno taniej krukowiak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy od pola Wam powiem.... jak długie i czyste pole to w godzinę jestem w stanie ponad hektar wykopać, średnia prędkość 6,2 km/h wtedy ale zazwyczaj to tak hektar kopię od 1 do 1,5h. Holaras dobra marka polecam każdemu wykopałem już ponad 300ha i wałek kopiący cały czas daje radę, jedynie przednia taśma kopiująca dostała trochę no bo wiadomo piasek itd. Ja mam pręty co 36 nie co 42 bo uprawiam piklesa również. Sprzęt warty swojej ceny, solidnie wykonany praktycznie zero awarii pomijając łożyska bo to normalność, że przy tylu hektarach siadają. W sezonie jedziemy dzień i noc tylko smarowanie :) 

P.S. pewnie widzieliście mój zestaw w gazetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

krukowiak to kicz :D wszystko co mam tej firmy jest tandetne i sie rozpada Jedynie holaras i samon trzyma forme jezeli chodzi o kopaczki ale holaras wydaje sie mocniejszy i walek kopiacy jest gruby na podwojnych lozyskach tylko nie skrecany i nie wiem czy to nie jest problem 

no i te ceny.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

hm krukowiak.. opryskiwacz mam i nie chce widzieć już go , zbieraczka wiele złych opini.. nie wiem jak kopaczka i scinacz ale kurcze taki scinacz to prosta sprawa a cena przez pół.. benek a jak ci krukowiak obcinał to szczypior jaki był stał położony ale zielony czy wyschnięty na wiór ? kopczke kupiłem samona bo lżejsza i do ciagnika taka się tylko nadaje a nie było jeszcze holarasa wersji lift

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Na Kujawach znajomy mówił że po 300 zł/ha kopanie z obcinaniem, sprzęt Samon'a.

Właśnie przy okazji zapytam bo zastanawiam się nad przejściem z 1.35 na 1.8m. Ile kosztuje taka kopaczka 1.8m Holarasa albo Samona? Jakiej mocy ciągnik potrzebny do samej kopaczki  a jaki do obcinarka i kopaczka używanej razem. Kiedyś rozmawiałem z przedstawicielem Samona to twierdził że do zestawu 1.8m z przodu obcinarka a z tyłu kopaczka to ciągnik 120-150 KM potrzebny, czy to prawda? Mi się wydaje że wystarczy mniej.

 

 

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja w tamtym roku kopalem samonem 1.5 to df 80km mial tam urlop moj 60km lampo by dal rade ale nie mam balastu i go unosilo u mnie 1,8m holaras + obcinarka kopia 90km traktorami i nie maja problemow ...

 

Kopaczka holaras 1.8m kosztuje cos kolo 60 tysi netto samon moze troszeczke mniej 

a obcinarki jak wy to mowicie "proste konstrukcje" jeszcze wiecej kolo 65 ... tak mi na targach powiedzieli ale dokladnie nie wiem bo jeszcze sie nie interesowalem dopiero na prow bede bral

 

A ktos sie orientuje czy te obcinrki sa dostepne z hydraulicznym napedem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Szczypior był uschniety,efekt super.Podobno na zielonym juz tak fajnie nie idzie Krukowiakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

ano właśnie cały ambaras aby scinacz zrobił podciśnienie i podniosło wszystko.. bo na takim uschniętym to pikuś.. ja rok temu dałem 50 tys netto za kopaczke samona 1,8 m pas , jade 85 km i zapasu od cholerki.. za scinacz samona też chcieli 50 tys netto z kopiowaniem terenu. Może ktoś ma od miejscowych rzemieślników scinacz? samon ma scinacz napędzany hydrauliką. Nooo ok ale te ciagniki 90km w zestawie jadą tak samo szybko jak samą kopaczką ? ;>

 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

a tego to ja nie wiem ja sobie do tej pory radzilem bez obcinarki 

a teraz mam wczesna odmiane szczypior zdrowy a glowki juz prawie dobre... i bede sadzil troche dymki w przyszlym roku wiec obcinarka by sie przydala

a ta cena to od poczatku taka podawali czy opuscili sporo?

Jak kupie to bedzie pracowac z 6 cylindrowym 105km lambo wiec chyba bez problemow?

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

7 małopolska. na żyznych czarnoziemach ładna, na jasnych ziemiach poślad.. cebule poprzewracane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj