SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Robertkujawy    67

witam mam pytanie czy cebula dymka się odwróci chodzi mi o to jeżeli bedzie korzeniem do góry albo na bok jak to jest bo planuje zasadzić dymki a nigdy nie sadziłem

Tak Tak działa sadzarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

co taka cisza? cisza przed burzą czy z cebulką tak żle że nikt nawet nie chce pisać? w małopolsce połowa cebuli leży w polu.. pogoda nie rozpieszcza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Być może cisza przed burzą... na razie w moim regionie (Kujawy) cena nie maleje, choć zapowiadało się gorzej niż katastrofalnie... Fakt urodzaj nie ma, cebulka drobna max. 20t./ha., ale zimą może być ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Drożej czy taniej? Sprawdź, co się dzieje na hurtowym rynku cebuli w Holandii.

 

Zbiory cebuli w Holandii ocenia się na w zasadzie zakończone. Choć w ocenach tych widać pewne rozbieżności między przewidywaniami a rzeczywistością. Na rynku bowiem bieżąca podaż cebuli jest mniejsza od przewidywanej.

Rozbieżności to to z jednej strony wynik wpływu czynników pogodowych. Tam, gdzie popadało, tam zbiór uległ spowolnieniu. Poza tym jest jeszcze jeden czynnik mający niebagatelny wpływ na zbiory cebuli. Jest nim zbiór ziemniaków, który dla niemałej liczby producentów jest teraz priorytetem.

Nie mniej generalnie rzecz ujmując zbiór cebuli w Holandii finiszuje i zwiezienie ostatnich partii tego warzywa do suszarni nie zajmie więcej jak kilka dni. Różnica między bieżącym sezonem a poprzednim jest więc zasadnicza. Rok temu handel cebulą z pola trwał do listopada. W tym roku zbiór poszedł tak gładko, że cebula suszona na polu niemal zniknęła z rynku. W Goes 30.09 odbyło się ostatnie jej notowanie. Teraz w handlu zostaje już tylko cebula suszona pod dachem.

Przejście między handlem tymi dwoma rodzajami cebuli jest co roku powiązane z pewnymi zawirowaniami na rynku. Zawsze jest sporo niepewności co do proporcji między towarem dostarczanym na rynek a tym zatrzymywanym w magazynach. Ma to swoje konsekwencje w wahaniach cenowych w tym okresie. Widać to i w bieżącym sezonie. Dostępność odpowiedniej podaży cebuli ma też ogromne znaczenie dla firm sortujących i pakujących. Zwłaszcza w bieżącym roku – przy tak bezprecedensowo wysokim wolumenie eksportu.

Co ciekawe, przy tak dużym eksporcie, rynek wykazywał słabą presję na wzrost cen. W rezultacie ceny cebuli  utrzymały przeciętny poziom wokół 9,00 – 10,00 euro/100 kg, ze szczytem na poziomie 121,00 euro/100 kg. Z ostatnich wieści wynika, iż eksport do Ameryki Płd. słabnie, natomiast ten do Afryki i na Daleki Wschód trzyma się nadspodziewanie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

I jaki z tego morał ? Dziś byłem na rynku W-EK 6 zł 15 kg zejścia nie ma

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

robert w dino? w dół czy w góre? u nas w małopolskim bez zmian.. skupy 30-40gr. giełda w krk wycena 50gr, handel ok 40gr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Skupy - 20- 25 gr luz 30 gr nikt nie da zastój handel 6 zł cisza oferta z holandji luz tir 45 gr na zamówienie

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Drożej czy taniej? Sprawdź, co się dzieje na hurtowym rynku cebuli w Holandii.

 

Holenderski hurtowy rynek cebuli wyraźnie szukał, w minionym tygodniu, swoich cen równowagi. Dzięki dobremu popytowi w eksporcie, poszukiwanie to kierowało się w kierunku na zwyżki. I rezultaty tego widać zarówno w notowaniach giełdowych, jak i w cenach cebuli sortowanej i pakowanej.

Jeśli chodzi o holenderskie giełdy cebulowe, to najświeższe notowania z Emmeloord przynoszą wyraźny impuls wzrostowy. Największy w przypadku sortu 30 procent, gdzie średnia cena wzrosła z 6,50 euro na 8,00 euro za 100 kg. Wcześniejsze notowania z Goes i Middenmeer również pokazywały delikatny nacisk na wzrost cen.

jednak jeśli chodzi o cebulę czerwoną i cebulę Eko, to mamy sytuację stabilną. Słabe obroty, zwłaszcza w przypadku cebuli czerwonej (brak transakcji na sort 30 procent) dały w rezultacie brak zmian cenowych.

Jeśli chodzi o eksport cebuli z Holandii, to wciąż jest on wysoki. Jednak głównie dzięki popytowi płynącemu z Afryki. Na innych kierunkach odnotowano spadek sprzedaży. Na holenderskim rynku skutkowało to pewnymi wahaniami w popycie firm kupujących towar do eksportu. Pomimo to, również i tu ceny cebuli wykazały tendencję do zwyżki. Najmocniej drożała cebula drobna – kaliber poniżej 50 mm, bo od początku października jej ceny zmieniły się z 10,00 – 10,50 euro/100 kg na 12,0 euro/100 kg.

Na kolejne tygodnie, na rynku holenderskim prognozowana jest stabilizacja sytuacji. Eksport powinien utrzymywać się na średnim poziomie 20,0 tys. ton na tydzień, co zapewni dość dobre warunki handlowania, zarówno dla eksporterów, jak i dla producentów, z których wielu zdecydowało się nie faworować sporych ilości towaru licząc na szybką sprzedaż (zaoszczędzą na kosztach magazynowania i będą mieli więcej miejsca na marchew).

Orientacyjne ceny dla producentów

Ceny za 100 kg

09.10

09.10

02.10

08.10

07.10

02.10

02.10

02.10

Cebula (30 proc.)

6,50 -8,00

 

34,00-36,00

6,00-6,50

7,25-8,50

6,00 -7,00

6,00-8,00

34,00-36,00

Cebula (60 proc.)

7,00-8,50

8,00-10,00

34,00-36,00

6,50-7,50

7,25-8,50

6,50-7,50

8,00-10,00

34,00-36,00

miejsce

notowania

Emmeloord

Emmeloord

Emmeloord

Middlemeer

Goes

Emmeloord

Emmeloord

Emmeloord

uwagi

cebula żółta

cebula czerwona

cebula Eko

pierwsze notowanie sezonu

   

cebula żółta

cebula czerwona

cebula Eko

pierwsze notowanie sezonu

30 proc., 60 proc. w nawiasach oznacza procentową zawartość cebuli grubej w oferowanej partii

 

Ceny cebuli sortowanej i pakowanej w worki

Ceny za 100 kg

10.10

03.10

26.09

19.09

12.09

05.09

do 50 mm

12,00

10,00-11,00

10,00-10,50

10,50-11,50

9,00-11,00

11,00-12,00

45/65 mm

50/70 mm

11,00-12,00

10,00-11,00

10,00-10,25

10,50-12,00

9,50-10,50

9,50-11,50

pow. 60 mm

11,50-12,50

10,00-11,00

10,25-10,50

10,50-12,00

10,00-11,00

10,00-11,50

pow. 80 mm

13,00

 

10,50-11,00

11,00-12,50

 

12,50

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Te ceny to za luz czy pakowana w 15?
Jak się kształtuje cena skubanej cebuli?

 

W ubiegłym tygodniu jacyś kolesie widząc że mam cebulkę zatrzymali się i za luz chcieli dać 23gr, nie sprzedałem.
Pytałem ile by dali za skubaną, konkretnej odp nie otrzymałem...
Zaś jedna przetwórnia na pomorzu podobno 70gr za skubaną daje. Dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cebula pomału ale idzie do góry .. jeszcze chwile i bedzie jako taka cena


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

luz (tzn skrzyniopaleta lub bigbag) i raszel ta sama cena. na giełdzie w krk szyty raszel  10kg ładnej cebuli 50gr idzie wziąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

cebula ozima juz dawno posiana, ja z niej zrezygnowałem w sumie nasiona drogie i loteria z przezimowaniem lepiej już dymke sobie wsadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel385    0

jjacekk4 tak właśnie chodzi mi o cebule zimową z dymki. sadzisz też dymkę na zimę? jeśli mógłbyś mi cos napisać o tym jakie opryski i kiedy wykonać, ile i jakie nawozy. byłbym bardzo wdzięczny ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

chodziło mi że z ozimej zrezygnowałem, wole zasadzić dymke na wiosnę i położyć na części agrowłuknine. Robię pęczki w sumie nie sadze dużo, a ta ozima to śnieg ci zdmuchnie potem tu ci wymarznie tam wymarznie i na wiosnę w sumie możesz dymką ponasadzać ale czy bedzię ci się chciało wtykać ja na kolanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj