SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamilo234m    0

Podobno głęboszowonie pomaga. Ale dobry efekt daje duża dawka chwastoxu plus rundap. W samej cebuli starane ale tylko powstrzyma wzrost skrzypu na jakiś czas ale go nie zwalczy. Stosowałem starane w dawkach dzielonych najpierw 0,4l/ha, po kilku dniach drugi raz 0,4l/ha.

 

kolego gleboszowanie tez nie jest za bardzo skuteczne, ale jeszcze podobno czesta uprawa agregatem scierniskowym tylko tak glebiej by zadzialala zeby pociąc te korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    760

Jak wyglada nasilenie chorób w cebuli. Czy stosujecie już fungicydy w cebuli z siewu wiosennego? Pytanie jaki fungicyd najlepiej zastosować na pierwszy zabieg? Planuje na pierwszy zabieg Ridomil, a później w zalezności Polyram, Acrobat, czy może korzystniej coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszedł mi robak w cebule i podgryza ją, do tej pory nie pryskałem żadnym środkiem, mam BI 58 i zastanawiam się tym prysnąć. Macie może jakieś sugestie jakim środkiem pryskać cebule, co stosujecie u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Jaki robak? U mnie 4 razy pryskane i dzisiaj widzialem wciornastka... 

proponuje Karate albo Nurella

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

I pomogła Nurella, udało się zwalczyć wciornastki.

Ja kilka razy porządnie zlałem - w zupełności nie udało się wyeliminować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Jak tam cebulka wiosenna?Ja akurat mam lepsza jak rok temu,zobaczymy dalej jak bedzie. Zimowa i wczesna dymka troszke podreperowała kieszen tym co mieli,zobaczymy dalej co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

http://zapodaj.net/ff298ca834ecb.jpg.html

http://zapodaj.net/74d4e291e8f05.jpg.html

http://zapodaj.net/6575ad3f257e5.jpg.html

jak oceniacie ? wysokość około 60 cm 6-8 liści ; dużo wciorniastków ; szczypior trochę jak by brakowało azotu tylko ciężko ocenić co jest na ostatnim zdj stemphylium czy alternarioza? u was też tak połamany szczypior?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

tez taki polamany ale juz lepiej bo chyba wciornastki posiekaly ja a mlode liscie tez sie lamia ale wygladaja zdrowo i zaczyna robic glowke rosnie w oczach 

mam kawalek wczesnej odmiany to da sie znalesc pojedyncze co maja po 5+ srednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jack74    0

Koledzy czy po niedzielnej nawałnicy ten szczypior ma szanse się podnieść ?? Czy można ją czymś poratować ??

post-44270-0-07866200-1437588827_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Wygląda na połamany więc to mało możliwe żeby się podniósł 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

moja wyglada podobnie, nic jej nie bedzie od tego na grzyba opierdziel zeby zaraz sie miekka szyjka nie zrobila 

i tak wyglada ladnie u nas do okola cebule sie ostatnio posypaly 

 

Ktos sie orietuje jak z cena cebuli? albo jakies prognozy?

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

Witam, panowie potrzebuje pomocy przy walce z rdestem i obloda. Czy ktos z was stosowal starane w dawkach 3x0,3l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

kraków 0.8-1zł/kg. cebuli mało.. z dymki się troche pokaże.. z siewki praktycznie u nas niema.. słabe wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

te ktore byly za malo podlewane nedza a reszta w miare sie trzyma (takich duzo nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jak chcecie wciornastka wykurzyć na dobre to da radę, albo preparaty oparte na abamektynie, bardzo skuteczne albo zwykła nurella z tym że trzeba dołożyć cukier spożywczy w ilości 1kg na 1000l czyli roztwór 1%, nic się nie stanie a wybawicie go z zakamarków i z liści i padnie wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Faktycznie zgubiłem 0 przed jedynką, dzięki kolego za uwagę, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj