SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula zimowa
90daniel    15

Kujawsko Pomorskie 25 km od inowrocławia mieszkam. Za 0.20 gr to ja cebuli nie sprzedam. Liczyłeś kiedyś ile zostaje Ci na czysto z kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego @90daniel a po ile rok temu sprzedawałes?Ja rozumiem ze czym drozsza cebulka wiecej zarabiamy ale cena 0,20zł za luz z pola to juz zostaje pare tys. z ha. W mojej okolicy mozna dostac po 0,30zł za kg jak masz ładny towar a wiec nie jest zle. Jak masz towar nie gnijacy i 5+ to sie odezwij na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
-_- Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego przy wydajnosci 20-30ton to nie warto uprawiac cebuli. Srednia cena z kilku lat nie przekracza 0,20zł za luz prosto z pola i to nie jest zła cena przy odpowiedniej wydajnosci.

A jak cena jest 2-3 razy wieksza to sie robi nadprodukcja i zaczynaja sie problemy.

Tez wole sprzedac drozej ale to sie pozniej odbije w nastepnych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

20 gr to za mało mówisz językiem handlarza podając taką cenę...poza tym może i można uzyskać 30 gr ale do tego dochodzi transport potrącenie i robi się niecałe 25gr przy takim roku jak ten cena powinna wynosić z 40 gr ale nic na to nie poradzimy.. u mnie plon przewidywany około 40t tj. 8 -10tys a za hektar cebuli.... pszenicy jak bym teraz sprzedawał dostane 6tys/ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Skoro lepsza kasa na pszenicy to proponuje nie siac cebuli.Policz zysk na pszenicy i na cebuli i wyjdzie ci to samo a wiec w czy problem?Bo nie rozumiem? W zeszłym roku zarabiało sie srednio 4gr na kg za luz ale to był efekt nadprodukcji i dobrej ceny rok a nawet dwa wczesniej. Ja proponuje poczekac z cebula do połowy pazdziernika i cena jeszcze pojdzie do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

benek79- Mówisz, że w zeszłym roku zarabiało się 4gr na kg cebuli, jak Ty to obliczyłeś, przecież jeden rolnik mógł mieć 30t/ha drugi 50t/ha? :D

Co do tego, że cebula podrożeje to też jestem tego samego zdania bo nie wiem jak u was ale w moich stronach i plony i zasiewy są mniejsze niż rok temu ale z drugiej strony i tak większość zależy od eksportu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Tak jak pisałem wczesniej opłacalnosc zaczyna sie od 40ton z ha. i na tej podstawie to obliczyłem. W europie chyba tez brakuje cebulki bo juz miałem kilka ofert sprzedazy odbiorcom ktorzy exportuja cebule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

w poście chodziło o to głównie , że 20gr to właśnie mało za cebule nie wiem jakie ty masz koszta produkcji ale mi coś wychodzi 6tys/ha nasiona same coś1800zł /ha.. i to bez amortyzacji maszyn. Dużo można zaoszczedzić na nasionach i nawozie jeśli jest sprzyjający rok (deszcz itp.) jak ostatnie 2 lata (możliwe , że nie w całej pl ale u mnie tak) jak dla mnie osobiście cena 20gr przy plonie nawet 70t/ha jest obrażająca gdy w sklepie jest po co najmniej 1zł...

A dlaczego sieje cebule zamiast zboża ? bo zainwestowałem w cebule jakiś czas temu i to pozwala umocnić hart ducha przed podjęciem decyzji aby zaprzestać uprawy cebuli ale jesli nadal tak będzie oceniam wytrzymałość mej osoby na max 3 lata. Oby sprawdziły się wasze prognozy odnośnie cen.

Edytowano przez cipekfan69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Przeczytałem kilka waszych postów i zastanawiam się gdzie wy macie te 6 tyś zysku. Polic z nasiona nawozy środki ochrony roślin a jest ich więcej niż na zboża. U mnie w tym roku za samą deszczownie na 4 h cebuli i 3h marchewki rachunek za prąd przyszedł na 10 tyś suchy rok prawie wcale nie padało. Plon uzyskałem co prawda 40 t z hektara ale jakim kosztem. Gdzie byś nie poszedł to w sklepie masz praktycznie powyżej 1 jak nie 1.50 za łuskę. W zeszłym roku udało mi się sprzedać na biało bo akurat wszystko było obierane 200 ton cebuli po cenie od 0.55-0.60gr za kilogram a za obieranie płaciłem i płace 20 groszy ludzią.

 

do kolegi benek79 cebula jest 4+ i jest ładna chodź jeszcze cześć na polu leży i czeka na pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Koledzy to ze roznica w cenie jest taka duza to po czesci nasza wina. Nie sprzedajmy bez faktury i wtedy roznica bedzie mniejsza albo handlowiec zapłaci podatek i wszyscy na tym skorzystamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

tak tylko żeby wystawić fakturę musisz być vatowcem a nie wszyscy są

 

przytrzymać ich nie sprzedawać nic cena będzie musiała iść do góry nie będą mieli co sprzedać to będą musieli drożej kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

90daniel- Widzę CAL, a konkretniej?

Przy deszczowanej 40t/ha to Ty zysku za dużego nie będziesz miał przy tej cenie o ile w ogóle będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Koledzy to ze roznica w cenie jest taka duza to po czesci nasza wina. Nie sprzedajmy bez faktury i wtedy roznica bedzie mniejsza albo handlowiec zapłaci podatek i wszyscy na tym skorzystamy.

 

 

masz rację!!

 

tutaj nie tylko chodzi o cebulę, bo z ziemniakami jest to samo, wszyscy z okolic wielunia w tamtym roku nie umieli sprzedać ziemniaków bo było ich tak dużo że handlarze nie umieli tego sprzedać na śląsku, i cena była ciulata... :/

 

w tym roku wieluńczycy szybciej zaczęli kopać i cena dalej ciulata :/ na giełdzie niby napisane 0,40zł ale przed giełdą stoją ciule i sprzedają taniej :/ ja tego nei rozumiem, człowiek i tak zje tych ziemniaków na rok 100kg (około) i czy on zapłaci za nie 40gr na giełdzie czy 60 w sklepie czy też 27gr u jakiegoś handlarza, bo tyle nawet kosztują to przecież nie kupi więcej bo nie będzie wyrzucać...

 

to jest chore, rolnicy oddają ziemniaki prawie za darmo bo w okolicy 10gr za kilo i za przeproszeniem PIERDLĄ cenę, zamiast powiedzieć że damy za 30gr i tyle, wszyscy by na tym zyskali

 

w niemczech kilogram ziemniaka na targu kosztuje 1euro czyli 15kg 15euro

 

u nas za 15kg zapłacicie 7-9zł zależy gdzie kupujecie...

 

za granicami ludzie a konkretniej rolnicy umią sie dogadać i potem jest taki efekt, a ludzie i tak musza kupić

 

chciałbym to troche nagłośnić, zeby ludzie nie sprzedawali za ciulate pieniądze, bo inni też by chcieli mieć zysk a nie tylko robote...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek17    0

Witam. Mam pytanie czy ktoś się zajmuje ewentualnie spotkał z uprawą cebuli na nasiona? Jak tak proszę o odezwanie się na gg podane w profilku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj